kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Интеграциялық сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Бекітемін:

 

«Өзін-өзі тану» пәнімен интеграцияланған география пәні

сабағының жоспары

Мектеп:11 орта мектеп.

Мерзімі:12.12.17ж

Мұғалім: Қалжан Асылжан, Джувбаева Светлана

Сынып: 7 «Г»                                Оқушы саны:26

Тақырыбы:  Мұхиттармен байланысты апаттар

Құндылық: Дұрыс әрекет

Қасиеттер:  Әдептілік, жомарттық, еңбекқор

Сабақтың мақсаты:  Оқушыларға мұхиттар мен теңіздермен байласты апаттардың топтастырып сақтану маңыздылығын, түсіндіре отырып, дұрыс әрекет  құндылығының мәнін ашу.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік:

- Оқушыларға мұхиттар мен теңіздермен байласты апаттардың топтастырып сақтану маңыздылығын, түсіндіре отырып, дұрыс әрекет  құндылығының мәнін ашу.

Дамытушылық:

- мұхиттағы табиғи апаттардан сақтану туралы оқушылардың ойын дамыту.

Тәрбиелік:

- Оқушыларды сыйластыққа, мейірімділікке, татулыққа тәрбиелеу.

Ресурстар: (материалдар, дереккөздер)

Сабақтыңбарысы:

Ұйымдастыру кезеңі (2мин)

5Т ережесін еске түсіру

Тәртіп

Талап

Тыныштық

Тазалық

Татулық

 Сыртқы интеграция (Өзін-өзі тану сабағының әдістемелік тәсілдерін қолдану)

  1. Жағымды көңіл күйге бөлену (3мин)

Нұрға бөлену

Ыңғайланып отырыңыздар, денелеріңізді түзу ұстаңыздар. Аяқ-қолыңызды айқастырмаңыз. Қолыңызды тізеңізге немесе үстелге қоюға болады. Көздеріңізді жұмуларыңызды өтінемін.

Елестетіп көріңіз: Күн нұры сіздің төбеңізден өтіп, кеудеңізге қарай бойлап барады. Кеудеңіздің орта тұсында гүл түйнегі орналасқан. Гүлдің түйнегі нұрдан баяу ашылып келеді. Балғын және таза әсем гүл сіздің әр ойыңызды, әр сезіміңізді, эмоцияңыз бен тілек-қалауыңызды  шайып, жүрегіңіздің қауызын ашты.

Нұр сәулесі сіздің бойыңызға ақырын тарай бастағанын елестетіңіз. Ол

 

біртіндеп күшейе түсуде. Оймен осы нұрды қолдарыңызға түсіріңіз. Сіздің  қолдарыңыз нұрға бөленіп, сәуле шашуда. Қолымыз тек жақсы, ізгі істер істейді және баршаға көмектеседі. Нұр аяқтарыңызға тарады. Аяқтарыңыз  нұр сәулесін шашуда. Олар сізді тек жақсылық жасау үшін жақсы жерлерге апарады. Олар нұр мен махаббат құралына айналды.

Одан әрі нұр сіздің аузыңызға, тіліңізге тарады. Тіліңіз тек шындықты және жақсы, ізгі сөздер ғана айтады. Нұрды құлақтарыңызға бағыттаңыз, құлақтарыңыз тек жақсы сөз бен әсем әуенді ғана естиді. Нұр көздерімізге де жетті, көзіміз  тек жақсыға қарап, бәрінен жақсылықты ғана көреді. Сіздің басыңыз түгелдей нұрға бөленіп, басыңызға тек ізгі, сәулелі ой келеді.

Нұр бірте-бірте қарқын және шұғылана бастайды, сіздің денеңізден шығып, жан-жағыңызға сәуле шашады. Осы нұрды туысқандарыңызға, балаларыңызға, мұғалімдерге, достарыңызға, таныстарыңызға бағыттаңыз. Нұрды уақытша  түсініспей, ренжісіп жүрген адамдарға да бағыттаңыз, олардың да жүрегі нұрға толсын.

