kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Менің сүйікті жануарларым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пәні: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жануарлар

Сынып:1 «Б»

Мектеп: «№27 Өмірзақ орта мектебі»КММ

Мұғалім: Бердимуратова К.Б

Қатысқандар саны:   16            Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Менің сүйікті жануарларым.

Сабақтың түрі

Интеграциялық сабақ. Өзін-өзі тану пәні кіріктірілген

Құндылық:

Сүйіспеншілік

Қасиеттер:

Адамгершілік, қамқорлық,мейірімділік

Міндеттері:

Қамқорлық жасауға үйрету;

Оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту;

Оқушыларды ешкімге зиян келтірмеуге тәрбиелеу;

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме)

1.2.2.1 Жануарлардың қалай дыбыстайтынын ажырату

1.2.2.2 Жабайы жəне үй жануарларын ажырату

1.2.2.3 Жануарлардың қалай көбейіп дамитынын білу

1.2.2.4 Жанауарлардың табиғи мекен ету ортасын сипаттау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады :

Жабайы және үй жануарларын ажырата біледі.

Көп оқушылар орындай алады:

Жануарлардың төлдерін таба біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Жануарлардың мекен ететін ортасын анықтай алады

Бағалау критерийі

Жануарлардң қалай дыбыстайтынын біледі;

Жануарлардың төлдерін табады;

Жануарлардың мекен ететін ортасын анықтайды;

Ойлау деңгейі

Тыңдалым және жазылым, білімді қолдану,анализ,бағалау.

Тілдік мақсат

«Үштілділік» стиль

Пәнге қатысты лексика  мен терминология:

Жануарлар-животные-animals

Диалогка /жазылымға қажетті тіркестер

Жабайы және үй жануарары,жануарлардың дыбыстауы

Талқыланатын сұрақтар:

Ашық және жабық сұрақтар

Алдыңғы білім

Жануарлар әлемінің көптүрлілігі

Сабақтың барысы

Сабақ жоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

8 минут

Психологиялық ахуал туғызу.

Мұғалім «сыныптағы ахуалды жақсы білуге тиіс» (Hattie, 2012)

«Кім қалай дыбыстайды?» тренинг

Қатысушыларды санына қарап ойынға қатысатын балаларды топтарға (ит, тауық, жылқы) бөлемін. Білім беруші белгі берген уақытта ит тобындағы балалар ит сияқты үріп дыбыстау керек. Дәл сол сияқты тауық, жылқы, мысық топтары да өз топ атауларын қорғап шығады.

Соңында білім беруші өзі белгі берген уақытта барлық топ бірдей уақытта өз дыбыстарын салады.

Топқа бөлу.

Әр түрлі жануарлар, балықтар, құстар ойыншықтар арқылы топтарға бөлінеді.

1 топ. «Үй жануарлары».

2топ. «Жабайы жануарлар».

3 топ. «Балықтар».

4 топ. «Құстар».

Тыныштық сәті.

«СУ АСТЫ ПАТШАЛЫҒЫНА САЯХАТ»

Көзіңді жұмып, терең дем ал, денеңді босат. Бірнеше секундтан соң теңіз түбіне саяхат жасаймыз.

Теңіз жағасымен келе жатқаныңды елестет. Толқындардың жеңіл шалпылына, шағалалардың шуылына құлақ түр. Жалаң аяқтарыңмен құмды сезін. Шалғайдан қара нүкте көріп тұрсың: ол жақындаған кезде дельфин екенін түсіндің. Ол сені теңіз түбіне алып кету үшін келді. Ол өте әдепті екен, сені шыдамдылықпен күтіп тұр. Жайлап оның арқасына отыр, мықтап ұстап, жолға шықтыңдар. Дельфиннің арқасында жайланып отырып, өзіңді қауіпсіз сезін, су астында жүзу қандай керемет. Жан-жағыңа қара: мұнда кемпірқосақ тәрізді арлы-берлі жарқырай қалқыған әсем балықтар қаншама. Теңіз түбіне бойлаған сайын айнала қалайша өзгереді, суда тербелген қаншама ғажайып балдырлар. Қарашы, қандай орасан зор әдемі балықтар. Су асты неткен қызықты әрі ғажап әлем. Сен бір нәрсені байқадың ба? Мұнда неткен тұңғиық, толық тыныштық. Осы тыныштық күйде бол (бірнеше секунд үнсіз қалады).

