kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Написание заглавной и прописной буквы З,з. Урок-сказка.1класc

Нажмите, чтобы узнать подробности

Абдінова Діана Володимирівна,

учитель початкових класів,

Донецької СЗШІ №19 (для глухих дітей)

Урок письма. 1 клас.

Тема. Написання великої та малої літери З з.

Тип уроку-засвоєння нових знань.

Жанр уроку – урок-казка

Мета: вчити писати велику і малу літеру З з; формувати навички письма великої літери на початку речення та іменах власних; продовжити формувати поняття про голосні та приголосні звуки, складати звукову схему слів; формувати вміння правильно застосовувати правила особистої безпеки, якщо залишилися вдома самі та навички особистої гігієни (догляд за зубами); збагачувати активний та пасивний словник учнів; розвивати слухове сприйняття; зв’язну усну і письмову мову; коригувати вимову; розвивати навички каліграфічного письма; дрібну моторику рук, увагу, пам’ять, вміння узагальнювати; виховувати позитивну мотивацію до процесу навчання; працювати у парах; необхідність виконання правил гігієни письма.

Обладнання: таблички, картки, прописи, малюнки, розрізна азбука, фішки, набірне полотно, фігурки козенят, оксамитовий папір, комп’ютер (презентація).

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1. – Сядьте рівно.                                                   Я сів(а) рівно.

- Ви чуєте?                                                             Так. Я чую.

- Який зараз урок?                                                Зараз урок письма.

- Ви готові до уроку?                                              Так.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Вправа «Доберіть слова»

- Подумайте і доберіть слова, яким має бути наш урок?

(Цікавим, веселим, світлим, поганим, пізнавальним…)

- А ви на уроці якими повинні бути?

(Дисциплінованими, уважними, активними, спритними, самостійними …)

- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий урок.

3. Робота з закритим екраном.

(Вчитель називає імена дітей).

4.Фонетична хвилинка.

- Будемо говорити. Говорите добре звук (З).

За-за-за – от іде коза.

Зу-зу-зу – я веду козу.

Зи-зи-зи – ріжки у кози.

- Що ми робили?  (Ми говорили.)

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь.

1. Гра «Назви малюнки».

- Назвіть, хто намальований?

(Коза, козенята, вовк).

- Назви одним словом. Хто це?

(Це тварини).

- З якої казки ці тварини?

(«Вовк і семеро козенят»)

- Діти, ви читали цю казку. (Так).

2. Робота з казкою. (слайди)

- Прочитайте, що говорила Коза козенятам, коли йшла до лісу.

(Не відчиняйте двері, нікого не впускайте)

  1. Прочитайте, що зробили козенята, коли Коза пішла до лісу.

Яку помилку вони допустили?

(Козенята відчинили двері.

Вовк кинувся в хату і забрав усіх козенят.

 Тільки один сховався у пічці.)

- Діти, а можна відчиняти двері незнайомим людям?

(Ні).

1). Повторення правил безпеки, якщо залишився один удома. (слайди, презентація)

Щоб тебе не обікрали,

Не схопили та не вкрали,

Незнайомцям ти не вір,

Закривай міцніше двері!

- Діти, Вовк забрав козенят. Коза просить допомогти звільнити козенят. Ви допоможете?

(Так).

- Щоб звільнити козенят вам потрібно виконати завдання.

3. Ребус. «Склади слово».

(Діти складають слова з розрізної азбуки)

- Які слова вийшли? (КОЗА, ЗУБИ)

Робота в парах.

- Будемо складати звукову модель слів.

- Скільки голосних у слові коза? Скільки приголосних?

- Скільки голосних у слові зуби? Скільки приголосних?

- Складіть звукову модель слова самостійно.

(Діти складають звукову модель слів за допомогою фішок. Хто швидше, той складає біля дошки)

- Що ми робили?  (Ми складали слова і звукову модель слова).

- Ви виконали завдання та звільнили першого козеня. (Вчитель виставляє фігурку одного козеня на набірне полотно).

Створення проблемної ситуації.

(Проблема – діти ще не вміють писати прописну букву З).

