Қысқа мерзімді жоспар Пәні:Химия Сыныбы: 8 |
Сабақтың тақырыбы | Тұздар: құрамы,номенклатурасы, жіктелуі, қасиеттері, алынуы. |
Сабақтың мақсаты | Білімділік:Тұздардың құрамы, номенклатурасы, жіктелуі, қасиеттері, алынуы туралы біледі. Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау және таным қабілеттері дамиды. Тәрбиелік: Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастықта, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
Күтілетін нәтиже | 1. Тұздардың құрамымен, номенклатурасын біледі. 2. Тұздардың жіктелуін біледі 3. Тұздардың қасиеттерін біледі 4.Тұздардың алынуын біледі 5. Есеп шығара алады. 6. Берілген алгортм арқылы өз беттерімен мысал келтіріп талдайды 7. Тұздардың адамдарға, жануарға, өсімдіктердегі және шаруашылықтағы маңызы туралы жоба жасау |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс - тәсілдер | Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс, миға шабуыл, АКТ, Формативтік бағалаулар, көшбасшылық |
Сілтеме | Оқулықтағы, сабаққа арналған таныстырылымдар, периодтық жүйе, слайд . |
Сабақтың түрі | Интербелсенді |
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру1мин | 1 оқушы сыныптастарына бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілегін айтады. |
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин | |
Үй тапсырмасы
| 1.Қышқылдар дегеніміз не? 2. Қышқылдардың жіктелуі 3. Қышқылдардың алынуы 4. Қышқылдардың қасиеттері |
Білу 6 мин | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Күтілетін нәтиже |
Слайдпен түсінік беру | Оқушылар сабақты мұқият тыңдайды. Қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. | Ойлау белсенділігі артады, бүгінгі жаңа тақырыпқа өз ойларын қосады. |
Түсіну 10 мин | Кітаппен жұмыс 1. Тұздардың құрамымен, номенклатурасы 2. Тұздардың жіктелуі 3. Тұздардың қасиеттері 4.Тұздардың алынуы | 4 топтағы оқушылар топпен ақылдаса отырып, оқулықпен жұмыс жүргізіп, таныстырылым жасайды | Оқушылар тұздардың құрамы, номенклатурасы, жіктелуі, қасиеттері, алынуы туралы біледі. |
Қолдану3 мин | Есеп шығару 1есепМына тұздардың формулаларын жазыңдар: кальций хлориді, барий динитраты,темір (III)cульфаты, натрий гидросульфаты, кальций фосфаты | 2 есеп Мына тұздарды: СuSO4, СaCl2, NaCl, BaSO4, AgCl алуға болатын реакция теңдеулерін жазыңдар | Тұздар тақырыбында есеп шығара алады |
Талдау10 мин | Ерімейтін негіз сілті тұз Тұз металл тұз металл қышқыл қышқыл тұз тұз тұз ерімейтін тұз Формативті бағалау«Екі жұлдыз, бір тілек» | |
Жинақтау мин | Тұздардың адамдарға, жануарға, өсімдіктердегі және шаруашылықтағы маңызы туралы жоба жасау Толық түсіндім Орташа түсіндім Түсінбедім | Оқушылар берілген тақырыптар бойынша жоба жасайды, суреттер салады Топтағы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне талдау жасайды. Өзін- өзі бағалайды | Оқушылар өз ойларын қағаз бетіне түсіреді.
Ойлану арқылы алған білімдерін саралайды |
Бағалау7мин |
|
Рефлексия 1 мин | Сабақтан алған әсерлерін оқушылар көңіл күйді білдіретін смайлинкке іледі. (стикерлер арқылы) |
Үйге | Тақырыптық тест құрастыру. Есеп № 9 |