Күні : | Мектеп: Мұғалімнің аты - жөні: |
Сынып: 8 | Қатысушыларсаны: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Проблеманы анықтау |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.3.1.1-программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: программа құруды біледі Оқушылардың басым бөлігі: есеп шығарады, программасын құрады Кейбір оқушылар:программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құрып тапсырмаларды орындайды |
Бағалау критерийі | -Программа құруды біледі -Есеп шығарады, программасын құрады - программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құрып тапсырмаларды орындайды |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: Проблеманың қойылуы Постановка проблем Formulation of the problem Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Алгоритм, блок-схема, алгоритмді ұсыну тәсілдері. |
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілікке,шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау Өмір бойы оқуға дайын болу |
Пәнаралық байланыс | Математика ,орыс тілі , ағылшын тілі |
Алдыңғы білім | Алгоритм трассировкасы |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 минут 5 минут | Ұйымдастыру. Амандасу, балаларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.Сабағымыз сәтті өтсін деп, шаттық шеңберіне тұрып оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. | |
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут | Жаңа сабақ Оқушыларды екі топқа бөліу. Кітаппен жұмыс.«мен саған, сен маған» әдісі бойынша тақырыпты оқу. Кеспеқағаз екі топқа беріледі. Әр топ берілген тапсырманы түсініп оқып бір-біріне түсіндіреді. 1-топ. Проблеманы тұжырымдау Проблеманы бағалау. 2-топ. Проблеманы негіздеу. Проблеманы құрылымдау Дескриптор: -проблеманы анықтау кезеңдерін атайды Бағалау. Топ бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Практикалық тапсырма №1 «Ағаштың тең бөліктерге ажырату жобасы» Ұзындығы N (2≤N≤100) метрге тең ағашты (2≤M Б ағалау: Практикалық тапсырма №2 «Амалдарды орындау» жобасы А, В сандары және олармен орындалуы тиіс амалдар таңбасы берілмеген. Мысалы ,+, -,/ ,*. Берілген амал түріне қарап, А және В сандарымен осы амалдардың бірін орындайтын жоба дайында. | "Алматы" баспасы 8 сынып 137-140 бет "Алматы" баспасы 8 сынып 138 бет "Алматы" баспасы 8 сынып 142 бет |
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут | Рефлексия.«Білім ағашына» сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып іледі. Сабақ өте қызықты өтті, маған бәрі ұнады. Маған сабақ ұнады, бірақ барлық тапсырманы орындай алмадым. Үйге тапсырма: Кітаптағы 142 беттегі сұрақтарға жауап беру. | Білім ағашы Алма суреті |
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қоодау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Қабілеті жоғары оқушылар: Сабақ бойындағы "Мен саған сен маған "әдісі оқушылардың ойын қозғауға арналады, шығармашылық жұмыс. Қабілеті орта оқушылар: бағыт-бағдар беріп, олардың өздігінен білім алуға мүмкіндік жасауды жоспарлаймын. "Ойлан жұптас бөліс" әдісі осы топтағы оқушылар үшін тиімді Қабілеті төмен оқушылар: деңгейлік сұрақтар, мұғалімнің қолдауы. | * Оқушыларды ынталандыру,қолдау көрсетіп отыру. *әр тапсырмадан кейін оқушылар өзара бірін бірі бағалау(бес бармақ әдісі арқылы) | Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
Сабақ бойынша рефлексия | |