kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока географии "степь"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Природні зони України. Степи.

Мета: сформувати знання про особливості степового природного комплексу; удосконалювати навички надавати комплексну фізико – географічну характеристику зони, навички роботи з тематичними картами; формувати уміння порівнювати,  робити висновки;  виховувати бережливе, дбайливе ставлення до природних степових ландшафтів; формувати  компетентність самоосвіти і саморозвитку.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, «Фізична карта України», гербарій рослин, слайд – шоу «Степ».

План уроку.

  1. Організація класу.
  2. Актуалізація опорних знань:
  • Які природні комплекси ми вивчили і повторили?
  • В якій природній зоні ми живем?
  • Який план вивчення природної зони?
  1. Мотивація навчальної діяльності:
  • Перегляд слайд – шоу «Степ»;
  • Літературно – поетичний коментар.

Степь чем даллее становилась прекраснее. Вся поверхность земли представлялась зелёно – золотым океаном, по которому брызнули миллионы разных цветов.

Никогда плуг не проходил по незмереным волнам диких растений. Одни только кони вытаптывали их.

( Гоголь «Тарас Бульба»)

Равнина, равнина ни яра, ни пади

Равнина на север, равнина на юг.

Здесь посмотришь –

И видишь на 100 километров!

Полсотни – туда

И полсотни – сюда.

А солнце!

Вы видели солнце степное?

Лучистая ласка его горяча

Ни скрыто ни ближней,

Ни дальней горою

Оно до последнего светит луча!

( И. Фролов)

 

Глядишь – не наглядишься,

Слушаешь – не наслушаешься,

Вдыхаешь пряный воздух степной –

Не надышишься!

Степь родимая! Горький ветер, оседаюший на гривах коней.От веира солоно и конь, вдыхая горько – солёный запах полыни жуёт шелковистую траву.

Родимая степь! Вилюжины балок, суходолов, красноглинистых яров, ковыльный простор с затравевшим следом. Курганы в мудром молчании, берегущие зарытую казачью славу. Низко кланяюсь и по – сыновьи целую твою пресную землю! (М. Шолохов)

 

Казалось удивительный ковёр, сотканный рукой большого художника, сумевшего создать живой, яркий, неповторимый рисунок. При малейшем ветерке и травы приходили в движение и склонялись по воле ветра мягкими волнами. Все оттенки – от желтовато – золотистого до голубого и изумрудного перемешивались между собой в этом море.

(М.Шолохов)

  1. Вивчення нового матеріалу.
  • Виконання практичної роботи №6 «порівняння природи степу і лісів»;
  • Робота з контурною картою (позначення зони, виділення підзон)
  • Індивідуальні завдання дослідників степу: (самостійна робота з підручником

і тематичними картами)

  • Географічне положення;
  • Особливості клімату;
  • Різноманітність рельєфу;
  • Грунти і меліорація;
  • Рослинність;
  • Тваринний світ;
  • Заняття людей.

Додаткові відомості, запис нових понять по ходу виступів: Могили,типчак, лиман, ерозія, степ, буєраки, цілина, чорнозем, Асканія – Нова, ефемер, поди.

  • Порівняння кожного компонента природи степів і лісів (заповнення порівняльної таблиці) Параграф "Природная зона степи"
  1. Закріплення вивченого матеріалу: 
  • Скласти речення, що описують  степ , вживаючи слова.

Типчак; Ерозія; Горицвіт; Каштанові; Асканія – Нова; Чорноземи; Помірний;

Зволоження; Підзони; Гризуни.

  • Скласти доповідну записку «Клубу мандрівників»

Вивчаючи степи, ми познайомились з її особливостями:

  1. Тут зустрічаються самі родючі  степи …….
  2. Тут розташована сама тепла територія, де t =….
  3. Тут переважає рослинність…………….
  4. Степ займає саму велику площу…………….%
  5. Королевою на полях степу є ………….
  6. Степ найбільше розорена  до …………….%
  7. Степовим страусом називають………………….
  8. Самий посушливий регіон України, де опадів………….
  9. Велику шкоду в степах завдає …………………….
  10. Коефіцієнт зволоження в степах ………………………

 

  • Скласти «Памятку туристу» в степах.

Мандрівка степами буде проходити   на……… України. Рельєф тут переважно …………………., зустрічаються……. і ……. В степах влітку часто трапляються суховії, тому проти ерозії тут ………………. Можна зустріти грунти, які вкриті білою кіркою  - це………. Щоб зібрати гербарій типових рослин, треба вирвати трави ……………. квіти ……………….Знай, що ліси в степах ростуть переважно ……………….і тому називають їх ……………. В лісах степів ростуть дерева ………………. Зустрічається самий великий степовий птах ……………. На полях вирощують …………

  1. Підсумки уроку:
  2. Домашнє завдання: опрацювати текст підручника «Степи»; творче завдання (скласти слайд – шоу, електронну презентацію)

 

 

 

 

 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«конспект урока географии "степь"»

Уроки 8 клас.

