Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: №1 | Мектеп: КММ «№117 ЖББМ» | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: 11.05.2018 ж. | Мұғалімнің есімі: Буршакбаева Б.С. | ||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «Д» | Қатысқандар: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||
Тарау | 13. Ер есімі-ел есінде! Ғ.Мүсірепов «Қазақ солдаты» романы (үзінді) | ||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы | Ер есімі-ел есінде! | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 5.Т3.Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||
Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||||||||||||||||||||||
«Жигсо» әдісі арқылы мәтінді меңгереді. Суреттер бойынша өз ойымен бөліседі. | |||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша сұрақтарға жауап жазады, жауаптарыңда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын сақтайды. | |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Сабақ барысында пайдаланатын сөздер мен сөз тіркестер: жан қилы соғыс, кескілескен, сүбелі үлес, талқандау, асқақтату, т.б. | ||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Оқушылардың «Ұлы Отан соғысының батырлары мен ардагерлері» туралы түсінігін білу. | ||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (ескертпелер) | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Басы 7 минут | 1. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу (шаттық шеңбері). 2. Топқа бөлу. Қима қағаздар бойынша топқа бөлінеді. Қима қағазда Ұлы Отан соғысының батырлары Әлия Молдағұлова, Бауыржан Момышұлы, Талғат Бигелдинов-тің аттары жазылған.
1 топ – Әлия 2 топ – Бауыржан 3 топ – Талғат Үй жұмысын тексеру: Өткен тақырыптарды қайталау. | Қима қағаздар Оқулық, 112-121 беттер. | |||||||||||||||||||||||||
Ортасы 25 минут | 1. Сабақ тақырыбын ашу мақсатында бейне-ролик көрсетіледі. 2. Бейне-ролик бойынша мына сұрақтарға жауап беріңдер. 2. Критерийлермен таныстыру:
3. а) 1-тапсырма, 122-бет. №1, №2, №3, №4 суреттер бойынша өз ойыңмен бөліс. ә) 2-тапсырма, 122-бет. Осы суреттерге қажетті сөздерді қолдана отырып, шағын әңгіме құр. Қажетті сөздер: ерлік, мәңгілік алау, гүл шоқтары, еске алу, тәрбие сағаты, фильмдер. Критерий Дескриптор
4. Тілдік бағдар: Есімдіктер 5. 3-тапсырма, 123-бет. а) «Жигсо» әдісі арқылы мәтінді оқып, талқыла. ә) 4-тапсырма, 124-бет. Сұрақтарға толық әрі қысқа жауап беріңдер. Критерий Дескриптор
Сергіту сәті: «Сен білесің бе?» ойыны. | АКТ, бейне-ролик
Оқулық, 122-б.
Смайликтер Оқулық, 124-б. | |||||||||||||||||||||||||
Соңы 8 минут | Сабақты сұрақтар арқылы бекіту Рефлексия: «Бес саусақ» әдісі бойынша қорыту. Бағалау: Құрастырылған дескрипторды жинап алып, бағалау. Үйге тапсырма: Мәтінде сипатталған халқымыздың бастан кешкен ең ауыр күндері мен қазіргі күндерді салыстырып айт. | ||||||||||||||||||||||||||