Осы нұр бүкіл әлемге: барлық адамдарға, жан-жануарларға, өсімдіктерге, барлық тірі жанға таралсын… Ғаламның барлық түпкір-түпкіріне нұр бағыттаңыз. Ойша айтыңыз: «Мен нұрлымын… Нұр менің ішімде… Мен Нұрмын».

Осындай Нұр, Махаббат және Тыныштық күйінде  отыра тұрыңыз…

Енді осы Нұрды жүрегіңізге орналастырыңыз. Нұрға толы бүкіл әлем  сіздің жүрегіңізде. Оны осындай әсем қалыпта сақтаңыз.

Жаймен көзіңізді ашуға болады.

Рахмет.

Ескерту

5 «Т» ережесі

Тәртіп

Талап

Тыныштық

Тазалық

Татулық

  1. Үй тапсырмасы (2мин)

Серпілген сауал әдісі

  1. Судың қозғалыс түрлеріне не жатады?
  2. Мұхитта толқындардың пайда болуының басты себебі?
  3. Мұхит ағысы дегенімізді қалай түсінесіңдер?
  4. Мұхит ағысының маңызы қандай?
  5. Соқпа толқындар қалай пайда болады?
  6. Судың толысуы мен қайтуын қандай мақсатта қолдануға болады?
  1. Жаңа сабақ

Видеожазба (Су тасқыны туралы)                   (3мин)

  1. Бұл видеожазбадан нені байқадыңдар?
  2. Бұл видеожазбаның біздің бүгінгі  жаңа сабағымызға қатысы барма?

Сұрақ –жауап арқылы өткен тақырыпты пысықтаймыз.

Халық нақылы

  1. Топтық жұмыс  (12мин)

1 топ.Теңіз дауылы туралы түсінік беру

2 топ.Цунами толқындарының пайда болуы

3 топ. Цунамидің түрлері

4 топ  Цунамиден қалай қорғануға болады?

  • Сендер қалай ойлайсыңдар апатты құбылыстардан сақтану керекпе?
  • Аппаттық жағдайда бір-бірімізге қандай қарым-қатынас танытқанымыз жөн деп ойлайсыңдар?

Мұндай апатты жағдайда бір-бірімізге қамқор болып, татулық, сыйластық тантыта білуіміз керек. Қандай жағдай болмасын адамдар адамгершілігін жоғалпауы керек.

  1. Дәйексөз. (2 мин)

«Сумен ойнама-батарсың, отпен ойнама-жанарсың».

  1. Хормен оқыту
  2. Қыздарға бөлек, ұлдарға бөлек оқыту
  3. Оқушыларға дәптерге жазғызу
  4. Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңіздер?

Балалардың жауаптары негізінде дәйексөзді қорытындылау

  1. Ішкі интеграция

Аңыз                                  Нұх пайғамбар          (5 мин)

  1. Аңыздан қандай ой түйдіңдер?
  2. Аңызда Нұх пайғамбардың қандай қасиетін байқадыңдар?
  1.  Бекіту.                                                                    (3 мин)

 Қағаз қиындылары әдісі арқылы сұрақ беріледі

  1. Бағалау топ бірін-бірі бағалайды                          (2 мин)
  2. Кері байланыс  «Аралдарға сапар шегу»             (2мин)
  1. Топпен ән айту. (2 мин)

10.  Сабақтың соңғы тыныштық сәті                                        (1мин)

Сабақтың соңғы тыныштық сәтi. (жай музыка ойналады)

Тыныштықта бүгінгі сабақта үйренген жақсы қасиеттерді жүректерімізге сақтайық.

Сабақ аяқталды. Рақмет.