Тема: Природні зони України. Степи.

Мета: сформувати знання про особливості степового природного комплексу; удосконалювати навички надавати комплексну фізико – географічну характеристику зони, навички роботи з тематичними картами; формувати уміння порівнювати, робити висновки; виховувати бережливе, дбайливе ставлення до природних степових ландшафтів; формувати компетентність самоосвіти і саморозвитку.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, «Фізична карта України», гербарій рослин, слайд – шоу «Степ».

План уроку.

  1. Організація класу.

  2. Актуалізація опорних знань:

  • Які природні комплекси ми вивчили і повторили?

  • В якій природній зоні ми живем?

  • Який план вивчення природної зони?

  1. Мотивація навчальної діяльності:

  • Перегляд слайд – шоу «Степ»;

  • Літературно – поетичний коментар.

Степь чем даллее становилась прекраснее. Вся поверхность земли представлялась зелёно – золотым океаном, по которому брызнули миллионы разных цветов.

Никогда плуг не проходил по незмереным волнам диких растений. Одни только кони вытаптывали их.

( Гоголь «Тарас Бульба»)



Равнина, равнина ни яра, ни пади

Равнина на север, равнина на юг.

Здесь посмотришь –

И видишь на 100 километров!

Полсотни – туда

И полсотни – сюда.

А солнце!

Вы видели солнце степное?

Лучистая ласка его горяча

Ни скрыто ни ближней,

Ни дальней горою

Оно до последнего светит луча!

( И. Фролов)



Глядишь – не наглядишься,

Слушаешь – не наслушаешься,

Вдыхаешь пряный воздух степной –

Не надышишься!



Степь родимая! Горький ветер, оседаюший на гривах коней.От веира солоно и конь, вдыхая горько – солёный запах полыни жуёт шелковистую траву.

Родимая степь! Вилюжины балок, суходолов, красноглинистых яров, ковыльный простор с затравевшим следом. Курганы в мудром молчании, берегущие зарытую казачью славу. Низко кланяюсь и по – сыновьи целую твою пресную землю! (М. Шолохов)



Казалось удивительный ковёр, сотканный рукой большого художника, сумевшего создать живой, яркий, неповторимый рисунок. При малейшем ветерке и травы приходили в движение и склонялись по воле ветра мягкими волнами. Все оттенки – от желтовато – золотистого до голубого и изумрудного перемешивались между собой в этом море.

(М .Шолохов)

  1. Вивчення нового матеріалу.

  • Виконання практичної роботи №6 «порівняння природи степу і лісів»;

  • Робота з контурною картою (позначення зони, виділення підзон)

  • Індивідуальні завдання дослідників степу: (самостійна робота з підручником

і тематичними картами)

  • Географічне положення;

  • Особливості клімату;

  • Різноманітність рельєфу;

  • Грунти і меліорація;

  • Рослинність;

  • Тваринний світ;

  • Заняття людей.

Додаткові відомості, запис нових понять по ходу виступів: Могили,типчак, лиман, ерозія, степ, буєраки, цілина, чорнозем, Асканія – Нова, ефемер, поди.

  • Порівняння кожного компонента природи степів і лісів (заповнення порівняльної таблиці)

  1. Закріплення вивченого матеріалу:



  • Скласти речення, що описують степ , вживаючи слова.

Типчак; Ерозія; Горицвіт; Каштанові; Асканія – Нова; Чорноземи; Помірний;

Зволоження; Підзони; Гризуни .

  • Скласти доповідну записку «Клубу мандрівників»



Вивчаючи степи, ми познайомились з її особливостями:

  1. Тут зустрічаються самі родючі степи ……..

  2. Тут розташована сама тепла територія, де t =….

  3. Тут переважає рослинність…………….

  4. Степ займає саму велику площу……………..%

  5. Королевою на полях степу є …………..

  6. Степ найбільше розорена до ……………..%

  7. Степовим страусом називають…………………..

  8. Самий посушливий регіон України, де опадів…………..

  9. Велику шкоду в степах завдає …………………….

  10. Коефіцієнт зволоження в степах ………………………



  • Скласти «Памятку туристу» в степах.

Мандрівка степами буде проходити на……… України. Рельєф тут переважно …………………., зустрічаються…….. і …….. В степах влітку часто трапляються суховії, тому проти ерозії тут ………………. Можна зустріти грунти, які вкриті білою кіркою - це……….. Щоб зібрати гербарій типових рослин, треба вирвати трави …………….. квіти ……………….Знай, що ліси в степах ростуть переважно ……………….і тому називають їх ……………. В лісах степів ростуть дерева ………………. Зустрічається самий великий степовий птах ……………. На полях вирощують …………

  1. Підсумки уроку:

  2. Домашнє завдання: опрацювати текст підручника «Степи»; творче завдання (скласти слайд – шоу, електронну презентацію)

































Урок 8 клас

Тема: Кримські гори

Мета: удосконалювати навички надавати комплексну характеристику природи гірської країни на прикладі Кримських гір; сформувати знання про фактори та закономірності формування висотної поясності, виявити відмінності від природи Карпат; удосконалювати прийоми узагальнення та систематизації даних, роботи з тематичними картами.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, «Фізична карта України», слайд – шоу, колекція мінералів «Галька і вироби з ракушняка»? книга «100 чудес природы»

Хід уроку.

