kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Үлкен- Кіші.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балабақша.

Білім беру саласы: Таным.                                      

Бөлімі: Сенсорика

Тақырыбы: Үлкен-кіші.

Мақсаты: әртүрлі заттар тобын көлеміне қарай таныстыру.

Көрнектілік: әр балаға ойыншық аюдан,таспалар салынған жәшік.

Сөздік жұмыс: үлкен,кіші.

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері

   Тәрбиешінің іс-әрекеті

Баланың іс-әрекеті

                  Есеп

         +

           -               

 Мотивация

Шаттық шеңберге тұрамыз.

Жылыулық лебізін білдіреміз.

Арайлап таң атты

Күн шуағын таратты

Қайырлы таң!

Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

Шаттық шеңберін құрып жылулық лебізін білдіреді.

Ізденіс-ұйымдастыру

-Балалар біз бүгін сабақта үлкен-кіші  тақырыбымен.

Педагог балаларға үлкен және кішкентай бал салынған бөшкелердің суретін көрсетеді.

Үлкен бөшкені үлкен бөшкемен,ал кішкентай бөшкені кішкентай бөшкемен қосарлауды ұсынады.

Серігіту сәті:

Тәтті көрсе бас салар,

Айнымайды баладан.

Үп-үлкен боп жасқанар,

Кіп-кішкентай арадан.

-үлкен

-кіші 

Жұмыс жасайды.

Қимыл-қозғалыстар жасайды.

Рефлексия

Аю оқу іс-әрекеттін өте ұнағанын,олардың барлығы белсенді болғанын айтып қоштасады.

Тапсырманы дұрыс орындағанына өте қуанады.

Жасайды:  әр түрлі топтардағы заттарды  үлкен -кішіге  қарай салыстыру.

Түсінеді: заттарды  салыстыруды.

Қолданады: әртүрлі үлкен кіші   туралы түсінеді .

      2-ші сәбилер тобы

Сабақта  сәбилердің өз бақшасы туралы түсініктерін толықтыра отырып,олардың тілін дамыту, байланыстырып сөйлеуге үйрету, әңгімелесу, тақпақ айтуға қазығушылығын ояту мақсаты көзделеді. Сабақа суреттер,ақ қағаз, желім керекті заттар ретінде пайдаланылады. Сұрақ-жауап,әңгімелеу,түсіндіру әдіс-тәсілі  қолданылады.

Сабақ барысы:Балалар залға кіріп, келген қонақтармен сәлемдесіп, шеңбер жасап тұрады да, ғажайып таяқшаны ұстап бір-біріне:аспанымыз ашық болсын, денеміз сау болсын,қарнымыз тоқ, уайымымыз жоқ болсын, бақшамызда бала көп болсын –деген жылы лебіздерін білдіреді.

Тәрбиеші  балаларға  ризалық  білдіріп олардың  назарын  енді  тақтадағы  суретке аударады.

-Балалар, мына  суреттен нені көріп тұрсыңдар.

-Ағаштар, оның сарғайған жапырақтарын.(әңгімелеу)

-Дұрыс  айттыңдар, ал  осы суретте  жылдың  қай мезгілі  бейленген.

Балалар:-Күз  мезгілін.

-Үш ай бар-қыркүйек,қазан,қараша.Бір бала күз  мезгілі  туралы тақпақ айтады.

Алтын сары,қызыл көк,

Алуан-алуан  жапырақ.

Күзгі бақта  күлімдеп,

Көз тартады  атырап.

Тәрбиеші:Өте  жақсы, күз  өте  жақсы  мезгіл.Себебі, күзде  астық, көкөністер,  жемістер піседі,дихандар астық жинайды.

-Балалар,сендер барлық  сұрақтарға  өте  жақсы жауап  бердіңдер.Соның бәрін қай жерде  үйрендік.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Үлкен- Кіші.»

Білім беру саласы: Таным. Күні:07.09.2016ж

Бөлімі: Сенсорика

Тақырыбы: Үлкен-кіші.

Мақсаты: әртүрлі заттар тобын көлеміне қарай таныстыру.

Көрнектілік: әр балаға ойыншық аюдан,таспалар салынған жәшік.

Сөздік жұмыс: үлкен,кіші.

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері


Тәрбиешінің іс-әрекеті


Баланың іс-әрекеті


Есеп

+

--

Мотивация

Шаттық шеңберге тұрамыз.

Жылыулық лебізін білдіреміз.

Арайлап таң атты

Күн шуағын таратты

Қайырлы таң!

Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

Шаттық шеңберін құрып жылулық лебізін білдіреді.




Ізденіс-ұйымдастыру

-Балалар біз бүгін сабақта үлкен-кіші тақырыбымен .

Педагог балаларға үлкен және кішкентай бал салынған бөшкелердің суретін көрсетеді.

Үлкен бөшкені үлкен бөшкемен,ал кішкентай бөшкені кішкентай бөшкемен қосарлауды ұсынады.

Серігіту сәті:

Тәтті көрсе бас салар,

Айнымайды баладан.

Үп-үлкен боп жасқанар,

Кіп-кішкентай арадан.



-үлкен

--кіші



Жұмыс жасайды.





Қимыл-қозғалыстар жасайды.

Рефлексия

Аю оқу іс-әрекеттін өте ұнағанын,олардың барлығы белсенді болғанын айтып қоштасады.


Тапсырманы дұрыс орындағанына өте қуанады.

Жасайды: әр түрлі топтардағы заттарды үлкен -кішіге қарай салыстыру.

Түсінеді: заттарды салыстыруды.

Қолданады: әртүрлі үлкен кіші туралы түсінеді .




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Үлкен- Кіші.

Автор: Досбергенова Айнаш Сагиденовна

Дата: 06.02.2017

Номер свидетельства: 388659
