Жеке сабақ" Оқу құралдары" Балаларға түстер туралы түсінік қалыптастыру. Негізгі қызыл, жасыл, көк, сары түстерді атап топтық сайысқа түсуге үйрету."""""""""""""""""""""
Просмотр содержимого документа
«Жеке сабақ " Оқу құралдары"»
Жеке сабақ. Тіл дамыту
Сабақтың тақырыбы: « Оқу құралдары»
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі : Балаларды оқу құралдарын ерекшеліктеріне қарай топтастырып білуге үйрету. Жалпылауыш сөздерді айтуға үйрету.
2. Коррекциялығы: Балалардың сөйлеу қабілетін дамыту. Буынмен жұмыс жасауға дағдыландыру. Ойын арқылы сөздік қорларын молайту.
3. Тәрбиелігі: Балалардың бір-бірінің ойын тыңдауға, сыйлауға үйрету.
Әдіс-тәсілі: Түсіндіру, көрсету, ойын, сұрақ-жауап,
Көрнекілік: суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Армысың шапағатты Күн - ана!
Армысың қайырымды Аспан - ана!
Армысың мейірімді Жер - ана!
Құт дарыт бар әлемді жарылқа!
Тыныс алу арқылы тілді дамыту жаттығуы.
Мұрын арқылы дем алу және шығару:
Ауыз арқылы дем алу және шығару;
Мұрын арқылы дем алу, жартылай жабылған ерін арқылы дем шығару:
Артикуляциялық жаттығулар арқылы тілді дамыту:
Логомассаж
1) Бет бұлшық еттерін уқалау.
2) Саусақ жаттығуларын жасау.
III . Жаңа сабақ:
Балалар мына суретке қараңдаршы. Не көріп тұрсыңдар?
Орталықтан кейін қайда барасыңдар?
Сендер онда немен айналысасыңдар?
Мектепте қандай сабақтар оқиды?
Балалар мектептегі оқу құралдарының мынадай түрлері бар:
Парта, орындық, кітап, қалам, дәптер,қаламсап т.с.с. көптеген оқу құралдары бар.
Кітап неүшін керек?
Дәптер не үшін керек?
Өшіргіш не үшін керек?
Түрлі түсті бояу не үшін керек?
Сызғыш не үшін керек?
Сөздік жұмыс:
Кітап, қалам, сызғыш, дәптер, өшіргіш, бояу қалам, сөмке, желім.
Мынау – сөмке.
Оған кітаптарды саламыз.
Мынау- дәптер.
Дәптерге жазу жазамыз.
Мынау- қалам.
Суреттерді бояймыз..
Мынау- кітап.
Біз оқимыз.
V. Бекіту кезеңі : Дидактикалық ойын: «Дұрыс, бұрыс».
Шарты: Суреттерді топтастыру, салыстыру арқылы оқу құралдарын тауып көрсету.
VI . Бағалау : Сабаққа қатысқан балаларды жеке-жеке мадақтау.
VII. Қорытынды: