kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ұйымдастырылған оқу қызметі.Тақырыбы "Күн тәртібі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы                                                                                 Білім беру саласы:   Қатынас

Бөлімі:  Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: «Күн тәртібі».                                                                              

Мақсаты: Балалардың күнделікті денсаулығын шынықтыру, күн тәртібін дұрыс ұйымдастыруын қамтамасыз ету. балаларды шынығу түрлерімен таныстыру,денсаулығын нығайту, қимыл-қозғалыс арқылы сымбатты болып өсуіне, ыстық –суыққа төзімді шыныққан, шымыр болып өсуге тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекілік:денсаулық жайлы суреттер, плакаттар, суреттер, нақыл сөздер.
Әдіс-тәсілдер:түсіндіру,көрсету,сұрақ-жауап                                                   

Әрекеттің  

кезеңдері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

 

Мотивациялы

           –

ынталандыру     кезең

Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық сәт.

Кіріспе сұрақтар.

Қуаныш сәті: «Спортшының келуі»

Балалар бір – бірімен, табиғатпен амандасып, мейірімділік білдіреді.

Сұрақтарға жауап береді.

Спортшымен амандасып, танысады.

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру

          –

ізденгіш кезең

Негізгі бөлім

Кіріспе әңгіме(денің сау болу үшін не істеу керек)балалардың пікірлері

Спортшы балаларды орнынан тұрғызып,жаттығу жасатады.

Бір-таңертең тұр,

Екі-шынығып бекі!

Үш-тазала тіс

Төрт-сабындап жу бет.

Бес-сүртін тез.                                    Күн тәртібі –бұл жұмыс пен тынығу уақытының ауысымын дұрыс бөлуге көмектесетін кесте. Күн тәртібі –бұл уақыт бойынша әрекеттерді тиімді және дәйекті түрде бөлу: тәулік бойы жұмыс пен демалысты кезектестіру.
Тиімді тамақтану деген не? Қандай пайдалы тамақтар бар?
Бірдей емес жұрт барлық, Алуан түрлі азық бар,
Бірі - толық, бірі – арық.                          Ет, май, сүт пен балықтар.
Байланысты ол талғамға, Көкөністер, жемістер,
Қоректенер тағамға. Витаминдер, жидектер.                        Ас – адамның арқауы    Тамақты ішкің күнде сен,
Деген сөз бар ежелден.     Белгілі бір мезгілде.
Бойға сіңіп, тарқауы, Таңертең, түс, түстен соң,
Үшін керек ереже.                       Жатар алды кезінде.                           Су – тіршілік негізі,                       Үйде ванна, душ болса,
Онсыз өмір сүрмейсің. Салқын сумен құйынғың.
Гигиена егізі                                   Ыстық сумен шомылсаң,
Су деп және білгейсің.     Салқын сумен шайынғың. Гигиена - бұл денсаулықты қорғау және тазалық сақтау туралы ғылым.
Дос бол сабын, сумен сен,
Жиі – жиі жуын сен:
Таңертең де, кешке де,
Жуын күндіз – түсте де,
Жуын тамақ алдында,
Жуын тамақ соңында,
Жуын ұйықтар кезіңде,
Жуын тұрған мезгілде. Сергіту сәті                                          Шөп үстімен жүреміз                   Сытыр-сытыр-сытыр.                      Тас үстімен жүреміз,

Тырс-тырс-тырс.

Шалшық сумен жүреміз,

Шолп-шолп-шолп.

Жолдарменен жүреміз,

Топ-топ-топ.

Балалар дендері сау болу үшін не қажет  екені жайлы өз пікірлерін айтады.

Спортшының көрсетуімен  жаттығу жасайды.

Шынығу түрлерімен, оның не үшін қажет екендігімен танысады.

Спортшының кеңесін мұқият тыңдайды.

Балалар мұқият тыңдайды.

Сергіту жасайды.

Рефлексиялы

          –

түзету кезең

Қорытынды бөлім

 

Балаларға сұрақтар қойып, білімдерін тиянақтау.

Балаларды мақтап мадақтау.

Балалар сұрақтарға жауап береді.Спортшымен қоштасады.

 

Күтілетін нәтиже:

Білу керек: Күн тәртібімен,оның қажеттілігін.

Болу керек: Денсаулық жайлы түсініктері

Істей білу керек: Жаттығуларды жасай алуы, тазалық заттарын дұрыс қолдана алуы.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ұйымдастырылған оқу қызметі.Тақырыбы "Күн тәртібі"»


Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы Білім беру саласы: Қатынас

Бөлімі: Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: «Күн тәртібі».

