Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ихсанова Руслана Жумагалиева |
| |
2-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Қазақ тілі | Сабақ тақырыбы: Бұл-менің отбасым |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.2.1.3.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 1.2.2.1.Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша сөйлем құрастыру. |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: мұғалімнің көмегімен іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөз және сөз тіркестерін дұрыс дыбыстап айтады, берілген иллюстрация арқылы тақырыпты болжайды. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөз және сөз тіркестерін дұрыс дыбыстап айтады, заттың сынын білдіретін сөздерді қолдана отырып, берілген иллюстрация арқылы тақырыпты болжайды. |
Кейбір оқушылар орындай алады: өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөз және сөз тіркестерін дұрыс дыбыстап айтады және еркін қолданады, заттың сынын білдіретін сөздерді қолдана отырып, берілген иллюстрация арқылы тақырыпты болдай отырып,сөйлем құрастырады. |
Тілдік мақсат: | Аға,әпке,іні,қарындас,сіңлі,отбасы, ата,әже |
Алдыңғы оқу: | Отбасы ұғымын түсінеді |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут | Пысықтау сұрақтары:өткен сабақты пысықтау 1.Сен нешінші сыныпта оқисың? 2. Сен нешедесің? 3. Қазір қандай сабақ? 4. Сенің қуыршағын бар ма? 5.Қонжық қандай ойыншық? 6.Сенде ойыншықтар бар ма?Қандай ойыншықтар бар? 7.Сен қарындашпен не істейсің? 8.Сен бассейнге барасың ба? Сұрақтар ашылғаннан кейін, суретке қарап тақырыпты болжайды. Топқа бөлу.Ата,әже,ана,әке деген 4 топқа бөлінеді. | Презентация Таратпа қағаздар |
Сабақтың ортасы 6-35минут | 1-тапсырма бойынша тақтадағы суретпен жұмыс жасайды. Айтылым жүзеге асады. Сөздікпен жұмыс.Кім жоқ?ойынын ойнату арқылы жаңа сөздермен танысып,жазады. 2-тапсырманы әр топтан 1 оқушы тақтаға жазады. Жазылым дағдысы жүзеге асады. Дескрипторлар: Суреттер мен сөздерді сәйкестендіреді сөйлемдерді дұрыс құрастырады; сөйлемдерді бас әріптен бастап жазады; сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қояды. Сергіту сәті. «Түймедақ»әдісі. 4-топқа түймедақтың күлтелері беріледі.Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы А3 парағына жапсырады. | Түрлі түсті түймедақ қағаздары |
Сабақтың соңы 35-40минут | Кері байланыс. Оқушыларға доп беру арқылы сабақ ұнады ма? Сабақ түсінікті болды ма? Қарындас деген кім?деген сұрақтарға жауап айтады. | |
Бағалау | Бағалау парағы таратылады. | |
Қосымша ақпарат |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауісіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс |
| | |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
Қорытынды бағалау |