kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Қызыл кітапқа» енген жануарлар.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ғылыми деректерді  қолдану, диалог құрастыру. Диалог кезінде тұрлаулы сөйлем мүшелерінің орнын сақтайды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Қызыл кітапқа» енген жануарлар.»

САБАҚ: Қазақ тілі Мектеп: З.Серікқалиұлы атындағы мектеп – интернаты

2 сабақ. Күні: 13.01.2020ж. Мұғалімнің аты-жөні: Ажмеденова Гульмаржан Таскалиевна

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер.Синтаксистер

Сабақтың тақырыбы:

«Қызыл кітапқа» енген жануарлар.

Сабақ қамтитын оқу мақсаттары

8.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу.

8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану.

Сабақ мақсаты

Ғылыми деректерді қолданып, диалог құрастыру

Диалог кезінде тұрлаулы сөйлем мүшелерінің орнын сақтайды.

Бағалау критерийі

Қызыл кітап туралы диалог құрастырады;

Деректерді, терминдерді дұрыс қолданады;

Тұрлаулы сөйлем мүшелерінің орнын сақтайды

Тілдік

мақсаттар

Жойылып кету қаупі, қауіптің белгісі, төлқұжаты, сирек кездесетін түрлер, саны күрт азайып бара жатқан түрлер, қарқынды түрде азаюына жол берілмеуі қажет.

Құндылықтармен байланыс

Қоршаған ортаны қорғау, өмірбойы білім алу. (тәрбиелік элемент)

АКТ-мен байланыс

Интерактивтік тақта арқылы бейне материал тамашалау.

Пәнаралық байланыс

География, Құқ, Тарих, Әдебиет

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

5 мин



5 мин


10 мин




15 мин












І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Топқа бөлу (түстерді таңдау арқылы топқа бөлу)

ІІ. Қызуғушылықты ояту.

Бейне ролик көрсету.

  1. Не көрдік?

  2. Неліктен жануарлар мен өсімдікті қорғауға алынды?

  3. Қандай жануарлар қорғауға алынды?

  4. Қай жылы қызыл кітап шығарылды? Неліктен қызыл кітап деп аталды?

  5. Осы топты не себептен түске бөліндік деп ойлайсыздар?

ІІІ. Топтық жұмыс.

1-ші топ тапсырмасы:

Креативті матрица әдісі

Не?

Кім?

Қайда?

Не үшін?





2-ші топ тапсырмасы:

7 сұрақ әдісі – мәтін ішінен сұрақ құрастыру

Сұрақ

Жауап

Кім?

Не?

Қалай?

Қашан?

Қайда?

Қанша?

Қандай?


Бағалау: Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағалайды»

ІҮ. Қалыптастырушы тапсырма:

(Осы өлең жолын сөйлем мүшелеріне талдау)

Қар – аппақ, бүркіт – қара, түлкі – қызыл,
Ұқсайды қаса сұлу шомылғанға...
Құсы да, иесі де қоразданар,
Алпыс екі айлалы түлкі алғанда. Деген өлең шумағын см талд

Дескрипторлар:

  1. Сөйлем мүшесіне талдауды жасай алады.

  2. Сөйлем мүшесінің сұрақтарын біледі.

Ү. Үштік әдісі (Ойлан, жұптас, бөліс):

1 ЖҰП: Төмендегі өлең жодарды «Латын әрпбиімен» көшіріп жаз.

Қар – аппақ, бүркіт – қара, түлкі – қызыл,
Ұқсайды қаса сұлу шомылғанға...

2 ЖҰП: Диалог құрастыру

Жан-жануарларды қорғау үшін ерікті азамат ретінде не істер едің?

3 ЖҰП: Өлеңді сипаттап, тарихпен байланыстырып жаз.

«Абай» өлеңінде қазақстың қандай тұрмыс тіршілігі көрініс табады?

4 Жұп: Сурет арқылы ассоциация құрастыру.




Бейне ролик көрсету








https://www.youtube.com/watch?v=V8qSxEA3E5Y












Рефлексия

«Гүл егу»

Бағалау

Үй тапсырмасы:


Қосымша мәлімет

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланысқа сілтеме

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ сілтемелері

Құндылықтар сілтемесі


Топтық бағалау

Пәнаралық байланыс: экология, биология, зоология.

АКТ-мен байланыс: интерактивтік тақта арқылы бейнематериал, таныстырылым тамашалау.
Құндылықтармен байланыс: қоршаған ортаны қорғау, өмір бойы білім алу (тәрбиелік элемент)

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:


2:


Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:


2:


Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар.

Автор: Ажмеденова Гүлмаржан Тасқалиевна

Дата: 27.01.2020

Номер свидетельства: 537508