Ал қазір жоғарыға, өз әлемімізге кері қайтуға дайындал. Айналаға жақсылып қара. Ғажап түстерге тағы бір рет қара және тыныштыққа құлақ түр. Осындай тыныштық саған самалдай әсер береді. Енді дельфин кері қарай жолға шықты. Сіз су бетіне шықтыңыз, жағаға жақындадыңыз. Дельфиннің арқасынан түсіңіз, оны сипалаңыз және осындай ғажап саяхатқа апарғаны үшін ризашылық білдіріңіз.

Сыныпқа оралыңыз және өз орныңызға келіңіз. Бірнеше секундтан соң көзіңізді ашыңыз, осы түйсінген тыныштықты өз бойыңызда сақтауға тырысыңыз

Сабақтың ортасы

5-6минут

4 мин

Ширату әдісі

5-6минут

Өткенді пысықтау.

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану

Белсенді оқу тапсырмалары

Білім алушыларды сабақ мақсатымен таныстыру.

/слайдтан көрсету/

Анализ.

 « Ойлан, жұптас, бөліс » әдісі

Топпен жұмыс.

Мақсаты:Топпен жұмыс істеу барысында оқушылар арасында диалог орнату, тілдік дағдыларды дамыту.

1 топ. «Төлдерін тап»

2 топ. «Үйін тап»

3 топ. «Немен қоректенеді?»

4 топ. «Не береді?»

Дескриптор.

1 топ. Төлдерін сәйкестендіреді.

2 топ. Жануарлардың қайда тұратынын табады.

3топ.Қай жануарлар немен қоректенетінін сәйкестендіреді

4 топ. Жануарлардың адамға не беретінін анықтайды.

 

Қ.Б Үкі арқылы бағалау

  Дәйек сөз.

«Адамгершілік – асыл қасиет»

Мұғалім сыйы:  «Адамгершілік»

«Мозайка» құрастыру.

Дескриптор.

4 топ та мозайка құрастыру арқылы жағдаяттардан шығады.

Қ.Б «Смаил» әдісі арқылы бағаланады.

.

видеоролик

мозайка

Сабақтың соңы

3-4минут

Рефлексия

«Карта»

Жануарлардың мекен ететін орталарын анықтау.

Кері байланыс

«Ақылды үкі»

    -түсіндім

- көмек керек

Карта

Жануарлар мен құстардың суреттері бар карточкалар.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз

Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Денсаулық және АКТ – мен байланыс.

Білім алушылардың дербес ерекшеліктерін есепке ала отырып,қарқынды әдісі арқылы топтарға әр түрлі топтық жұмыс бердім. Орындау деңгейі және нәтижелері әртүрлі болды. Сондықтан саралаудың қорытынды әдісі негізінде сараладым.

Топтық тапсырмаларда білім алушылар белсенділік танытып, дұрыс орындады.Қиындық туған сәтте ашық және жабық әдісі арқылы сұрақтар қоя отырып, қолдау көрсетемін, бағытталған нұсқау бере отырып, ынталандырамын.

Оқушылардың сыртқы және ішкі уәжін көтеру  мақсатында бүгінгі сабақты қалай меңгергенін сабақтың барысында  мадақтау сөздерімен, ым –ишара арқылы,ақылды үкі, смаилдар арқылы жүргіземін.

Өзін-өзі тану, дүниетану, музыка

Денсаулық сақтау технологиялары.

