kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Атмосфера және оның қасиеттері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңа сабақ түсіндіру.

Қызығушылығын  ояту

 1- тапсырма «Қатып қалма, аралас» стратегиясы  арқылы білетіндерін еске түсіру.

1.Ауаның құрамы қандай ?

2.Атмосфераның құрамдас бөліктері туралы не білеміз?

3.Атмосфераның қабаттарының бір-бірінен әртүрлі болуының себебі неде деп ойлайсыңдар?

4.Атмосфераның жылынуы қалай жүзеге асады?

5.Жоғары көтерілген сайын күнге жақындаймыз, соған қарамастан, ауа температурасы неліктен төмендейді?

ЖИГСО  әдісі  арқылы жаңа тақырыпты меңгерту.

2-тапсырма

1.Жеке жұмыс.Мәтінге бағытталған әрекет Оқушылар жеке оқиды.

2.Жұптық  жұмыс.Оқушылар оқығанын талқылайды пікірлеседі.

3.Топтарға мәтінге байланысты тақырыпшалар беріледі.Топтар идеяларымен алмасады.

1-топ Атмосфераның құрамы және маңызы.

2.-топ Атмосфераның құрылысы.

3-топ Атмосфераның жылынуы.

4-топ Атмосфера құрамындағы ылғал.

Берілген тақырыпшаларға постер дайындайды, қорғайды.

3- тапсырма Сұрақ- жауап стратегиясы туралы түсінік береді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Атмосфера және оның қасиеттері»

Бекітемін:

Ұштаған орта мектеп директоры

Унгарбаев.К.А.___________


Сабақ : Атмосфера және оның қасиеттері.


Мектеп: Ұштаған орта мектебі

Күні:01.10.2016.ж

Мұғалімнің есімі: Кашкымбаева Талшын

Сынып: 10

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты /мақсаттары/

Атмосфера құрамын және оның құрылысын туралы білімін толықтырады. Атмосфераның қабаттары мен биіктеген сайын өзгеруін есептейді.Атмосфераның адамзат өмірі үшін маңызы туралы ойланады,пікірлеседі өз ойын айтуға үйренеді.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:Барлық оқушылар атмосфераның құрылысы мен ондағы өтетін процестерге талдау жасайды және атмосфераның маңызы туралы меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:Атмосфераның құрлысымен ондағы өтетін процестерге талдау жасай біледі.

Кейбір оқушылар:Атмосфераның жылынуын қалай жүзеге асатынын тусіндіре алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар: «Жигсо» әдісімен,жұппен, топпен жұмыс жасайды.

  • Атмосфераның құрылысына талдау жасай /істей/ алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

тропесфера,стратосфера,мезосфера,экзосфера, стратопауза, жер тәжі,радиациялық баланс, атмосфераның жылу режимі, абсолюттік және салыстырмалы ылғалдылық.


Неліктен тіршілік тек ғана жер ғаламшарында екенін айта аласыз ба? Ауаның ластануын қалай түсіндіресің

Жазылым бойынша ұсыныстар:Глоссарий құру.

Пәнаралық байланыс.

Физика, астрономия,биология,химия

Көрнекі құралдар

Оқулық, интерективті тақта, флипчарт, маркерлер,атлас, кестелер.

Алдыңғы оқу

Жер бедерінің қалыптасу заңдылықтары

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар /төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелердіжазыңыз/

Ресурстар

Басталуы:

2 мин





4 минут

Ұйымдастыру.1. Салемдесу.

2.Оқушыларға жағымды орта

қалыптастыру

3.Атмосфера қабаттары бойынша

топтарға бөлу

4.Топ ережесін еске түсіру.

Үй тапсырмасын сұрау . «Ыстық орындық»


Ортасы



5 минут












10-минут






10-минут






5-минут

Жаңа сабақ түсіндіру.

Қызығушылығын ояту

1- тапсырма «Қатып қалма, аралас» стратегиясы арқылы білетіндерін еске түсіру.

1.Ауаның құрамы қандай ?

2.Атмосфераның құрамдас бөліктері туралы не білеміз?

3.Атмосфераның қабаттарының бір-бірінен әртүрлі болуының себебі неде деп ойлайсыңдар?

4.Атмосфераның жылынуы қалай жүзеге асады?

5.Жоғары көтерілген сайын күнге жақындаймыз, соған қарамастан, ауа температурасы неліктен төмендейді?

ЖИГСО әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгерту.

2-тапсырма

1.Жеке жұмыс.Мәтінге бағытталған әрекет Оқушылар жеке оқиды.

2.Жұптық жұмыс.Оқушылар оқығанын талқылайды пікірлеседі.