- Напишіть ці слова прописними літерами.

- Я не вмію писати букву З.

4. Повідомлення теми і цілей уроку.

Сьогодні на уроці ми навчимося писати прописну букву З З.

На уроці ми будемо:

Спочатку говорити.

Потім грати.

Потім вчитися писати букву З.

Після цього працювати за картками.

І нарешті складати речення  за малюнком.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовка до письма.

- Щоб писати правильно і красиво треба пам’ятати правила.

• Сидіти рівно і зручно.

• Зошит покласти правильно, перевірити лінію нахилу.

• Правильно тримати ручку. (перевірте себе).

2. Ознайомлення з великою заголовною літерою З.

1) Показ і пояснення написання вчителем на дошці.

- Заголовна літера З складається з двох елементів – двох півовалів. Верхній півовал починаємо писати трохи нижче допоміжної лінії. Ведемо округлу лінію вправо вниз до верхньої лінії робочого рядка, заокруглюючи ліворуч. Потім починаємо писати другий півовал. Від точки, де закінчили писати перший елемент, ведемо округлу лінію вправо вниз; не доходячи до нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо ліворуч, доводимо до нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо вгору; трохи піднімаємося над нижньою лінією робочої рядки.)

2) – Напишіть букву в повітрі, на оксамитовому папері.

3) Робота в прописах.

- Обведіть літери в прописах по контурах і допишіть до кінця рядка.

Взаємоперевірка.

- Позначте олівцем кращу букву у сусіда.

- Що ми робили?

(Ми писали заголовну літеру З).

- Ви виконали ще одне завдання і звільнили другого козеня. (фігурка на набірному полотні)

3. Фізкультхвилинка. (Вчитель називає імена. Якщо ім’я дівчинки – вставати, якщо ім’я хлопчика – сідати).

- Що ми робили?

(Ми відпочивали).

4.Работа в зошитах.

- Прочитайте імена.(на дошці)

(Зоя, Зіна. Захар).

- Назвіть імена хлопчиків, дівчаток.

- З якої літери треба писати ці слова?

(З великої).

- Правильно, імена пишуться з великої літери.

- Запишіть слова в зошит. Пишіть акуратно і красиво.

- Що ми робили?

(Ми писали імена).

- За виконане завдання Вовк звільняє ще одного козеня. (фігурка на набірному полотні)

5. Ознайомлення з прописною рядковою літерою з.

- Розгляньте зразок малої літери з. Порівняйте велику і малу письмові літери. Однаково чи по-різному вони пишуться?

Показ і пояснення написання вчителем на дошці.

- Рядкова літера з складається з двох елементів. Починаємо писати трохи нижче верхньої лінії робочого рядка, заокруглюємо вгору вправо, доводимо до верхньої лінії робочого рядка, продовжуємо закруглювати, ведемо вниз вліво, не доходячи до нижньої лінії робочого рядка. Другий елемент – петля. Починаємо писати трохи вище нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо праворуч, ведемо вниз до середини широкої допоміжної лінії  рядка, робимо петлю (петля перетинається на нижній лінії робочого рядка). Закінчуємо письмо трохи вище нижньої лінії робочого рядка.)

1) – Напишіть букву в повітрі, на оксамитовому папері.

2) – Обведіть букви в прописах по контурах і допишіть до кінця рядка.

Взаємоперевірка.

- Позначте олівцем кращу букву у сусіда.

- Що ми робили?

(Ми писали рядкову букву з).

- Ми звільнили ще козеня. (фігурка на набірне полотно).

6. Фізкультхвилинка. (танцювальні рухи під веселу музику) презентація.

7. Робота за картками. Вправа «Малюнковий диктант».

- Що це?

(Зубна паста, зубна щітка, зуби).

- Підпишіть малюнки прописними літерами.

Взаємоперевірка.

- Поміняйтеся картками і перевірте роботу сусіда.

- Ви виконали завдання і Вовк відпустив ще одного козеня.

8. Гра «Асоціації».

- Доберіть слова. Які зуби у вовка?

