Қысқа мерзімді жоспар
Білім беру ұйымының атауы Пәні: Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
Сабақтың мақсаты
Сабақтың барсы | Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының № 1 «Өркен» арнайы мектеп-интернаты» КММ Информатика 1- бөлім. Ақпараттық үдерістер А.Б.Абдыкалыкова 29.12.2022 8 «Б» Ақпаратты түсіну және өлшеу 8.1.1.8 компьютер ақпараттың әртүрлі нұсқаларын (мәтіндік, графикалық, дыбыстық, бейне) алу, бері, талдау және сақтау құралы екендігін түсіну ІІ-деңгей: компьютер құрылғыларының атауын біледі, компьютерді қолдана алады. Тапсырмаларды орындайды. ІІІ-деңгей: мұғалімнің көмегімен компьютерде жұмыс жасайды. ІV-деңгей: тыңдайды, мұғалімнің көмегін толықтай қажет етеді. | ||||
Сабақтың кезеңі// уақыты Сабақтың басы Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың ортасы Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс Бағалау Үй тапсырмасы | Педагогтың әрекеті Оқушыларға психологиялық бағыт беру. Оқушыларды тыныштыққа шақыру. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқу құралдарын дайындату. Бүгінгі күнді, қай жыл мезгілі және бүгінгі ауа райын сонымен қатар оқушылардың көңіл күйлерін сұрау. Оқушыларды техникалық қауіпсіздік ережелерін күнделікті қайталау. 1. Компьютер мен адам арасындағы ара-қашықтық 65-70 см. болуы шарт. 2. Компьютерді шаң-тозаңнан тазалап тұру. 3. Компьютерде тік отыру. 4. Тоқ сымдарын ажыратып қоспау, мұғалімнің рұқсатынсыз өшіріп-қоспау.
«Миға шабуыл» әдісі
Өткенді пысықтау Қайталау
Жаңа сабақ. Білу. Түсіну. Ақпарат" термині "informatio" деген латын сөзінен шыққан, мағынасында мəлімет, түсініктеме, түсіндіру дегенді білдіреді. Ақпарат мына түрлерде болуы мүмкін: Слайд арқылы түсіндіру Көз жаттығулары Видеоролик Компьютермен жұмыс Слайд көрсету Лайк арқылы бағалау Өтілген сабақты қайталау. | Оқушының әрекеті Сұрақтарға жауап береді Миға шабуыл әдісін оқушылар қызығып орындайды Оқушылар өткен сабақты еске түсіріп, қайталайды. Жаңа сабақты оқушылар мұқият тыңдайды. Видероликке қарап, мұғаліммен бірге көз жаттығуын орындайды. Оқушылар сергіту жаттығуын орындайды. Слайдта көрсетілген суреттердің атауын атауға тырысады, талпынады. ғарышкер арқылы кері байланыс жасайды. | Бағалау Мақтап, мадақтап отыру Оқушыларды шапалақ арқылы бағалау | Ресурстар Компьютер және интерактивтік тақта, бояу қағаздары Видеоролик | |