kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

How honest are you?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок в 8 классе по книге "Messages 4" by Diana Goodey and Noel Goodey.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«How honest are you?»

Мерзімі

14. 02.2017

Сабақтың тақырыбы

How honest are you? Conditional sentence II

Шартты сөйлем. Қаншалықты сен адалсын?

Условные предложения Насколько ты честен?

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Сілтеме

“Messages 4” 8 сынып оқулығы, Д. Гуди, Н. Гуди, Кембридж 2012

Сабақтың мақсаттары

Келер шақтың шартты сөйлемі және өткен шақтың сөйлем мүшелерін ажырата білуін, сөйлемнің мәнін терең ұғып, мағынасын аша білуге үйрету, оқушылырдың ойлау қабілетін, тілін дамыту. Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу арқылы теориялық ойлауын, зерттеушілік жұмыс жасауға дағдыландыру.  Адалдық туралы ұғым беріп, құндылықтар жайлы дүниетанымын кеңейту. Мәнерлеп оқу, дұрыс оқу машықтарын жетілдіру, cөздік қорын байыту

Күтілетін нәтижелер

Өткен шақтың шартты сөйлемі тақырыбын біледі, дұрыс қолдана алады. Осы және Өткен шақтың шарты сөйлем мүшелерін ажырата біледі, сөйлемнің мәнін терең ұғып, мағынасын аша біледі. Лексикалық қорларын толықтыру арқылы ауызекі сөйлеу дағдылары қалыптасады.

Әдіс-тәсілдер

Психологиялық ахуал туғызу, миға шабуыл, "топтастыру", АКТ қолдануға үйрету, сын тұрғысынан ойлау әдістері арқылы балалардың ынтасын арттыру, «Вен диаграммасы», «синквейн» тәсілдерін қолдану.


Қолданылған жабдықтар

А3, маркерлер, стикер, гр-қ плакат,електронды тақта,таратпа қағаз.

Сабақтың барысы

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

3 мин.

Сәлемдесу. Жоқ оқушыларды белгілеу.

" Шаттық шеңбері" тренингін үйымдастыру. Екі түсті және екі түрлі фигураларға жақсы сөздер жазылған, солардың біреуін тандап тілек айтып береді.Тандаған екі түс бойынша 2 топқа бөлу.

Сәлемдесу.

Кезекші сыныпта жоқ балаларды белгілетеді Бір-біріне тандаған қағаздағы тілекті тілейді, топқа бөлінеді.

Бағалау критерийлері

1 мин.

Бағалау парағы таратылады.


Өзін-өзі, өзара бағалау іске асады.

Топтық жұмыс

5 мин.









4 мин.



5 мин.













6мин.









6 мин.








8 мин.










2 мин.




3 мин



2мин






1 «Ыстық орындық» үй жұмысын тексеру. Осы тәсіл аясында оқушылар бір - біріне сұрақ қою арқылы тақырыпты жан - жақты қайталап, сыни тұрғыдан ойланып жауап беру арқылы үй жұмысын тексеру.

Алдын ала берілген жаңа сөздермен жұмыс .

Ex1(a)P82 listen and repeat

Ex 1 (b) write


2. Бөлінгендегі қағаздардын артындағы сөздерден мақал құрастырамыз және сол арқылы сабақтың лексикалық тақырыбына шығамыз және мақсаттарын қоямыз.

1.топ «HONESTY \IS THE FIRST\ CHAPTER\ IN THE \BOOK OF\ WISDOM»

2.топ «BETTER\ AN HONEST\ ENEMY\ THAN \A FALSE\ FRIEND»


3. Сауалнаманы оқып аудару, орындау. Ex2p82

-Look at these sentences!

What kind are they? Are they simple ? осындай бағытталған сұрақтар арқылы жаңа грамматикалық тақырыпқа шығамыз.


4. Грамматиқалық кесте арқылы өз бетімен ереже шығаруға бағыттау. Unreal Condition ережесін жазып, құрылы мен дұрыс қолдануын ұйрету.

4 а- жаттығу арқылы тақырыпты бекіту.

3. Топтық жұмыс «Вен диаграммасы», екі топ екі әр түрлі тақырыпқа жасайды.

1 топ осы және өткен шартты сөйлемдердің айырмашылығы,

Қазақ, орыс және ағылшын тілінде шартты сөйлемнің ұқсастығы және айырмашылығы.


«Адалдық» тақырыбына жаңа сөздерді өлең тындау, айту арқылы бекіту


"Honesty” .тақырыбына синквейн құрау.


Үй жұмысы:

Ex:12 pg105;

Кері байланыс

Таратылған стикерлерге сұрақтар бойынша өз ойларын жазу.

Не білемін?осы сабаққа дейн

Не білгім келеді?

Бүгінгі сабақтан не үйрендің?


Бағалау парағын жинап бағаларын қою.



Сұрақтар қою арқылы өткен сабақтын тақырыбын қайталайды, екінші тапсырманы тындалым арқылы тексереді, сөздерді қайталаиды.






Қағаздын артындағы берілген сөздерден мақал құрастырады, сабақтың лексикалық тақырыбын табады, сабақтың мақсатын қояды.