(гострі, міцні, погані, білі, хворі, чорні, здорові)

                                                               ГОСТРІ

                                                               МІЦНІ

У вовка зуби (які?)                                 БІЛІ

                                                                ЗДОРОВІ

- Які зуби у кози?

- А що треба робити, щоб у вас були такі зуби?

(Треба чистити зуби).

Повторення правил догляду за зубами. (слайди)

  • Чистити зуби вранці і ввечері.
  • Після їжі полоскати рота.
  • Зубну щітку змінювати 4 рази на рік.
  • Зубна щітка повинна бути у кожного своя.

- Що ми робили?

(Ми повторювали правила догляду за зубами).

9. Складання речення за малюнком.

- Хто це? (Дівчинка).

- Назвіть дівчинку, щоб ім’я починалося на букву З.

(Зіна).

- Що робить дівчинка?

(Чистить зуби).

  1. Скажіть реченням.

(Зіна чистить зуби).

Робота в зошитах.

- Як пишеться перше слово в реченні та імена?

(З великої літери).

- Напишіть речення в зошит.

- Що ми робили?

(Ми писали речення).

10. Робота над казкою.

- Ми виконали останнє завдання. Вовк відпустив останнього козеня.

Порахуйте скільки козенят у вовка. (набірне полотно)

(6 козенят).

А скільки козенят було в казці у Кози.

(Сім).

- Де ще один козеня?

(Один козеня сховався в печі та Вовк його не знайшов).

- Молодці, ви допомогли Козі звільнити всіх козенят.

ІV. Підсумок уроку.

  1. – Що ми робили на уроці?

Спочатку говорили.

Потім грали.

Потім вчилися писати літеру З.

Після цього працювали за картками.

І нарешті складали речення за малюнком.

2. Рефлексія.

- Який був наш урок?

- Подумайте і доберіть слова.

(Цікавим, веселим, світлим, пізнавальним…)

- А ви на уроці якими були?

(Дисциплінованими, уважними, активними, спритними, наполегливими, самостійними …)Оцінювання роботи учнів. (вербальне)

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Написание заглавной и прописной буквы З,з. Урок-сказка.1класc »





Абдінова Діана Володимирівна,

учитель початкових класів,

Донецької спеціальної

школи-интерната №19 (для глухих дітей)




Урок письма. 1 клас.

Тема. Написання великої та малої літери З з.

Тип уроку-засвоєння нових знань.

Жанр уроку – урок-казка

Мета: вчити писати велику і малу літеру З з; формувати навички письма великої літери на початку речення та іменах власних; продовжити формувати поняття про голосні та приголосні звуки, складати звукову схему слів; формувати вміння правильно застосовувати правила особистої безпеки, якщо залишилися вдома самі та навички особистої гігієни (догляд за зубами); збагачувати активний та пасивний словник учнів; розвивати слухове сприйняття; зв’язну усну і письмову мову; коригувати вимову; розвивати навички каліграфічного письма; дрібну моторику рук, увагу, пам’ять, вміння узагальнювати; виховувати позитивну мотивацію до процесу навчання; працювати у парах; необхідність виконання правил гігієни письма.

Обладнання: таблички, картки, прописи, малюнки, розрізна азбука, фішки, набірне полотно, фігурки козенят, оксамитовий папір, комп’ютер (презентація).

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1. – Сядьте рівно. Я сів(а) рівно.

- Ви чуєте? Так. Я чую.

- Який зараз урок? Зараз урок письма.

- Ви готові до уроку? Так.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Вправа «Доберіть слова»

- Подумайте і доберіть слова, яким має бути наш урок?

(Цікавим, веселим, світлим, поганим, пізнавальним…)

- А ви на уроці якими повинні бути?

(Дисциплінованими, уважними, активними, спритними, самостійними …)

- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий урок.

3. Робота з закритим екраном.

(Вчитель називає імена дітей).

4.Фонетична хвилинка.

- Будемо говорити. Говорите добре звук (З).

За-за-за – от іде коза.

Зу-зу-зу – я веду козу.

Зи-зи-зи – ріжки у кози.

- Що ми робили? (Ми говорили.)

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь.

1. Гра «Назви малюнки».

