| Сынып/ мерзімі | 6 |
Сабақ/тақырыбы | Витаминдер және олардың маңызы |
Сабақтың мақсаты | Сабақ барысында витаминдер және олардың маңызы туралы түсінік қалыптасады. Дамытушылық: Оқушылар жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы тапсырмаларды өздігінен меңгерту. Тәрбиелік: Өз бетінше тұжырым, қорытынды жасайды, бір-бірін сыйлай және тыңдай білуге қалыптастырушы бағалау арқылы өзі-өзі реттейді. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар витаминдердің құрылысын, маңызын, қызметін біледі. Оқушылардың танымдық қабілеті артады. |
Сабақтың әдісі | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, постер, Суреттеу стратегиясы, сұрақ-жауап, шығармашылық жұмыс |
Уақыты | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
3 мин | Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. | Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. | |
2 мин | | Оқушыларды өтіп жатқан тақырып бойынша 3 топқа бөлемін. / 1,2,3 деген сандармен / / Топ басшыларына бағалау парағын үлестіру/ | Оқушылар 3-топқа бөлінеді: I топ - «А дәрумендер » II топ - «В дәрумендер » III топ – «С дәрумендер » » | Топ аттары жазылған қағаздар |
5 мин | | «Миға шабуыл» әдісі 1.Үй тапсырмасына байланысты тест тапсырмалары орындалады. / 7 сұрақ / | 1.Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. | Оқулық, оқушы дәптері |
15 мин | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ 1«Суреттеу» стратегиясы бойынша интербелсенді тақтадан жаңа тақырыпқа сәйкес видеокөрсетілім көрсетіп, жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. 2.Жаңа тақырып бойынша қосымша тапсырма үлестіріледі, постер құрастырылады. | 1.Видеокөрсетілім көріп, сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын суреттейді. 2.Оқушылар оқулықтан беттегі тақырыпты қарап үлестірілген қосымша материалды өз беттерінше оқып меңгереді, диалогтық қарым-қатынасқа түсіп, бірін–бірі сұрақ қою арқылы тексереді . | АКТ, маркер, плакат |
12 мин | | I топ-«А дәрумендері» 1-тапсырма: Витаминдердің түрлері және маңызы 2-тапсырма: эссе, өлең жолдврын жазу. | Постер жасап, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Шығармашылық жұмыс қорғау. | Плакат, маркер, оқулық |
II топ-«В дәрумендері» 1-тапсырма: Майда және суда еритін дәрумендер 2-тапсырма: рөлдік ойын |
III топ-«С дәрумендері» 1-тапсырма Витаминдердің жетіспегенде туындайтын аурулардың түрлері 2-тапсырма: сұхбат алу |
3 мин | Қорытынды | 1.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын. 2. Медбике дәрумендер жетіспеушілігінен туындайтын аурулардың алдын-алу жолдары туралы баяндайды. 3. Назар аударайық ! пәнге қатысты қазақша, орысша, ағылшынша: | Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. | Оқулық, қосымша мәлімет |
2 мин | Бағалау | Топ басшыларынан бағалау парағын жинау, сыныптасын және өз-өзіне критериалды бағалау жүргіземін. Түрлі-түсті жүрекшелермен формативті бағалау | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады. Жақсы жауап берген оқушы жасыл түс алады, орташа жауап берген оқушы сары , төмен жауап берген оқушы қызыл түс суреттерін алады. | Бағалау парақшасы. |
2 мин | Рефлек сия | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазады. | Стикер |
1 мин | Үйге тапсырма беру | §50 тақырып 227-230 беттерді оқу,232 беттегі кестені толтыру, 123 суретті тадап келу, қарсылас топтарға тест құрастырып келеді. | Күнделікке жазады. | Күнделік |