        1. Організація класу.

        2. Актуалізація опорних знань:

  • Прийом «Мікрофон» Що ми знаємо про кримські гори?»

-Хто бачив гори, побував в Криму?

-Що запам’ятали, що вразило в горах?

-Які гори за віком, за висотою?

-Назвіть відомі природні та історичні об’єкти в горах.

3. Мотивація навчальної діяльності:

Волшебный край! Очей отрада!

Всё дивно там: холмы, леса,

……, яхонт винограда

Долин приютная краса! (А.С.Пушкин.)

Відвідуючи всього 1% площі України можна отримати задоволення і спогади від чудових краєвидів гір і морського узбережжя, помилуватися таємничою красою печер, відчути цілющу силу повітря і кримського сонцю, знайти дари надр Землі для прикрас (демонстрація гальки і виробів з ракушняка), побувати в екстремальних походах на альтанка вітрів, проїхати канатною дорогою над прірвою, постояти під бризками водоспаду.

4. Вивчення нового матеріалу:

  • Характеристика гір за планом ( робота в командах)

-географічне положення;

-рельєф;

-кліматичні умови;

  • Слайд – шоу «Кримські гори»,

  • Знаєте ви, що Карадаг……( Виступ знавця Криму з випереджальним завданням за сторінками книги «100 чудес природы»)

  • Схема висотної поясності (виконання завдання № роботи №6).

5. Закріплення нового матеріалу:

  • Робота з поняттями:

яйла, лаколіти, куести, абразія, карст, ендеміки, релікти.

5. Підсумки уроку.

6. Домашнє завдання: опрацювати матеріал підручника «Кримські гори», скласти «Пам’ятку туристу».









Урок 8 клас.

Тема: Чорне море.

Мета: сформувати знання про особливості природи, основні гідрографічні характеристики Чорного моря; акцентувати увагу на екологічних проблемах чорноморського регіону; продовжувати удосконалення навичок роботи з різними географічними джерелам; формувати ключові компетентності.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, «Фізична карта України», електронна презентація «Чорне море» , трафарет пароплава.

Хід уроку.

1. Організація класу.

2.Актуалізація опорних знань:

=Бесіда:

  • Назвіть відомі природні комплекси України.

  • Чи можна назвати море природним комплексом?

  • Поясніть вислів «Держави, які омиваються морем, мають вигідне географічне положення».

  • Який план опису моря?

3.Мотивація навчальної діяльності:

Чорне море являє собою особливий аквальний природний комплекс (ПАК). Всі його компоненти повязані між собою. Нам треба надати їм характеристику в ролі океанологів.

4.Вивчення нового матеріалу:

  • Виступ Почемучки про Чорне море ( за матеріалами «Енциклопедії).

Колишній океан Тетіс (40млн. назад) залишив по собі кілька морів- Сарматське, Меотичне, Понтичне, Давньоевксинське. Спочатку його називали Понт Аксинський ( Негостинне море), а пізніше море стало називатися Понтом Евксинським (Гостинне море).

  • Розгляд берегової лінії по карті, гра «Плавання на пароплаві»;

  • Індивідуальні завдання спеціаліста – дослідникам: (самостійна дослідницька робота з підручником)

-гідрологи: вивчити властивості чорноморської води;

-акустики: познайомитися з глибинами і дном чорного моря;

-метеорологи: розказати про погоду і несприятливі погодні умови в акваторії моря;

-біологи: описати органічний світ і пояснити причини бідності життя в морі;

-екологи: акцентувати увагу на екологічних проблемах Чорного моря.

  • Виступи спеціалістів роз-повідь про особливості природи чорного моря.

5. Закріплення нового матеріалу:

  • Перегляд електронної презентації «Чорне море»;

  • Диктант «Продовжи речення»

Назви дані для Чорного моря, які пропустила печатна машинка.

Море належить до басейна…. Океану. Середня глибина моря…. а максимальна поблизу узбережжя України ….. середня солоність води… течії ….. впадають найбільші річки…. , які утворюють…. Найбільші порти…. Глибини заражені газом…. Сировинні ресурси багаті на …. Живуть риби…. Море замерає… Зустрічаються дельфіни…, акула……..

6.Підсумки уроку.

7. Домашнє завдання: опрацювати статтю підручника «Чорне море», творче завдання - скласти «Пам’ятку туристу»


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
конспект урока географии "степь"

Автор: Бабенко Галина Владимировна

Дата: 01.02.2016

Номер свидетельства: 286360