- Назвіть, хто намальований?

(Коза, козенята, вовк).

- Назви одним словом. Хто це?

(Це тварини).

- З якої казки ці тварини?

(«Вовк і семеро козенят»)

- Діти, ви читали цю казку. (Так).

2. Робота з казкою. (слайди)

- Прочитайте, що говорила Коза козенятам, коли йшла до лісу.

(Не відчиняйте двері, нікого не впускайте)

  1. Прочитайте, що зробили козенята, коли Коза пішла до лісу.

Яку помилку вони допустили?

(Козенята відчинили двері.

Вовк кинувся в хату і забрав усіх козенят.

Тільки один сховався у пічці.)

- Діти, а можна відчиняти двері незнайомим людям?

(Ні).

1). Повторення правил безпеки, якщо залишився один удома. (слайди, презентація)

Щоб тебе не обікрали,

Не схопили та не вкрали,

Незнайомцям ти не вір,

Закривай міцніше двері!

- Діти, Вовк забрав козенят. Коза просить допомогти звільнити козенят. Ви допоможете?

(Так).

- Щоб звільнити козенят вам потрібно виконати завдання.

3. Ребус. «Склади слово».

(Діти складають слова з розрізної азбуки)

- Які слова вийшли? (КОЗА, ЗУБИ)

Робота в парах.

- Будемо складати звукову модель слів.

- Скільки голосних у слові коза? Скільки приголосних?

- Скільки голосних у слові зуби? Скільки приголосних?

- Складіть звукову модель слова самостійно.

(Діти складають звукову модель слів за допомогою фішок. Хто швидше, той складає біля дошки)

- Що ми робили? (Ми складали слова і звукову модель слова).

- Ви виконали завдання та звільнили першого козеня. (Вчитель виставляє фігурку одного козеня на набірне полотно).

Створення проблемної ситуації.

(Проблема – діти ще не вміють писати прописну букву З).

- Напишіть ці слова прописними літерами.

- Я не вмію писати букву З.

4. Повідомлення теми і цілей уроку.

Сьогодні на уроці ми навчимося писати прописну букву З З.

На уроці ми будемо:

Спочатку говорити.

Потім грати.

Потім вчитися писати букву З.

Після цього працювати за картками.

І нарешті складати речення за малюнком.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовка до письма.

- Щоб писати правильно і красиво треба пам’ятати правила.

• Сидіти рівно і зручно.

• Зошит покласти правильно, перевірити лінію нахилу.

• Правильно тримати ручку. (перевірте себе).

2. Ознайомлення з великою заголовною літерою З .

1) Показ і пояснення написання вчителем на дошці.

- Заголовна літера З складається з двох елементів – двох півовалів. Верхній півовал починаємо писати трохи нижче допоміжної лінії. Ведемо округлу лінію вправо вниз до верхньої лінії робочого рядка, заокруглюючи ліворуч. Потім починаємо писати другий півовал. Від точки, де закінчили писати перший елемент, ведемо округлу лінію вправо вниз; не доходячи до нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо ліворуч, доводимо до нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо вгору; трохи піднімаємося над нижньою лінією робочої рядки.)

2) – Напишіть букву в повітрі, на оксамитовому папері.

3) Робота в прописах.

- Обведіть літери в прописах по контурах і допишіть до кінця рядка.

Взаємоперевірка.

- Позначте олівцем кращу букву у сусіда.

- Що ми робили?

(Ми писали заголовну літеру З).

- Ви виконали ще одне завдання і звільнили другого козеня. (фігурка на набірному полотні)

3. Фізкультхвилинка. (Вчитель називає імена. Якщо ім’я дівчинки – вставати, якщо ім’я хлопчика – сідати).

- Що ми робили?

(Ми відпочивали).

4.Работа в зошитах.

- Прочитайте імена.(на дошці)

(Зоя, Зіна. Захар).

- Назвіть імена хлопчиків, дівчаток.

- З якої літери треба писати ці слова?

(З великої).

- Правильно, імена пишуться з великої літери.

- Запишіть слова в зошит. Пишіть акуратно і красиво.

- Що ми робили?

