kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жұмбақ ел Жапония

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жапония  елінің өткені мен бүгіні  жайлы мағлұмат беру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жұмбақ ел Жапония»

Сабақтың тақырыбы: Жұмбақ ел Жапония 
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға Жапония туралы жан-жақты түсінік беру, елдің өткені мен бүгінгісінің арасындағы үзілмес байланысты көрсету, шаруашылығына сараптама жасау, осы мемлекет проблемаларын қазіргі Қазақстанның проблемаларымен салыстыружәне оқушылардың қосымша әдебиеттермен жұмыс жасау дағдыларын дамыту. 
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, проблемалық, топпен жұмыс. 
Сабақтың көрнекілігі:дүние жүзінің саяси картасы, сувенирлер, суреттер (Фудзияма тауы, Сакураның гүлдеуі, жапондық тағамдар, ұлттық киімі, икебана, самурай), атлас, интерактивті тақта 
Сабақтың барысы 
1.Ұйымдастыру кезеңі 
-психологиялық дайындық 
2.Өткенді қайталау 
1.Сұрақтар: 
1.Әлемнің үлкен «жетілікке» кіретін экономикалық ірі мемлекеттерінің ішіндегі қайсысы Қазақстанның өнімін сатып алады? 
(АҚШ, Жапония, Германия, Франция, Ұлыбритания, Италия, Канада) 
2.Аппенин түбегіндеорналасқанмемлекет (Италия) 
3. Елдіңаумағынемесебіраймақарқылыжүктасымалдау (транзит) 
4.Су жолыарқылыжүктасымалдануғатөленетінақы (фрахт) 
5.Барлық аумағындабіріңғайзаңшығарушыжәнеқалыптасқанатқарушыбилік (унитарлы) 
6.Айналымдағы ақшаныңқұнсыздануы (инфляция) 
7.Географтар Скандинавия мен Финляндияныбірсөзбен не депатайды (Феннаскондия) 
8.Қай елдежанартауларкөпатқылайды (Исландия) 
9.Қай елдежерсілкінісікөпболыптұрады (Жапония) 
4.Жаңа сабаққадайындық 
1. -70-80 жылдарыбұлелдіңбастымақсаты-Батыстыңалдыңғықатарлыелдеріменэкономикалықжәнеғылыми-техникалық даму жағынанқатарласуболдыжәне де бұлмақсатынажетті. Бұлмемлекет 4 үлкенжәне 4 мыңдайкішіаралдантұрады; 
2. Ұлттыңқұрамыбіртекті; 
3. Табиғатресурстары аз ; 
4. Ұзақжасайтын ел ; 
5. Ұрбандалудеңгейіжоғары ; 
6. Халқының 60% қызметкөрсетусаласында; 
7. Туукөрсеткішітөмен ; 
8. Император басқаратынмонархиялық ел; 
9. Жерсілкінісі мен жанартауларкөп ел. 
Бұлқаймемлекетжайындадепойлайсыңдар? әринеЖапония. БұлмемлекеттіңқалайжүзегеасырылғанынбүгінгісабақтаескіжәнежаңаЖапонияғашолужасаубарысындабілеміз. 
5.Жаңа сабақ 
-тақырыппентаныстыру «Жұмбақ ел Жапония» 
-мақсатын хабарлау 
-жаңа сабақты түсіндіру 
1-тапсырма: 
-5-7 минут оқулықтаберілгенмәтіндіоқыту 
2-тапсырма: «РесмиЖапония» 
Әрбіроқушыжазылғанүлестірмелердітаңдапалады, 3 минут әзірленеді 
1-үлестірме 
Жапонияныңэкономикалық-географиялықжағдайытуралыайт 
2-үлестірме 
Жапонияныңтарихытуралы не білесің? 
3-үлестірме 
Жапонияныңхалқы, тілі, дінітуралыақпаратбер 
4-үлестірме 
Жапонияныңқарқындыдамуыныңнегізіболыпотырғанөнеркәсіптуралы не білесің? 