Сауалнаманы оқып аударды. Сұрақтар арқылы гр-қ тақырыпқа шықты.






Кесте арқылы Unreal Condition ережесін өз бетімен құрады, сөйлемнің құрылымы мен танысады.

4-жаттығуды орындайды .



«Вен диаграммасын» орындады және қорғады.








Өлеңді тындады, қай талады.



"Honesty” .тақырыбына синквейн құрады.


Үй жұмысын күнделіктеріне жазып алды.


Оқушылар сабақ жайлы өз көзқарас-

тарын стикерлерге жазып тақтадағы смайликтердің астына жабыстырды.


Бағалау парағы ар -қылы өзін-өзі, өзара, топтық бағалауды жүргізді.






















      1. ағылшын тілі Сабақтың тақырыбы «Honesty»

Сыныпта 24 бала екі топқа бөлінеді, менің тобымда 12 бала. Жалпы балалардың сабаққа деген ынтасы жақсы.

Екі түсте кесілген үстінде сөздері бар фигуралардын біреуін тандап оқушылар бір-біріне ағылшын тілінде жақсы тілектер айтқызып, психологиялық ахуал туғыздым, көңіл – күйлері көтерілді, бірден сабаққа қызыға кірісіп кетті. Балалар топқа әркім өзі қалаған тілегі бар екі түсті фигураларын тандауына байланысты екі топқа бөлінді.

Бағалау парақтары топ спикерлеріне таратылды және осы арқылы бірін бірі бағалау іске асады, ал мен әр тапсырмаға баланың жауабына сай геометриялық фигурамен бағалаймын (1-слайд)

жасыл дөнгелек -толық жауап

сары төртбұрыш- орташа

қызыл үшбұрыш-қанағаттанарлық

Сөйтіп екеуін қосқанда сумативті баға шығады

. «Ыстық орындық» тәсілі аясында оқушылар бір - біріне сұрақ қою арқылы тақырыпты жан - жақты қайталап, сыни тұрғыдан ойланып жауап беру арқылы үй жұмысын тексердім.

Екінші тапсырма алдын ала жаңа тақырыптың сөздердін аудару және сөзді сәйкестендіру болған. Тапсырманы тындалым арқылы тексердім және балалар сөздердің дұрыс айтылуын тындап қайталады. Сөздерді бекіту ретінде 1- жат (b) орындады.

Жаңа тақырыпты ашу мақсатында балалардан сабақтын басында бір-біріне берген тілегі бар қағаздарды аударуын сұрадым, қағаздың арғы бетіндегі берілген сөздер арқылы мақал құрастыру керек екенін айттым. Сол мақалды дұрыс құрастырып, өзекті тақырыбын тапты және сабақтың лексикалақ тақырыбына шықты. Сосын оқушылардың өздеріне сабақтың мақсатын қойғыздым. (3- слайд)

Кітаппен жұмыс жасалды. Жаттығуда сауалнама берілген. Сауалнаманы оқып аудардық сосын кім қаншалықты адал екені туралы жауабын оқыдық.

Жуан жінішке сұрақтар арқылы сауалнамадағы сөйлемдер өткен шақтағы шырай екенін оқушылар өздері тауып сабақтын грамматикалық тақырыбына шықты. Жаңа тақырыпты тақтадағы грамматикалық кестені қолдана отырып бағытталған сұрақтар арқылы балалар ережесімен құрылымын өздері құрды. Ережені дәптерлеріне жазып бекіту ретінде 4- жаттығуды орындадық.

Грамматикалық тақырыпты қорытындылау үшін оқушыларға «Вен диаграммасын» жасау үсынылды. Екі топка екі түрлі тақырып берілді.

  1. Өткен шақтағы шырай мен осы шақтағы шырайдың айырмашылығы мен ұқсастығы.

2 – Шарты сөйлемдер тарыбының ағылшын, қазақ және орыс тілідерінде ұқсастығы мен ерекшеліктері.

Сондай – ақ оқушы мен мұғалім арасына байланыс орнап, оқушылар өздерін еркін сезінгендері де байқалды.

«Адалдық» тақырыбына жаңа сөзерді өлең тындады, айту арқылы арқылы бекітті. Осы лексикалақ тақырыпқа синквейн құрды.

Үй жұмысын тақтадан күнделіктеріне жазып алды. Ex5 (b) P87

Сабақ соңында бағалау іске асты. Топтардың бағалау парағы мен сабақ барысында берілген фигураларды ескре отырып баға қойдым.

Сабақ аяғында оқушылар өз пікірлерін

( не білемін? Не білгім келеді? Не білдім) жауаптарын стикер қағаздарына жазып қалдырды. Онда сабақ бойы не ұнап не ұнамағынын және жалпы әсерлері туралы жазды..









































«Курчатов қаласының №4 жалпы білім беретін орта мектебі»КММ













How honest are you ?

Ашық сабақ



































2017 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Английский язык

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
How honest are you?

Автор: Букебаева Гульнр Нурлановна

Дата: 04.03.2017

Номер свидетельства: 397773