Мұнайлы ауданы

№ 11 жалпы білім беретін орта мектеп

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ

Тақырыбы: Мұхиттармен байланысты апаттар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 оқу жылы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Интеграциялық сабақ жоспары»


Бекітемін:


«Өзін-өзі тану» пәнімен интеграцияланған география пәні

сабағының жоспары

Мектеп:11 орта мектеп.

Мерзімі:12.12.17ж

Мұғалім: Қалжан Асылжан, Джувбаева Светлана

Сынып: 7 «Г» Оқушы саны:26

Тақырыбы: Мұхиттармен байланысты апаттар

Құндылық: Дұрыс әрекет

Қасиеттер: Әдептілік, жомарттық, еңбекқор


Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мұхиттар мен теңіздермен байласты апаттардың топтастырып сақтану маңыздылығын, түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік:

- Оқушыларға мұхиттар мен теңіздермен байласты апаттардың топтастырып сақтану маңыздылығын, түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

Дамытушылық:

- мұхиттағы табиғи апаттардан сақтану туралы оқушылардың ойын дамыту.

Тәрбиелік:

- Оқушыларды сыйластыққа, мейірімділікке, татулыққа тәрбиелеу.

Ресурстар: (материалдар, дереккөздер)






Сабақтыңбарысы:

Ұйымдастыру кезеңі (2мин)

5Т ережесін еске түсіру

Тәртіп

Талап

Тыныштық

Тазалық

Татулық

Сыртқы интеграция (Өзін-өзі тану сабағының әдістемелік тәсілдерін қолдану)


  1. Жағымды көңіл күйге бөлену (3мин)

Нұрға бөлену

Ыңғайланып отырыңыздар, денелеріңізді түзу ұстаңыздар. Аяқ-қолыңызды айқастырмаңыз. Қолыңызды тізеңізге немесе үстелге қоюға болады. Көздеріңізді жұмуларыңызды өтінемін.

Елестетіп көріңіз: Күн нұры сіздің төбеңізден өтіп, кеудеңізге қарай бойлап барады. Кеудеңіздің орта тұсында гүл түйнегі орналасқан. Гүлдің түйнегі нұрдан баяу ашылып келеді. Балғын және таза әсем гүл сіздің әр ойыңызды, әр сезіміңізді, эмоцияңыз бен тілек-қалауыңызды  шайып, жүрегіңіздің қауызын ашты.

Нұр сәулесі сіздің бойыңызға ақырын тарай бастағанын елестетіңіз. Ол


біртіндеп күшейе түсуде. Оймен осы нұрды қолдарыңызға түсіріңіз. Сіздің  қолдарыңыз нұрға бөленіп, сәуле шашуда. Қолымыз тек жақсы, ізгі істер істейді және баршаға көмектеседі. Нұр аяқтарыңызға тарады. Аяқтарыңыз  нұр сәулесін шашуда. Олар сізді тек жақсылық жасау үшін жақсы жерлерге апарады. Олар нұр мен махаббат құралына айналды.

Одан әрі нұр сіздің аузыңызға, тіліңізге тарады. Тіліңіз тек шындықты және жақсы, ізгі сөздер ғана айтады. Нұрды құлақтарыңызға бағыттаңыз, құлақтарыңыз тек жақсы сөз бен әсем әуенді ғана естиді. Нұр көздерімізге де жетті, көзіміз  тек жақсыға қарап, бәрінен жақсылықты ғана көреді. Сіздің басыңыз түгелдей нұрға бөленіп, басыңызға тек ізгі, сәулелі ой келеді.

Нұр бірте-бірте қарқын және шұғылана бастайды, сіздің денеңізден шығып, жан-жағыңызға сәуле шашады. Осы нұрды туысқандарыңызға, балаларыңызға, мұғалімдерге, достарыңызға, таныстарыңызға бағыттаңыз. Нұрды уақытша  түсініспей, ренжісіп жүрген адамдарға да бағыттаңыз, олардың да жүрегі нұрға толсын.