3-Деңгейлік тапсырмалар. І деңгей 
1) Жапонияныңіріаралдарынатаңыз. 
2) Мемлекеттіңбасқаруформасықандай? 
3) Жапонияныңтабиғи символы. 
4) Ел аумағын Азия жағалауларынанқандайтеңіздербөліпжатыр? 
ІІ деңгей 
1) Оқулық пен атластықолдануарқылыЖапонияхалқынасипаттама. 
ТілсемьясыДініҰлттыққұрамыӨміржасыныңорташаұзақтығыБайырғытұрғындары. ТаралуыХалқыныңеңкөпшоғырлануаймағыОрташажәнееңжоғарытығыздығы 
2) Климат картасыарқылыЖапонияныңклиматынасипаттама. 
3) Ел аумағындаорналасқаніріқалалары мен іріпорттарынанықтаңыздар. 
ІІІ деңгей 
1) Жапонияныңтабиғатжағдайлары мен ресурстарышаруашылықтыңдамуынақалайәсеретті? 
2) Елдіңгеографиялықорныныңгеосаясижағдайынаәсерінқалайбағалауғаболады? 
4-тапсырма: «ЖұмбақЖапония» 
Тақтада «икебана», «кимоно», «жапондықтағамдар», «Самурай», «Шайқұюрәсімі»суретікөрсетіледі. Солбойыншаәрбіроқушы (өзқалауларыбойынша) қысқашасипаттамабереді. 
5-тапсырма: «Кімжүйрік?» 
1. «Токио» қандаймағынаныбілдіреді? (Шығысастана) 
2.Жапония халқыныңтабиғиөсуіқандайтипкежатады? (1) 
3.Самурайдың мораллдықкодексініңатауы (бусидо) 
4.Хоккайдоны Сахалинненбөліптұрғанбұғаз (Лаперуз) 
5.Жапондық дінинаным (синто) 
6.Жапондардың қасиеттікітабы (Кодзики) 
7.Жапондарда достарыменкездескендеқандайдағдыжоқ (қолалысу) 
8.Жапонияның бұрынғыастанасы (Киото) 
9.Токио қандайаралдаорналасқан (Хонсю) 
10.Жапонияның ақшабірлігі (иен) 
11.Жапонияның оңтүстігіндегіеңіріаралы (Кюсю) 
12.Жапонияның еңбиікнүктесі (Фудзияма 3776м) 
13.Жапония халқының 99 пайызы... (жапондықтар) 
14.Жапония астанасы (Токио) 
15.Жапонияның еңіріаралы (Хоккайдо) 
16. «Айкидо»деген не? (шығысжекпе-жегініңбіртүрі) 
17.Токионы салуғанегізболғанқұрылыс (Эдоқаласы) 
18.Күріш жейтінтаяқша (хаси) 
19.Жапонияда 1663 жылданресмитыйымсалынғандін (христиан) 
20. «Каратэ»сөзініңмағынасы (қарусызкүрес) 
21.Токиодан Фукуокағадейінгітеміржолмагистралы (Синкансэн) 
22.Хоккайданың іріқаласы (Саппоро) 
23.Жапондар моншадақандай суды қалайды (ыстық) 
24.Хоккадоны Курилденбөліптұрғанбұғаз (Кунашир) 
6-тапсырма: «Сен менібілесіңбе?» айдары 
1-сурет. ӘйгіліорысжазушысыА.С.Пушкинбейнесіндегі ел (Италия) 
2-сурет. Орамалдыәйеланабейнесіндеқандай ел бейнеленген? (Португалия, Испания) 
3-сурет. Көңілкүйіболмағанадамныңбейнесіндеқандай материк бейнеленген? (Африка) 
4-сурет. Қалпағы бар ер адамбейнесіндеқаймемлекетбейнеленген? (Нидерланды) 
7-тапсырма: «Жапония-меніңкөзіммен» 
Эссе жазу 
Сабақтықорыту: 
1) НеліктенЖапонияны «Күншығыселі» депатайды? 
2) Жербедеріқандай? 
3) Қандайсейсмикалықбелдеудеорналасқан? 
4) Жапонхалқыныңерекшелігінеде? 

Үйтапсырмасы: Қайталау 
бағалау





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Жұмбақ ел Жапония

Автор: Искаков Бекболат

Дата: 14.02.2018

Номер свидетельства: 457280