(Ми писали імена).

- За виконане завдання Вовк звільняє ще одного козеня. (фігурка на набірному полотні)

5. Ознайомлення з прописною рядковою літерою з .

- Розгляньте зразок малої літери з. Порівняйте велику і малу письмові літери. Однаково чи по-різному вони пишуться?

Показ і пояснення написання вчителем на дошці.

- Рядкова літера з складається з двох елементів. Починаємо писати трохи нижче верхньої лінії робочого рядка, заокруглюємо вгору вправо, доводимо до верхньої лінії робочого рядка, продовжуємо закруглювати, ведемо вниз вліво, не доходячи до нижньої лінії робочого рядка. Другий елемент – петля. Починаємо писати трохи вище нижньої лінії робочого рядка, заокруглюємо праворуч, ведемо вниз до середини широкої допоміжної лінії рядка, робимо петлю (петля перетинається на нижній лінії робочого рядка). Закінчуємо письмо трохи вище нижньої лінії робочого рядка.)

1) – Напишіть букву в повітрі, на оксамитовому папері.

2) – Обведіть букви в прописах по контурах і допишіть до кінця рядка.

Взаємоперевірка.

- Позначте олівцем кращу букву у сусіда.

- Що ми робили?

(Ми писали рядкову букву з).

- Ми звільнили ще козеня. (фігурка на набірне полотно).

6. Фізкультхвилинка. (танцювальні рухи під веселу музику) презентація.

7. Робота за картками. Вправа «Малюнковий диктант».

- Що це?

(Зубна паста, зубна щітка, зуби).

- Підпишіть малюнки прописними літерами.

Взаємоперевірка.

- Поміняйтеся картками і перевірте роботу сусіда.

- Ви виконали завдання і Вовк відпустив ще одного козеня.

8. Гра «Асоціації».

- Доберіть слова. Які зуби у вовка?

(гострі, міцні, погані, білі, хворі, чорні, здорові)

ГОСТРІ

МІЦНІ

У вовка зуби (які?) БІЛІ

ЗДОРОВІ


- Які зуби у кози?

- А що треба робити, щоб у вас були такі зуби?

(Треба чистити зуби).

Повторення правил догляду за зубами. (слайди)

  • Чистити зуби вранці і ввечері.

  • Після їжі полоскати рота.

  • Зубну щітку змінювати 4 рази на рік.

  • Зубна щітка повинна бути у кожного своя.

- Що ми робили?

(Ми повторювали правила догляду за зубами).

9. Складання речення за малюнком.

- Хто це? (Дівчинка).

- Назвіть дівчинку, щоб ім’я починалося на букву З.

(Зіна).

- Що робить дівчинка?

(Чистить зуби).

  1. Скажіть реченням.

(Зіна чистить зуби).

Робота в зошитах.

- Як пишеться перше слово в реченні та імена?

(З великої літери).

- Напишіть речення в зошит.

- Що ми робили?

(Ми писали речення).

10. Робота над казкою.

- Ми виконали останнє завдання. Вовк відпустив останнього козеня.

Порахуйте скільки козенят у вовка. (набірне полотно)

(6 козенят).

А скільки козенят було в казці у Кози.

(Сім).

- Де ще один козеня?

(Один козеня сховався в печі та Вовк його не знайшов).

- Молодці, ви допомогли Козі звільнити всіх козенят.

ІV. Підсумок уроку.

  1. – Що ми робили на уроці?

Спочатку говорили.

Потім грали.

Потім вчилися писати літеру З.

Після цього працювали за картками.

І нарешті складали речення за малюнком..

2. Рефлексія.

- Який був наш урок?

- Подумайте і доберіть слова.

(Цікавим, веселим, світлим, пізнавальним…)

- А ви на уроці якими були?

(Дисциплінованими, уважними, активними, спритними, наполегливими, самостійними …)

  1. Оцінювання роботи учнів. (вербальне)










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Написание заглавной и прописной буквы З,з. Урок-сказка.1класc

Автор: Абдинова Диана Владимировна

Дата: 01.05.2015

Номер свидетельства: 207422


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства