Білім саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Мүсіндеу
Тақырыбы: Таяқшалар 01-03
Мақсаты: Есу тәсілі арқылы балаларға таяқшаларды жасауға жаттықтыру.
Міндеттері:
1.Есу тәсілін үйретуді жалғастыру;
2. Қол икемділігін дамыту;
- Мүсіндеуге деген қызығушылыққа тәрбиелеу.
Билингвалдық компонент: таяқша - stick
Көрнекі құралдар: Ермексаз, тақтайшалар, сүлгілер, үлгісі, кәмпиттің қағаздары.
Сабақ кезеңі | Тәрбиешінің әрекеті | Баланың әрекеті |
І Ұйымдастыру ІІ Дидактикалық ойын ІІІ Негізгі бөлім ІV Сергіту сәті ІV Қорытынды | Топқа жылап, қуыршақ келеді. Ол санап үйренгісі келді екен, бірақ санаттын таяқшалары жоқ екен. -Балалар қуыршаққа көмектесейік. Барлығымыз әдемі таяқшалар жасамыз. «Әдемі бейнелер» Мақсат: Ойлау, зейін қабілеттерін дамыту. «Таяқшалар» мүсіндеу технологиясы: 1. Ермексазды жұмсартқызу; 2. Бөлшекке бөлгізу; 3. Екі алақан арасына ермексазды салып есету. Бала, бала, балақан Кәне қайсы алақан Саусақтары әйбат Былай, былай ойнат. Балалардың жұмыстарын талдау. -Балалар, бізбүгін не мүсіндедік? | Балалар қуыршақты жқбатып таяқшалар жасап беретінін айтады. -Балалар санауға арналған таяқшалардан үлгі бойынша ұлпақар жасайды. -Ермексазды жұмсартады; - Бөлшекке бөледі; -Екі алақан арасына ермексазды салып еседі. -Саусақ жаттығу жасайды. -Балалар таяқшаларын ұқыптылап тақтайшанын үстіне жинайды, қуыршаққа ұсынады. - Таяқшаларды. |
Күтілетін нәтеже: Есу әдісін пайдаланып, таяқшаларды жасайды.
Білгенің жаңғыртады: қысқа таяқшалар жасай біледі.
Түсінігі бар: Таяқшалар, бөлек заттар жайылы түсініктері бар.
Қолданады: Ермексазды есе біледі.