Жаңа материалды өткен сабақпен байланыстырып биіктіктерін, салыстырған ағаштардың жуандықтарын салыстырытынын хабарлайды.
Ағаштың пайдасы,оның қолданылу аясы жайлы әңгімелейді.Ағаш діңдерін салыстырып жуан жіңішке ұғымдарымен таныстырады.
Оқулықпен жұмыс.
Оқулық дәптерде берілген сүреттердегі екі ағаштың жуандығын салыстырып,қайсысы жуан,қайсысы жіңішке екнін ажыратады.Енді сол ағаш кенсінділерінің қалыңдығы салыстырылады.Қайсысы қалың ? Қайсысы жұқа?
Оны практикалық жолмен ағаш кесінділерін балалардың қолдарына ұстатып,анықтауға болады.Бірнеше
тақтайшаларды салыстырып беруі-жалпақ,екіншісі жіңішке екендігін анықтайды.Жіңішке ұғымының жуан сөзіне де,жалпақ сөзіне де қарсы мағыналы сөз екендігі ескеріледі.Ұғымдарды тиянақтау мақсатында екі қарындаштың жуандылығы,кітаппен дәптердің қалыңдығы, екі сызғыштың жалпақтығы салыстырылады. Тапқышбек тапсырмасындағы бабалардың кимдері (қалың-жұқа) үстел бетінің жалпақтығы, аяғының жуандығы салыстырылады
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Заттар тобын салыстыру, толықтыру»
Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі
Оңтүстік Қазақстан облысының білім басқармасы
Анвар Исмаилов атындағы кәсіптік колледжі
БЕКІТЕМІН
Колледж әдіскері
Мамбетова А.К.
«»2016ж
АШЫҚ САБАҚ
ТАҚЫРЫБЫ:Заттар тобын салыстыру.
Оқытушы:Ахмедова Р.А.
Тобы: МДО-142/Б
Ақсукент 2016ж
Күні:12.11.2016
Пән аты: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі. Факультатив.
Оқытушы: Ахмедова Р.А.
Сабақтың тақырыбы:Заттар тобын салыстыру.
Сабақтың түрі:тәжірибелік
Сабақтың әдісі : Сұрақ- жауап, ойын технологиясы.
Пән аралық байланыс: педагогика,қазақ тілі
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа байланысты дидактикалық материалдар,
Сабақтың құрылымы мен мазмұны:
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:
Балаларды заттардың түрлі қасиеттерін тауып,заттарды әртүрлі белгілер бойынша салыстыруды,заттарды берілген белгілер бойынша топтастыруға үйрету
2.Дамытушылық:
Балардың негізгі түстерді ажырата білу қабілетін дамыту;кеңістікте бағдардау қабілетін күшейтуді,кеңістік қатынастарын(алдында-артында,ортасында)анықтауға үйретуді жалғастыру;баланың сөйлеу және талдау қабілетін дамыту;
3.Тәрбиелік:
Ұжыммен жұмыс істеуге тарбиелеу
Сабақтың құрылымы мен мазмұны:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу
2.Түгелдеу
3.Оқушылардың сабаққа дайындылығын тексеру
Психалогиялық дайындық
Қане біздер ойлайық.
Ойымызды жинайық.
Қандай есеп болса да,
Шешпей оны қоймайық
II. Үй тапсырмасын тексеру
1.Жоғары-төмен ұғымы туралы түсінік
2.Оң жақта сол жақта туралы түсінік
3.Тақырыпта баларға қалай түсіндіруге болады
4.Оқулықпен жұмыс қалай жүргізіледі?
III.Жаңа материалды түсіндіру:
Жаңа материалды өткен сабақпен байланыстырып биіктіктерін, салыстырған ағаштардың жуандықтарын салыстырытынын хабарлайды.
Ағаштың пайдасы,оның қолданылу аясы жайлы әңгімелейді.Ағаш діңдерін салыстырып жуан жіңішке ұғымдарымен таныстырады.
Оқулықпен жұмыс.
Оқулық дәптерде берілген сүреттердегі екі ағаштың жуандығын салыстырып,қайсысы жуан,қайсысы жіңішке екнін ажыратады.Енді сол ағаш кенсінділерінің қалыңдығы салыстырылады.Қайсысы қалың ? Қайсысы жұқа?
Оны практикалық жолмен ағаш кесінділерін балалардың қолдарына ұстатып,анықтауға болады.Бірнеше
тақтайшаларды салыстырып беруі-жалпақ,екіншісі жіңішке екендігін анықтайды.Жіңішке ұғымының жуан сөзіне де,жалпақ сөзіне де қарсы мағыналы сөз екендігі ескеріледі.Ұғымдарды тиянақтау мақсатында екі қарындаштың жуандылығы,кітаппен дәптердің қалыңдығы, екі сызғыштың жалпақтығы салыстырылады. Тапқышбек тапсырмасындағы бабалардың кимдері (қалың-жұқа) үстел бетінің жалпақтығы, аяғының жуандығы салыстырылады
Сергіту сәті:
Сәлем,көздер,ояныңдар.
Сәлем,құлақтар ояныңдар.
Сәлем,қолдар, ояныңдар.
Сәлем,аяқтар , ояныңдар.
Көздер көреді,
Құлақтар естиді,
Қолдар шапалақтайды,
Аяқтар тоқылдатады.
Дәптермен жұмыс.
Дәптерде көрсетілген үлгідегі үзік сызықпен берілген заттардың сүретін бастырып салып,бояйды.Жұмысты орындау кезінде бала өзі салған заттардың қалыңдығын,жалпақтығын,жуандығын,көз мөлшерін,әрі торкөзбен есептеп салыстыруды жетілдіреді.
Жұмбақты есептер.
1.Жан-жаққа кетті зымырап,
Мысықтан қорыққан тышқандар:
Қорапқа кірді біреуі,
Соңынан кетті екеуі.
Тығылды сонда нешеуі? (3)
2.Қасқыр қақты қақпаны,
«Ашыңдар тез!»айтқаны.
Сол ақ екен лақтар-
Титтей-титтей шұнақтар
Жан-жағына жүгірді,
Жасырынып үлгірді:
Бірі-төсек астына,
Бірі-пештің қасына,
Бірі-сәкі астына,
Бірі-кереует астына,
Бірі-тапқыр керемет,
Отыр күбі түбінде.
Қанша лақ бар бұл үйде?
IV.Жаңа материалды қорытындылау
Бағалау:
Сабақта жақсы қатысқан студенттер бағаланады
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.