Тәлімгер: Нұрсеитова А.Х.
Тәлім алушы: Ғабдығалым А.А.
Тақырып: «Жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту».
Мақсаты: Тәлім алушының іс-тәжірибелерін жетілдіруіне көмектесу, кәсіби дамуы ықпал етіп, бағыт-бағдар беру.
Мұғалім оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы өз тәжірибесіне енгізіп, оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту . Сыныптағы оқушылардың белсенділігін арттырады.
Міндеттері: 1. Тәлім алушының оқыту үдерісіне өзгеріс енгізуіне ықпал жасау.
2. Тәлім алушының кәсіби білімі мен біліктілігінің дамуына қолдау көрсету.
№ | Жүргізілетін жұмыс түрі | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Мерзімі |
1. | Тәлім алушымен сұхбат | Мұғалімнің мықты және әлсіз жақтарын, мүмкіндіктері мен жетістіктерін анықтауда көмектесуді көздейді. | Кедергілерді анықтайды. | 11.01.17 |
2 | Тәлім алушымен тәлімгерлік жоспар құрылады | Тәлім алушыға әдістемелік көмек көрсетудің шараларын, әдіс-тәсілдерін анықтау | Тәлімгерлік үдерісінің жоспары құрылады. | 18.01.17 |
3 | Тәлім алушының дәстүрлі сабағына қатысу. | Сабақты, оқушыларды бақылай отырып, нақты проблеманы анықтау | Сабақтағы мәселелері анықталады. | 25.01.17 |
4 | Кәсіби әңгіме жүргізу. | Кедергілеріне өзінің көзін жеткізеді, талдау жасауды үйретеді. | Кемшіліктерді жою жолдарын бірлесе отырып қарастырады. . | 01.02.17 |
5 | «Блум танымдық таксаномиясы» дегеніміз не? қосымша әдебиетті қарастыру | Сабақты жоспарлауда Блум таксаномиясын пайдалану туралы айтады. | Тәлім алушы таксаномияның оқушылардың танымын дамытудағы ықпалын түсінеді. | 08.02.17 |
6 | Тәліпалушымен бірлесіп Блум таксономия бойынша қысқа мерзімді жоспар құрастыру | Жоспар құрауды үйретеді. Бірлесіп Блум таксаномисы бойынша қысқа мерзімді жоспарды | Блум таксаномисы бойынша қысқа мерзімді жоспарды тиімді жасауды үйренеді. | 15.02.17 |
7 | Тәлімалушымен бірлесіп жоспарын құрастыру барысында, табыс критерияларды қоюін қарастыру | Бірлесіп келесі сабаққа жоспар құрастыру барысында табыс критерияларды қою | Сабақ барысында табыс критерияларды қою үйренеді | 22.02.17 |
8 | Ықшам сабақтарды өткізу. Warming up Тәлімалушының сабағына қатысу | Сабақта warming up өткізудың тиімділігі мен түрлерін көрсету | Сабақ барысында Warming up технологияларын пайдаланады | 02.03.17 |
9 | Ықшам сабақтарды өткізу. Group work Тәлімалушының сабағына қатысу | Cабақта топпен жұмыс өткізу жолдарын көрсету | Сабақ барысында топтық жұмыс тәсілдерін пайдаланады | 09.03.17 |
10 | Ықшам сабақтарды өткізу. Reading. Тәлімалушының сабағына қатысу | Сабақ барысында мәтінмен жұмыс істеу көрсету | Сабақ барысында мәтінмен жұмыс істеу үйренеді | 16.03.17 |
11 | Ықшам сабақтарды өткізу. Reflection Тәлімалушының сабағына қатысу | Сабақ барысында рефлексия өткізу үйрету | Сабақ барысында реффлексия өткізу үйренеді | 18.03.17 |
12 | Ықшам сабақтарды өткізу. Marks Тәлімалушының сабағына қатысу | Сабақ барысында бағалау әдістерін көрсету | Сабақ барысында бағалаудың әдістерін үйренеді | 20.03.17 |