kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жануарлар – тірі ағзалар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок для 1 класса, можно использовать на уроке естествознание.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жануарлар – тірі ағзалар»

Қысқа мерзімді жоспар.

Сабақ:

Жаратылыстану

Мектеп: Жаңа жұлдыз ауылының ЖББОМ


Күні :

Мұғалім : Шакутова Журсун Туяковна

Сынып:1

Қатысқандар : 20 қатыспағандар:0

Ортақ тақырып:

« Менің мектебім »

Бөлім:

Тірі табиғат

Бөлімше:

2.2. жануарлар

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар – тірі ағзалар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты :

1.2.2.1. жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, оларың ұқсастығы мен айырмашылықтарын анықтау.

Сабақ мақсаттары :

Барлық оқушы : жануарлар мен өсімдіктерді біледі.

Оқушылардың көпшілігі: жануарлардың неліктен тірі ағза екенін айтады.

Оқушылардың кейбірі : жануарлар мен өсімдіктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын түсіндіреді.

Ойлау деңгейлері:

Білу және түсіну

Бағалау критерийлері:

- Өсімдіктер мен жануарларды ажырата алады;

- Жануарлардың тірі ағза екенін әңгімелейді ;

- Жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылықтарын анықтайды.

Тілдік мақсат:

Жануарлардың негізгі белгілерін тұжырымдап түсіндіреді

Пәндік лексика және термин:

Жануар – животное – anіmal

Талқылауға берілген сұрақтар:

Жануарларды не себепті тірі ағза деуге болады?

Жануарлардың пайдасы туралы не айта аласың?

Құндылықтар:

Жауапкершілік, СТО

Пәнаралық байланыс:

Дүниетану

АКТ - мен байланыс:

Интербелсенді тақта

Бұған дейін меңгерілген білім:

«Тізбектей сұрау» әдісі

(3мин)


  • Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек ?

  • Мәдени қандай өсімдіктерге күтім жасау керек?

- Өсімдіктерді неге тірі ағзаға жатқызады?

- Өсімдіктерді қандай тотарға бөледі?

- Жабайы өсімдіктерге не жатады?




Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған тапсырмалар

Дереккөздер / Ресурстар

Басы: ( 3 мин )

«Миға шабуыл» әдісі

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу. Сабаққа керекті құрал- жабдықтарды пысықтау. « Мозайка » құрастыру арқылы оқушылар өткен сабақты қайталап , бүгінгі сабақ тақырыбын ашып алады .




« Мозайка » қималары

Ортасы : ( 20 мин + 5 мин ширату жаттығу )

Ұжыммен жұмыс,

1 – тапсырма. Суреттерге қара. Топтарға бөл. ( топтастыру әдісі )



- Өсімдіктер мен жануарларды ажырата алады;

- Екі топқа топтастыра алады. - Өсімдіктер мен жануарларды ажыратады; - Екі топқа топтастырады.


смайлик арқылы.


2 – тапсырма. Барлық сыныппен жұмыс.

-Төменде берілген суреттерге қарап, жануарлар тірі ағза .

-Жануарлар жабайы, үй жануарлары болып екіге бөлінеді.

-Жануарлар тыныс алмайды.

-Жануарлар қоректенбейді.

-Жануарлар көбейеді.


- Суреттегі жануарларды атай алады;

- Неліктен тірі ағза екенін айта алады.

- Суреттегі жануарларды атайды ;

- Неліктен тірі ағза екенін айтады.

шапалақтау арқылы.



«Жануарлар » биі


3 – тапсырма. Жұппен жұмыс.

-Суреттерге қарап, өсімдіктер мен жануарлардың үш ұқсастығын анықта .

-Мысық пен гүлдің айырмашылығын ата.



-Өсімдіктер мен жануарлардың үш ұқсастығын атай алады;

- Мысық пен гүлдің айырмашылығын анықтай алады.

- Өсімдіктер мен жануарлардың үш ұқсастығын атайды.

- Мысық пен гүлдің айырмашылығын анықтайды.

смайликтер арқылы





Суреттер

























Суреттер

АКТ










http: //www. Youtub

e.com/watch?v=6pQ

le_FNkDM&spfrelo

ad=10







Суреттер























Критериалды бағалау


Дескриптор:



Қалыптасты

рушы бағалау:

(Дұрыс,бұрыс әдісі )












Критериалды бағалау:

Дескриптор :


Қалыптасты

рушы бағалау:

Ширату жаттығу (2 мин )

Эйлер Венн диаграммасы













Критериалды бағалау



Дескриптор :




Қ\б:

Соңы (7 мин )

Кері байланыс

Сабақты қорыту.

« Кубизм стратегиясы » арқылы оқушыларға ашық және жабық сұрақтар ұсынамын.

- Жануарлар тірі ағзаға жата ма?

- Өсімдіктер мен жануарлардың қандай ұқсастықтары бар?

- Өсімдіктер мен жануарлардың қандай айырмашылықтары бар ?

- Өсімдіктерге қалай күтім жасау керек?

- Өсімдіктерді қандай топтарға бөледі?

-Ауладан қандай жануарларды көруге болады?



Қосымша мәліметтер

Саралау.

2 тапсырма бойынша

А деңгейі - oқушылapғa тaпcыpмaлapын aяқтaуғa қoлдaу көpceтeмiн.

В деңгейі - oқушылapғa қocымшa тaлқылaуғa apнaлғaн cұpaқтap бepeмiн:

-Жануарлардың суретін салғызамын.

- Жануарлар өcу үшiн нe қaжeт?

С деңгейі - oқушылapғa жануарлардың пaйдacы туpaлы әңгiмeлeткiзeмiн.


Бағалау

Қалыптастырушы бағалау ретінде оқушыларға алдын – ала дайындалған бағалау критерийлері мен әр тапсырмаға арналған дескрипторды түсіндіріп ұсынамын. Әр тапсырмадан кейін оқушылардың сабаққа белсенді қатысқандықтарын бағалау үшін




арқылы қалыптастырушы бағалауды қолданамын.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Естествознание

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жануарлар – тірі ағзалар

Автор: Шакутова Журсун Туяковна

Дата: 31.01.2023

Номер свидетельства: 624542