Интерактивті тақта,слайд, тақырыпқа байланысты суреттер,мозайка, видео.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Менің сүйікті жануарларым"»

Пәні: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жануарлар

Сынып:1 «Б»

Мектеп: «№27 Өмірзақ орта мектебі»КММ

Мұғалім: Бердимуратова К.Б


Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Менің сүйікті жануарларым.


Сабақтың түрі

Интеграциялық сабақ. Өзін-өзі тану пәні кіріктірілген

Құндылық:

Сүйіспеншілік

Қасиеттер:

Адамгершілік, қамқорлық,мейірімділік

Міндеттері:

Қамқорлық жасауға үйрету;

Оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту;

Оқушыларды ешкімге зиян келтірмеуге тәрбиелеу;

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме)

1.2.2.1 Жануарлардың қалай дыбыстайтынын ажырату

1.2.2.2 Жабайы жəне үй жануарларын ажырату

1.2.2.3 Жануарлардың қалай көбейіп дамитынын білу

1.2.2.4 Жанауарлардың табиғи мекен ету ортасын сипаттау


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады :

Жабайы және үй жануарларын ажырата біледі.

Көп оқушылар орындай алады:

Жануарлардың төлдерін таба біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Жануарлардың мекен ететін ортасын анықтай алады

Бағалау критерийі



Жануарлардң қалай дыбыстайтынын біледі;

Жануарлардың төлдерін табады;

Жануарлардың мекен ететін ортасын анықтайды;

Ойлау деңгейі

Тыңдалым және жазылым, білімді қолдану,анализ,бағалау.

Тілдік мақсат

«Үштілділік» стиль

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Жануарлар-животные-animals

Диалогка /жазылымға қажетті тіркестер

Жабайы және үй жануарары,жануарлардың дыбыстауы

Талқыланатын сұрақтар:

Ашық және жабық сұрақтар


Алдыңғы білім

Жануарлар әлемінің көптүрлілігі

Сабақтың барысы

Сабақ жоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

8 минут

Психологиялық ахуал туғызу.

Мұғалім «сыныптағы ахуалды жақсы білуге тиіс» (Hattie, 2012)


«Кім қалай дыбыстайды?» тренинг

Қатысушыларды санына қарап ойынға қатысатын балаларды топтарға (ит, тауық, жылқы) бөлемін. Білім беруші белгі берген уақытта ит тобындағы балалар ит сияқты үріп дыбыстау керек. Дәл сол сияқты тауық, жылқы, мысық топтары да өз топ атауларын қорғап шығады.

Соңында білім беруші өзі белгі берген уақытта барлық топ бірдей уақытта өз дыбыстарын салады.


Топқа бөлу.

Әр түрлі жануарлар, балықтар, құстар ойыншықтар арқылы топтарға бөлінеді.


1 топ. «Үй жануарлары».

2топ. «Жабайы жануарлар».

3 топ. «Балықтар».

4 топ. «Құстар».



Тыныштық сәті.

«СУ АСТЫ ПАТШАЛЫҒЫНА САЯХАТ»

Көзіңді жұмып, терең дем ал, денеңді босат. Бірнеше секундтан соң теңіз түбіне саяхат жасаймыз.

Теңіз жағасымен келе жатқаныңды елестет. Толқындардың жеңіл шалпылына, шағалалардың шуылына құлақ түр. Жалаң аяқтарыңмен құмды сезін. Шалғайдан қара нүкте көріп тұрсың: ол жақындаған кезде дельфин екенін түсіндің. Ол сені теңіз түбіне алып кету үшін келді. Ол өте әдепті екен, сені шыдамдылықпен күтіп тұр. Жайлап оның арқасына отыр, мықтап ұстап, жолға шықтыңдар. Дельфиннің арқасында жайланып отырып, өзіңді қауіпсіз сезін, су астында жүзу қандай керемет. Жан-жағыңа қара: мұнда кемпірқосақ тәрізді арлы-берлі жарқырай қалқыған әсем балықтар қаншама. Теңіз түбіне бойлаған сайын айнала қалайша өзгереді, суда тербелген қаншама ғажайып балдырлар. Қарашы, қандай орасан зор әдемі балықтар. Су асты неткен қызықты әрі ғажап әлем. Сен бір нәрсені байқадың ба? Мұнда неткен тұңғиық, толық тыныштық. Осы тыныштық күйде бол (бірнеше секунд үнсіз қалады).

