kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Бақылау кезіндегі әсерің қандай?»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білім беру саласы:  Таным

Бөлімдері: Жаратылыстану

Сабақтың тақырыбы: «Бақылау кезіндегі әсерің қандай?»

Сабақтың мақсаты: Табиғат әлемін танудың қарапайым әдістері. Алынған ақпаратты ұсыну және қорытынды жасау.Балалардың қызығушылығын оятып, білімдерін  нығайту.Балаларға өздерінің білетін іскерліктері мен дағдыларын пайдаланып, топтасып жұмыс істеуге көмектесу. Олардың жұмыс екпінін тоқтатпай, жұмыстың қарқынды жүруіне жағдай жасау.

   Табиғат құбылыстары   аралығында бақылау жүргізу «Бақылау» ұғымын және оны өткізу  кезендерін түсіну. Сабақ барысында балалармен тиімді жұмыс жүргізу үшін ұжымдық ынтымақтастық қарымқатынас орнату. Баланың бойына «байқағыштық» қасиеттерді қалыптастыруға көмектесу.

Көрнекілік: Әліппе-дәптер,суретттер.Музыкалық әуен.

Белингвалды компанент: Бақылау-наблюдение -observinq

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Бақылау кезіндегі әсерің қандай?»»

Ұйымдастырылған оқу-іс әрекетінің техналогогиялық картасы

Күні:

Білім беру саласы: Таным

Бөлімдері: Жаратылыстану

Сабақтың тақырыбы: «Тәжірибені қалай жасауға болады? »

Сабақтың мақсаты: Табиғат әлемін танудың қарапайым әдістері . Алынған ақпаратты ұсыну және қорытынды жасау. Педагогтің көмегімен болжамдар жасау және оларды өздігінен топта шешу.Сабақ барысында жұмыс үшін қолайлы жағдай туғызу. Балаларды өзекті мәселені шешуге ынталандыру.

Көрнекілік: Әліппе-дәптер,суретттер.Музыкалық әуен.

Белингвалды компанент:Тәжірбие –опыт-experiment

Іс – әрекет кезеңдері.

Тәрбиешінің іс – әрекеті

Балалардың

іс – әрекеті

Мативациялық қозғаушы


Шаттық шеңбері

Дос болайық бәріміз,

Жарасып тұр әніміз.

Тыныштықты сақтаймыз

Атсын күліп танымыз.

Балалар тәрбиешімен бірге өлеңнің бір шумағын айтады.

Ұйымдастыру

шылық- іздену

шілік

Тәжірибе жасап жатқан балалардың суреттері.

Балаларды өзекті мәселені шешуге ынталандыру.

– Балалар, жазда суға шомылуға барғанда міндетті түрде қастарыңда үлкен адам болуы керек. Жалғыз суға баруға болмайды. Суда жүзе білмесеңдер теңіз толқыны алып кетуі мүмкін.

Балалар сурет бойынша сабақ тақырыбын айқындайды.

Балалардың біліміне сүйену.

Балалар баллонның іші ауаға толтырылғандықтан суға батпайтынын түсінеді. Бақылау жұмысы арқылы көптеген нәрселерді білуге болатындығын айту.

Суға түсуге арналған резеңке баллонды пайдаланған жөн. Резеңке баллон сендерді суға батып кетуден сақтайды, себебі резеңке баллон суға батпайды. Өйткені оның іші ауамен толтырылған.

«Резеңке ойыншық суға неге батпайды?» деген сұрақты талқылау.

Педагогтің көмегімен бақылау кезеңдерімен танысады.

Тәжірбие –опыт-experiment



Сергіту сәті.

Жаздың күні алақай,

Суғға түсті балақай.

Еркін жүзіп өзенде ,

Шынықтырар денені.

Топтағы әр бала бір-бір заттан алып, өздерінің болжамдарын айтады: мына зат суға батады немесе батпайды. Осы болжамдарын іс жүзінде тексереді. Кейбір заттар су бетінде қалқып жүреді. Заттың су бетінде қалқуы оның ... (көлеміне) және ... (пішініне) байланысты емес, оның қандай материалдан жасалғанына байланысты.

Резеңке ойыншық суға батпайды, өйткені ... (резеңкеден жасалған, ішіне ауа толтырылған).

Резеңке ойыншықтың неліктен суға батпайтындығын түсіндір.

Дәптермен жұмыс (түрлі деңгейдегі тапсырма).

Тәжірибие жүргізген кезде қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет: тәжірибе ересектердің көмегімен жүргізіледі. Үшкір заттарды ауызға салуға; белгісіз заттарды иіскеуге; пышақпен кесуге, сіріңке жағуға болмайды.

Балалар қорытындыны өз беттерімен шығарады. Балаларды қорытынды нұсқамен таныстыру. Қорытындыны көрсету.

(Ө) Дәптермен жұмыс (түрлі деңгейдегі тапсырма). Қалыптастырушы бағалау: өздігінше орындай алу деңгейі.

рефлексивтік бағалау.

Қорытынды жасай отырып: балалар мына түсінікті ұғынуы қажет:

1. Суға батпайтын заттарды белгілейді. 2. Қауіпсіздік белгілерінің суреттерін салады.

Балалардын жауабы.


Балалар берілген сурет түрлері бойынша өз ойын еркін жеткізіп, сабақ тақырыбын болжамдап айтады.








Суға шомылғанда өздерінің нені пайдаланатындарын айтып береді.









Сөздерді қазақша, орысша, ағылшынша айтады.


Қимыл-қозғалыспен көрсетеді.








Тәжірибие жүргізгіп , өз істерін дәлелдейді.







Әліппе-дәптердегі тапсырмаларды ор











Қорытынды жасай отырып: балалар мына түсінікті ұғынуы қажет:

1. Суға батпайтын заттарды белгілейді. 2. Қауіпсіздік белгілерінің суреттерін салады .

Рефлексивтік бағалау.


Қорытынды:

Балалар жеке немесе топ болып жұмыс істейді. Балаларға қорытынды жасауға көмектесу.

Балаларға сабақта өз жұмыстарын өздері бағалауды ұсыну: колбаны әртүрлі түспен бояйды. 1-деңгей – ештеңе түсінбедім. 2-деңгей – түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын. 3-деңгей – бәрін түсіндім, басқаларға да түсіндіріп бере аламын.



колбаны әртүрлі түспен бояйды. 1-деңгей – ештеңе түсінбедім. 2-деңгей – түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын. 3-деңгей – бәрін түсіндім, басқаларға да түсіндіріп бере аламын.

Күтілетін нәтиже:

Білу керек:Өз ойын еркін жеткізіп, сабақ тақырыбын болжамдап айтады.

Біледі: Тәжірибие жүргізгіп , өз істерін дәлелдейді

Білді: Қорытынды жасай алады.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Бақылау кезіндегі әсерің қандай?»

Автор: Қожабергенова

Дата: 06.02.2017

Номер свидетельства: 388660