Мақсаты: Балалардың күнделікті денсаулығын шынықтыру, күн тәртібін дұрыс ұйымдастыруын қамтамасыз ету. балаларды шынығу түрлерімен таныстыру,денсаулығын нығайту, қимыл-қозғалыс арқылы сымбатты болып өсуіне, ыстық –суыққа төзімді шыныққан, шымыр болып өсуге тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекілік:денсаулық жайлы суреттер, плакаттар, суреттер, нақыл сөздер.
Әдіс-тәсілдер:түсіндіру,көрсету,сұрақ-жауап


Әрекеттің

кезеңдері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті


Мотивациялы

ынталандыру кезең

Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық сәт.

Кіріспе сұрақтар.

Қуаныш сәті: «Спортшының келуі»

Балалар бір – бірімен, табиғатпен амандасып, мейірімділік білдіреді.

Сұрақтарға жауап береді.

Спортшымен амандасып, танысады.







Ұйымдастыру

ізденгіш кезең

Негізгі бөлім

Кіріспе әңгіме(денің сау болу үшін не істеу керек)балалардың пікірлері

Спортшы балаларды орнынан тұрғызып,жаттығу жасатады.

Бір-таңертең тұр,

Екі-шынығып бекі!

Үш-тазала тіс

Төрт-сабындап жу бет.

Бес-сүртін тез. Күн тәртібі –бұл жұмыс пен тынығу уақытының ауысымын дұрыс бөлуге көмектесетін кесте. Күн тәртібі –бұл уақыт бойынша әрекеттерді тиімді және дәйекті түрде бөлу: тәулік бойы жұмыс пен демалысты кезектестіру.
Тиімді тамақтану деген не? Қандай пайдалы тамақтар бар?
Бірдей емес жұрт барлық, Алуан түрлі азық бар,
Бірі - толық, бірі – арық. Ет, май, сүт пен балықтар.
Байланысты ол талғамға, Көкөністер, жемістер,
Қоректенер тағамға. Витаминдер, жидектер. Ас – адамның арқауы Тамақты ішкің күнде сен,
Деген сөз бар ежелден. Белгілі бір мезгілде.
Бойға сіңіп, тарқауы, Таңертең, түс, түстен соң,
Үшін керек ереже. Жатар алды кезінде. Су – тіршілік негізі, Үйде ванна, душ болса,
Онсыз өмір сүрмейсің. Салқын сумен құйынғың.
Гигиена егізі Ыстық сумен шомылсаң,
Су деп және білгейсің. Салқын сумен шайынғың. Гигиена - бұл денсаулықты қорғау және тазалық сақтау туралы ғылым.
Дос бол сабын, сумен сен,
Жиі – жиі жуын сен:
Таңертең де, кешке де,
Жуын күндіз – түсте де,
Жуын тамақ алдында,
Жуын тамақ соңында,
Жуын ұйықтар кезіңде,
Жуын тұрған мезгілде. Сергіту сәті Шөп үстімен жүреміз Сытыр-сытыр-сытыр. Тас үстімен жүреміз,

Тырс-тырс-тырс.

Шалшық сумен жүреміз,

Шолп-шолп-шолп.

Жолдарменен жүреміз,

Топ-топ-топ.


Балалар дендері сау болу үшін не қажет екені жайлы өз пікірлерін айтады.


Спортшының көрсетуімен жаттығу жасайды.


Шынығу түрлерімен, оның не үшін қажет екендігімен танысады.



Спортшының кеңесін мұқият тыңдайды.















Балалар мұқият тыңдайды.



























Сергіту жасайды.

Рефлексиялы

түзету кезең

Қорытынды бөлім


Балаларға сұрақтар қойып, білімдерін тиянақтау.

Балаларды мақтап мадақтау.


Балалар сұрақтарға жауап береді.Спортшымен қоштасады.


Күтілетін нәтиже:

Білу керек: Күн тәртібімен ,оның қажеттілігін.

Болу керек: Денсаулық жайлы түсініктері

Істей білу керек: Жаттығуларды жасай алуы, тазалық заттарын дұрыс қолдана алуы.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Ұйымдастырылған оқу қызметі.Тақырыбы "Күн тәртібі"

Автор: Жакыпбекова Лаура

Дата: 23.01.2020

Номер свидетельства: 537171