3.Топтарға мәтінге байланысты тақырыпшалар беріледі.Топтар идеяларымен алмасады.

1-топ Атмосфераның құрамы және маңызы.

2.-топ Атмосфераның құрылысы.

3-топ Атмосфераның жылынуы.

4-топ Атмосфера құрамындағы ылғал.

Берілген тақырыпшаларға постер дайындайды, қорғайды.

3- тапсырма Сұрақ- жауап стратегиясы туралы түсінік береді.



Оқулық

тар, үлестірме,карта,интербелсенді тақта,ғалам

тор.

Аяқталуы


2-минут

1-минут

Бүгінгі тақырыпты қаншалықты меңгергенін түйіндеу.(Нені? Қалай? Неліктен?Қашан?)

5.Бағалау:

6.Кері байланыс.Оқушылар сабақтың жүрісі туралы пікірлерін стикерлерге жазып, «Жетістік ағашына» жапсырады

7.Үйге тапсырма

.


Қосымша ақпарат

Ауаның жылыныуының салдарынан ғаламшарда болатын өзгерістер.

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өзжоспарыма қандай түзетулер енгіздімжәне неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты шынайы болды. Атмосфераның құрамы мен оның құрылысы туралы білімін толықтырды.Атмосфераның адамзат өмірі үшін маңызын анықтап өз ойларын айтуды үйренді.


Оқушылар топпен жұмыс жасауда ерекше қызығушылық танытты.1-деңгей оқушыларының шығармашылық зияты ашылып,2,3деңгей оқушыларының жаңа қырлары ашыла бастады.

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды,себебі постер қорғауда бірлескен оқу арқылы оқушылардың белсенділігі артып,өз идеяларын жүзеге асыра алғандығы.



Уақытты тиімді пайдалана алдым, дегенмен оқушылар уақытпен жұмыс жасауға дағдылану керек.


Мен жоспарыма түзетулер енгізген жоқпын. Себебі топтардың жұмысын қорғауына уақыт керек,сонымен бірге оқушылардың еркін сөйлеуіне мүмкіндік бергім келді.

Қорытынды бағамдау:


Қандай екі нәрсе табысты болды /оқытуды да, оқуды да ескеріңіз/ ?

1:Сыни ойларын,өзіндік идеяларын айтуға дағдыланды.

2:Қалай оқу керектігін үйренді?

Қандай екі нәрсе сабақтыжақсарта алды /оқытуды да,оқуды да ескеріңіз/?

1: «Ыстық орындық» үйге берілген тапсырманы еске түсіру

2: Постер қорғау кезі

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақтарда уақытпен жұмыс жасауды оқушыларды дағдыландыру. 1,2,3 деңгейдегі оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту үшін деңгейлік тапсырмаларды беруді жүзеге асыру.






















Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?


Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өзжоспарыма қандай түзетулер енгіздімжәне неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтаы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты шынайы болды. Атмосфераның құрамы мен оның құрылысы туралы білімін толықтырды.Атмосфераның адамзат өмірі үшін маңызын анықтап өз ойларын айтуды үйренді.


Оқушылар топпен жұмыс жасауда ерекше қызығушылық танытты.1-деңгей оқушыларының шығармашылық зияты ашылып,2,3деңгей оқушыларының жаңа қырлары ашыла бастады.

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды,себебі постер қорғауда бірлескен оқу арқылы оқушылардың белсенділігі артып,өз идеяларын жүзеге асыра алғандығы.



Уақытты тиімді пайдалана алдым, дегенмен оқушылар уақытпен жұмыс жасауға дағдылану керек.


Мен жоспарыма түзетулер енгізген жоқпын. Себебі топтардың жұмысын қорғауына уақыт керек,сонымен бірге оқушылардың еркін сөйлеуіне мүмкіндік бергім келді.

Қорытынды бағамдау:


Қандай екі нәрсе табысты болды /оқытуды да, оқуды да ескеріңіз/ ?

1:Сыни ойларын,өзіндік идеяларын айтуға дағдыланды.

2:Қалай оқу керектігін үйренді?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды /оқытуды да,оқуды даескеріңіз/?

1: «Ыстық орындық» үйге берілген тапсырманы еске түсіру

2: Постер қорғау кезі

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақтарда уақытпен жұмыс жасауды оқушыларды дағдыландыру. 1,2,3 деңгейдегі оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту үшін деңгейлік тапсырмаларды беруді жүзеге асыру.


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Атмосфера және оның қасиеттері

Автор: Кашкымбаева Талшын

Дата: 31.01.2017

Номер свидетельства: 386018