Осы нұр бүкіл әлемге: барлық адамдарға, жан-жануарларға, өсімдіктерге, барлық тірі жанға таралсын… Ғаламның барлық түпкір-түпкіріне нұр бағыттаңыз. Ойша айтыңыз: «Мен нұрлымын… Нұр менің ішімде… Мен Нұрмын».

Осындай Нұр, Махаббат және Тыныштық күйінде  отыра тұрыңыз…

Енді осы Нұрды жүрегіңізге орналастырыңыз. Нұрға толы бүкіл әлем  сіздің жүрегіңізде. Оны осындай әсем қалыпта сақтаңыз.

Жаймен көзіңізді ашуға болады.

Рахмет.

Ескерту

5 «Т» ережесі

Тәртіп

Талап

Тыныштық

Тазалық

Татулық












  1. Үй тапсырмасы (2мин)

Серпілген сауал әдісі

  1. Судың қозғалыс түрлеріне не жатады?

  2. Мұхитта толқындардың пайда болуының басты себебі?

  3. Мұхит ағысы дегенімізді қалай түсінесіңдер?

  4. Мұхит ағысының маңызы қандай?

  5. Соқпа толқындар қалай пайда болады?

  6. Судың толысуы мен қайтуын қандай мақсатта қолдануға болады?


  1. Жаңа сабақ

Видеожазба (Су тасқыны туралы) (3мин)

  1. Бұл видеожазбадан нені байқадыңдар?

  2. Бұл видеожазбаның біздің бүгінгі жаңа сабағымызға қатысы барма?


Сұрақ –жауап арқылы өткен тақырыпты пысықтаймыз.





Халық нақылы










































  1. Топтық жұмыс (12мин)

1 топ.Теңіз дауылы туралы түсінік беру

2 топ.Цунами толқындарының пайда болуы

3 топ. Цунамидің түрлері

4 топ Цунамиден қалай қорғануға болады?

  • Сендер қалай ойлайсыңдар апатты құбылыстардан сақтану керекпе?

  • Аппаттық жағдайда бір-бірімізге қандай қарым-қатынас танытқанымыз жөн деп ойлайсыңдар?

Мұндай апатты жағдайда бір-бірімізге қамқор болып, татулық, сыйластық тантыта білуіміз керек. Қандай жағдай болмасын адамдар адамгершілігін жоғалпауы керек.


  1. Дәйексөз. (2 мин)

«Сумен ойнама-батарсың, отпен ойнама-жанарсың».

  1. Хормен оқыту

  2. Қыздарға бөлек, ұлдарға бөлек оқыту

  3. Оқушыларға дәптерге жазғызу

  4. Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңіздер?

Балалардың жауаптары негізінде дәйексөзді қорытындылау

  1. Ішкі интеграция

Аңыз Нұх пайғамбар (5 мин)


  1. Аңыздан қандай ой түйдіңдер?

  2. Аңызда Нұх пайғамбардың қандай қасиетін байқадыңдар?

  1. Бекіту. (3 мин)

Қағаз қиындылары әдісі арқылы сұрақ беріледі

  1. Бағалау топ бірін-бірі бағалайды (2 мин)

  2. Кері байланыс «Аралдарға сапар шегу» (2мин)


  1. Топпен ән айту. (2 мин)

10. Сабақтың соңғы тыныштық сәті (1мин)

Сабақтың соңғы тыныштық сәтi. (жай музыка ойналады)

Тыныштықта бүгінгі сабақта үйренген жақсы қасиеттерді жүректерімізге сақтайық.

Сабақ аяқталды. Рақмет.





















Мұнайлы ауданы

№ 11 жалпы білім беретін орта мектеп



















Ашық сабақ



Тақырыбы: Мұхиттармен байланысты апаттар


































2017-2018 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Интеграциялық сабақ жоспары

Автор: Джувбаева Светлана Тилегеновна

Дата: 26.03.2018

Номер свидетельства: 463551
