ввести учнів у світ музики. Пояснити правила співу та слухання музики, познайомити з основними поняттями, позначками щодо графічного зображення мелодії. Розвивати емоційну сферу учнів, музичний слух. Викликати зацікавленість різними видами музичної діяльності.
Очікувані результати: учні пояснюють, хто створює музику, правила співу та слухання музики, відтворюють пульс музики, висловлюють свої враження від музичних творів, виразно співають.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Вітаємо тебе, Музико!»
Музичне мистецтво 1 Клас
Тема:Вітаємо тебе, Музико!
Мета уроку: ввести учнів у світ музики. Пояснити правила співу та слухання музики, познайомити з основними поняттями, позначками щодо графічного зображення мелодії. Розвивати емоційну сферу учнів, музичний слух. Викликати зацікавленість різними видами музичної діяльності.
Очікувані результати: учні пояснюють, хто створює музику, правила співу та слухання музики, відтворюють пульс музики, висловлюють свої враження від музичних творів, виразно співають.
Обладнання:
Тип уроку: урок введення в тему.
Домінанти уроку:
— музика навколо нас;
— життєві зв’язки музики.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.3. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під мелодію пісні «Перший дзвоник» Н. Май або «Дзвенять дзвінки» Б. Фільц, оргмомент.
2.2. Бесіда з учнями про музику та її роль у нашому житті.
2.3. Ознайомлення з правилами співу й основними позначками щодо графічного запису мелодії.
2.4. Розспівування. Поспівка «У школу».
2.5. Розучування «Пісні про школу» або «Ми йдемо сьогодні в клас» (муз. М. Дремлюги).
2.6. Введення поняття «пульс» і ритмічні вправи (підкреслення пульсу в музичних творах).
2.7. Ознайомлення з правилами слухання музики.
2.8. Слухання української народної колискової пісні «Повішу я колиску» (або на вибір учителя — «Ой ходить сон», «Котику сіренький», «Спи, моя дитино»).
2.9. Узагальнення матеріалу уроку.
2.10. Вихід із класу під звучання «Пісні про школу» М. Дремлюги (або на вібир учителя).
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Співрозмова з учнями.
— Музика навколо нас.
— Роль музики у житті людини.
— За що ви полюбляєте музику?
— Де ви зустрічаєтеся з музикою?
3.2. Правила співу.
3.3. Розспівування.
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда з учнями: для чого ми вивчаємо музичне мистецтво?
— Музика є важливою частиною життя людини, вона оточує нас із самого народження. Музика розповідає про життя, допомагає нам краще пізнати навколишній світ. Вона робить людину більш чуйною і доброю, вчить тонкощів почуттів.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Підкреслити життєвий зміст музики.
5.2. Розучування «Пісні про школу» (муз. М. Дремлюги, вірші Т. Масенка).
5.3. Ознайомлення з правилами слухання музики.
5.4. Слухання української народної пісні «Повішу я колисоньку», обговорення.
5.5. Ритмічні вправи.
6. Узагальнення та закріплення знань
6.1. З’ясувати, що нового і цікавого дізналися учні про музику. Про що розповіла музика, що звучала на уроці?
6.2. Чим вона сподобалася учням?
6.3. Які правила співу та слухання музики запам’ятали учні?
6.4. На якому інструменті грав учитель музики?
6.5. За бажанням — завдання в «Робочому зошиті з музичного мистецтва».
7. Підбиття підсумків уроку
Музика відіграє велику роль у житті людини. Щоб стати справжнім цінителем музики, треба вивчати її особливості.