Мұғалім: Имашова Н.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ойын, ойын ережелерін сақтау туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет жасау арқылы оқушылар бойында татулық, бірлік, ауызбіршілік ,әдепті болу қасиеттерін дамыту. Міндеттері: Білімділік:. Шыдамдылық, сабырлық, ақылдылық адами қасиеттердің өмірдегі маңыздылығын түсіндіру; Дамытушылық: Жағымды қарым-қатынас жасау іскерліктерін дамыту; Тәрбиелік: Көпшілдікке, әділдікке, кешірімділікке тәрбиелеу; | Ресурстар (құралдар, мәліметтер) |
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: 5Т (тәртіп, тазалық, тыныштық, талап, татулық) ережесі, оқушыларды, оқу-құралдарын түгендеу. Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену» | «Волшебная композиция» ноутбук |
Үй тапсырмасын тексеру. 59 беттегі Г.Әзімбаеваның "Қызғаныштың кесірі" атты мәтінін оқу. Талдау сұрақтары: -Назым мен шынар неге ренжісіп қалды? -Достар ойын кезінде өздерін қалай ұстау керек деп ойлайсыңдар? -Апасы Назымға қандай ақыл айтты? -Сендерде сондай жағдай кездістіме? Естеріне түсіріп айтып беріңдер. | |
Дәйексөз. Бәрінен күшті адам- өзіне-өзі ие болатын адам. Сенека Талдауға арналған сұрақтар: 1.Жақсы адам қандай адам? 2.Өзін-өзі ұстай алатын адами қасиеттері қандай? 3.Мен қандай адаммын? Ойын кезінде біздің бойымызда болатын қасиеттерді топтастыру:адалдық, достық, ұқыптылық, әдептілік, шыдамдылық және т.б | Дәйексөз жазылған пернетақта |
Мұғалім сыйы. « Қонжық пен көжек» ертегі Көжек өкпелеп түбіртекте отырған.Көзінде жас. -Біреу тиісті ме?- деп енесі көжегінен сұрады. Қонжық менің бадырақ деді. -Қараптан-қарап бадырақ деді ме? -Жоқ жасырынбақ ойнағанбыз. -Ептеп сығалап па едің? -Жоқ, Көзімнің өзі ғой бұрылып кеткен. Енесі көжегін көтеріп алды да көтеріп алды. -Жылама.Табиғат бізге артымыздан баспалап келе жатқан жауымызды көре алатын осындай тамаша көз берген. - Осы ғана ма? Басқа өкпен жоқ па? -Бар.Өткен жолы менің салпанқұлақдеп мазақтаған. -Жайдан-жайма? -Жоқ.Құлағым өзі ғой, ол бұтаға тығылып жатқанда едірейе қалған.(Жалғасы бар) Сергіту сәті. | Интернет желісі |
Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс Жағдаяттарды талдау: 1-топ:Кім ақылды? 2-топ: Ойнаймын. Ойын «Мен байқағышпын» 3адам ортада 3 адам сыртында тұрады.Бірінші бір-біріне қарайды.Содан кейін арқаларын береді.Ал сыртында тұрған адам өзінен бір затын өзгертеді. Қайта бір-біріне қарағанда өзгерісті байқауы керек.Содан кейін ішкі топ сыртпен ауысып.Дәл осылай істейді. Шығармашылық жұмыс. 1-топ:"Ойын" сөзіне ребус құрау 2-топ:"Ойын" сөзіне сөзжұмбақ құрау | |
Топпен ән айту. Айгөлек 1.Көлдей шалқып жас өмір, Тасып жатқан шағында. Кемеліне шалқытып, Асып жатқан шағында Ойын ойнап,ән салмай, Өсер бала болар ма? Күміс күлкі көрмей ол, Кемеліне толар ма? К а й ы р м а с ы: Айгөлек-ау , айгөлек, Айдың жүзі дөңгелек. Айдай толған кезімде Би билеймін дөңгелеп 2.Асыл сөздің ұстасы – Ақын болар ұрпақпыз. Өнер, білім, еңбекке, Жақын болар ұрпақпыз. Он саусағы майысқан, Шебер болар ұрпақпыз. Тұла бойы толған бір, Өнер болар ұрпақпыз . | Ноутбук, әннің музыкасы,сөзі жазылған беттер |
Үйге тапсырма. 63-64 беттегі №14 сабақтағы Т.Дәуренбеков « Кімнің жұмысы? » мәтінін оқып келу. | |
Сабақтың қорытынды сәті. Сабақтан алған әсерім.Релаксация Ұнады-орташа-ұнамады. Смайликтермен көрсету немесе қол қимылдары арқылы. Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп, жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жеткізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. Әдепті болуға, басқа адамдар жайлы жаман ойламауға, өз-өзімізге сенімді болып, жақсы ой ойлайық, жақсы сөз сөйлейік, жақсы іс жасайық! Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Рахмет! Көздеріңді ашуға болады. | |