Ал қазір жоғарыға, өз әлемімізге кері қайтуға дайындал. Айналаға жақсылып қара. Ғажап түстерге тағы бір рет қара және тыныштыққа құлақ түр. Осындай тыныштық саған самалдай әсер береді. Енді дельфин кері қарай жолға шықты. Сіз су бетіне шықтыңыз, жағаға жақындадыңыз. Дельфиннің арқасынан түсіңіз, оны сипалаңыз және осындай ғажап саяхатқа апарғаны үшін ризашылық білдіріңіз.

Сыныпқа оралыңыз және өз орныңызға келіңіз. Бірнеше секундтан соң көзіңізді ашыңыз, осы түйсінген тыныштықты өз бойыңызда сақтауға тырысыңыз








Сабақтың ортасы

5-6минут
























4 мин




Ширату әдісі

5-6минут



Өткенді пысықтау.

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану

Белсенді оқу тапсырмалары

Білім алушыларды сабақ мақсатымен таныстыру.

/слайдтан көрсету/

Анализ.

« Ойлан, жұптас, бөліс » әдісі

Топпен жұмыс.

Мақсаты:Топпен жұмыс істеу барысында оқушылар арасында диалог орнату, тілдік дағдыларды дамыту.


1 топ. «Төлдерін тап»

2 топ. «Үйін тап»

3 топ. «Немен қоректенеді?»

4 топ. «Не береді?»

Дескриптор.

1 топ. Төлдерін сәйкестендіреді.

2 топ. Жануарлардың қайда тұратынын табады.

3топ.Қай жануарлар немен қоректенетінін сәйкестендіреді

4 топ. Жануарлардың адамға не беретінін анықтайды.


Қ.Б Үкі арқылы бағалау


Дәйек сөз.

«Адамгершілік – асыл қасиет»


Мұғалім сыйы: «Адамгершілік»




«Мозайка» құрастыру.

Дескриптор.

4 топ та мозайка құрастыру арқылы жағдаяттардан шығады.


Қ.Б «Смаил» әдісі арқылы бағаланады.


.





видеоролик




мозайка



Сабақтың соңы

3-4минут

Рефлексия

«Карта»

Жануарлардың мекен ететін орталарын анықтау.

Кері байланыс

«Ақылды үкі»

-түсіндім

- көмек керек

Карта

Жануарлар мен құстардың суреттері бар карточкалар.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз

Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Денсаулық және АКТ – мен байланыс.

Білім алушылардың дербес ерекшеліктерін есепке ала отырып,қарқынды әдісі арқылы топтарға әр түрлі топтық жұмыс бердім . Орындау деңгейі және нәтижелері әртүрлі болды. Сондықтан саралаудың қорытынды әдісі негізінде сараладым.

Топтық тапсырмаларда білім алушылар белсенділік танытып, дұрыс орындады.Қиындық туған сәтте ашық және жабық әдісі арқылы сұрақтар қоя отырып, қолдау көрсетемін, бағытталған нұсқау бере отырып, ынталандырамын.

Оқушылардың сыртқы және ішкі уәжін көтеру мақсатында бүгінгі сабақты қалай меңгергенін сабақтың барысында мадақтау сөздерімен , ым –ишара арқылы,ақылды үкі, смаилдар арқылы жүргіземін.






Өзін-өзі тану, дүниетану, музыка


Денсаулық сақтау технологиялары.


Интерактивті тақта,слайд, тақырыпқа байланысты суреттер,мозайка, видео.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Менің сүйікті жануарларым"

Автор: Бердимуратова Каламкас Базарбаевна

Дата: 03.02.2020

Номер свидетельства: 538256
