kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Табиғаи ресурстары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ өз мақсатына сай өтілді.

Тақырып беріледі. Соған сай тапсырмалар орындалады. Сабақтың мақсатына сай тапсырмалар орындалыды. Табиғат ресурстарына сай деректер айтылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Табиғаи ресурстары»

Сабақ: Табиғат ресурстары

Мектеп: Бостандық орта жалпы білім беретін мектебі.

Күні: 12.02.2019

Машықкердің аты – жөні: Бақсықова Диана

Сынып: 8 а

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

8.1.6.1. Коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу.

Оқыту әдістері:

«Бір қадам артқа», «Тізбекті сөздер», «Жұптас! Талқыла!», «Сөзден сөйлем», «Жасырын дауыс», «Жетістік баспалдағы» әдістері.

Жоспар:



Жоспарланған уақыт:

Мұғалімнің қызметі:

Оқушының қызметі:

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасады,түгендейді.Назарларын сабаққа аудартады. Кезекшімен сұхбат жүргізеді.

Үй тапсырмасын тексеру. «Бір қадам артқа» әдісі. Оқушылар шеңберге тұрып, мұғалім бастап бір сұрақ қояды, солай жалғастырады, жауап берген оқушы орнына отырады.

Топқа бөлу: Табиғатқа байланысты сөздерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.

1-топ. «Адамдар» тобы.

2-топ. «Өсімдіктер» тобы.

3-топ. «Жануарлар» тобы.


Оқушылар амандасып, сабаққа дайындалады.


Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойып, жауап береді.



Сөздерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.








Үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың ортасы


Ойтүрткі:

  • Дүниежүзінде халықаралық көрме өткізудің маңыздылығы неде?

  • Энергияны баламалы энергия көздерінен алу неліктен дүниежүзілік үрдіске айналып отыр?

1-тапсырма. «Тізбекті сөздер» әдісі. Табиғат ресурстарының пайдасын тізбектеп жазу.

ҚБ: «Бас бармақ»

ТІЛДІК БАҒДАР: Айқындауыш мүше.

Сөйлемде белгілі бір мүшенің мағынасын басқа сөзбен түсіндіріп, нақтылап көрсетеді.

Түрлері

Ерекшелігі

Мысал

Оңашаланған айқындауыш

Өзіннен бұрын тұрған сөзді дәлелдеп, түсіндіріп тұратын бір немесе бірнеше сөз.

Бала туған жеріне, өз еліне қайтып оралды.

Қосарлы айқындауыш

Айқындайтын мүшесіне қосалқы атау болады.

Ғарышкер ағаның, Тоқтардың естелігін оқыдық.

Қосалқы айқындауыш

Өзінен бұрын тұрған сөзді айқындап, нақтылап тұрады.

Әнші Ермек, Алпамыс батыр.

2-тапсырма. Мәтінді оқыңдар. Сұрақ қою арқылы тақырыпта айтылған мәселені қарастырып, жауап беріңдер. Сөйлемдерден бірыңғай мүшелерді табыңдар.


ҚБ: «Бас бармақ»

3 – тапсырма. «Жұптас! Талқыла!» әдісі. Төмендегі сұрақтарды қолданып, сөйлемнің бірыңғай мүшелерін қатыстырып, диалог құрастырыңдар.

Қазақстандағы көрікті жерлер туралы қандай мәлімет білесің?

Қазақстандағы ең танымал орындар қайсы?

Өз еліңнің көрікті жерлерін басқа елдермен салыстыра аласың ба?

Минералды судың пайдасы қандай?

Қазақстандағы қандай шипажайларды білесің?

ҚБ: «Смайлик»

4-тапсырма. «Сөзден сөйлем» әдісі. Берілген айқындауыш мүшелерді қатыстырып, сөйлем құраңдар.

Күйші Құрманғазы, Райымбек батыр, Қаз дауысты Қазыбек би, әнші жігіт.

ҚБ: «От шашу»


  • Ол барлық елде қуатты энергияны сақтау.

  • Себебі, қолданысқа ие және тиімді.



Таза ауа;

Жасыл дала;

Теректер;






Ережені түсініп, жазып алады.
















  • Еліміздегі қандай көрікті жерлерді білесің?

  • Бурабай, Көкшетау.

  • Осы қалаларды басқа шетелдің қалаларымен салыстыра аласың ба?

  • Жоқ, себебі, біздің ел табиғи, жасыл желек және ыстық.



Күйші Құрманғазының күйлері өте танымал. Райымбек батыр өз елін қорғаған. Қаз дауысты Қазыбек би талай дауды шеше білген. Әнші жігіт әсем дауысымен бәрін таңғалдырған.



Оқулық.




Дәптер.









Оқулық.










Оқулық.






Оқулық.









Оқулық.

Сабақтың соңы


Бағалау. «Жасырын дауыс» әдісі.

Үйге тапсырма.

Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін қатыстырып, энергия көздері туралы ақпарат тауып жаз.

Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» әдісі. Тақтаға сурет ілінеді, оқушылар стикерге сабақтан алған әсерлерін жазып, жетістік баспалдағына жапсырады.


Оқушылар ақ параққа сабақта белсенді болған оқушының есімін жазады, мұғалім бағалайды.


Үй тапсырмасы беріліп, жазып алады.


Кері байланыс жүргізілді.



Оқулық.

Стикерлер.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Табиғаи ресурстары

Автор: Бақсықова Диана Медетқызы

Дата: 11.02.2019

Номер свидетельства: 499373
