САБАҚ: 1-бөлім Білім. Ғылым. Инновация. 1-бөлімше. Білімді мыңды жығар | Мектеп: «№117 ЖББМ» КММ |
Күні: 03.09.2018 жыл. | Мұғалімнің аты-жөні: Шалбаева Құндыз Маратовна |
СЫНЫП: 8 «А, Б,В, Г, Д, Е »(Т2) А2+ | Қатысқандар: 18 | Қатыспағандар: 0 |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 8. 8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; |
Сабақ мақсаттары: | 8.2.1.1 тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау; |
8.5.1.1 болжалдық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
Барлығы: болжалдық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады; |
Күтілетін нәтижелер: Жаңа сөздер: Сабақта қолданылатын материалдар: Оқыту әдістері: | Көбі: мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды; |
Кейбірі: тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрайды; |
Тақырыпқа қатысты мәліметтерді табады, жұппен жұмыс жүргізеді, адам өміріндегі білімнің пайдасын түсінеді. |
күйбең, ақиқат, жаратылыстану, ұтқыр, болмыс; |
Интерактивті тақта, слайдтар, А4 парағы, маркерлер, плакат, тақырыпқа қатысты қанатты сөздер, смайликтер. |
Түсіндіру, сұрақ- жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Ойлан-жұптас-бөліс» тәсілі. |
Дереккөздері: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар: |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы Өткен сабақты тексеру | «Шаттық шеңбері» Оқушылар шеңберге тұрады, бәрінің арқасына А4 форматты қағаз жапсырылады. Бәрі оңға бұрылады, арқасын беріп тұрған оқушының парағына өзінің тілегін сурет арқылы білдіреді. Үй тапсырмасы: Кемшіліктерін анықтайды, түзетеді, бағалайды. | 5-бет. Қазақ тілі мен әдебиеті «Мектеп» Интербелсен ді тақтада сабақтын мақсаты жазылған 5- бет Жаңа сөздер 5-бет. |
Уәждеу және жаңа тақырыпты жариялау, өткен сабақты бекіту 13 мин Ортасы Жаңа материалды меңгеру 23 мин | Ойтүрткі Талқылау бағытын өзгерту мақсатында «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар: Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | - сұрақтардың мағанысын түсінеді; - сұрақтарға жауап береді; | Білу | Білімнің адам өміріне қандай пайдасы бар? ........................... «Білімді мыңды жығар» дегенді қалай түсінесіңдер? ................................................................ Білімге құштар адам бос уақытын қалай өткізеді? ................................................ т.б. Сонымен сабағымыздың тақырыбы: «Білімді мыңды жығар», сабақтың тақырыбы тақтада көрсетілген Дескрипторлар - сұрақтардың мағанысын түсінді; - сұрақтарға жауап берді; | | | Қалыптастырушы бағалау: мұғалім ұжымдық жұмыста «Қол шапалақтау» әдісімен бағалайды (теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына) оқушылардың сабаққа дайындығын нақтылайды Кері байланыс: оқушылар өздері білтін «Білім, ғылым» туралы мақал-мәтел, тақпақ айтады. Сөздікпен жұмыс Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | - жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды; - ауызша жаттығу жүргізеді; - сөзтіркесін, сөйлем құрайды; | Білу; Түсіну; Қоладану; Айту; | Күйбең - суета Ақиқат - истина Жаратылыстану - естествозание Ұтқыр ұғым- разумные пониятие Болмыс - натура Қоғамтану – обществознание Бағдар - направление Дескрипторлар 1. Жаңа сөздерді тыңдады, қайталады 2. Ауызша жаттығу жүргізді 3. Сөзтіркесін, сөйлем құрады ЖЖ Мәтін алды жұмыс АЙТЫЛЫМ. 1-тапсырма. Суретке қарап қоғамтану, жаратылыстану, бағдар, білім алу оқып үйрену сөздерін байланыстырып жұбына сұрақ-жауап жұмысын жүргізу. Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | аударады; сөздерді пайдаланып сұрақ дайындайды; береді; | Білу Қолдану | Дескрипторлар Қалыптастырушы бағалау: Жұппен жұмыста әр жұп бірін- бірі бағалайды. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы тапсырманы қалай түсінгендері жайлы кері байланыс жүргізіледі. Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім Ж Мәтінмен жұмыс ТЫҢДАЛЫМ. 2 -тапсырма. Жеке жұмысты орындау Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | сөзін тыңдайды; анықтайды; | Қолдану (орындау, қолдану) | Дескрипторлар |
Соңы Бағалау және сабақты қорытындылау | Қалыптастырушы бағалау: Бірін- бірі «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша пікірлерімен бөліседі. Кері байланыс:«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды (екі жұлдыз- екі ұнаған нәрсе, бір тілек – жақсартуды қажет ететін нәрсе). Ж Айтылым. 3- тапсырманы орындау Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | берілген сөздерге назар аудару; мағынасын түсіну; керекті сөздермен байланыстыру; | Білу Қолдану | Дескрипторлар Қалыптастырушы бағалау: мұғалім мадақтау сөзі арқыл бағалайды. Кері байланыс: Сөздердің баламасын сұрау. Айтылым. 4- тапсырманы орындау Бағалау критерийлері | Ойлау дағдыларының деңгейлері | | Білу Қолдану Айту | Дескрипторлар Қалыптастырушы бағалау: «Кезбе тілші» әдісі арқылы оқушылар жасаған жұмыстарын жұп бойынша бірін -бірі бағалайды. Кері байланыс:. Оқушылар «Желкенді кеме» әдісі бойынша үлестірмелі қағазды толтыру, өз жұмысына талдау жасау, өз- өзіне есеп беру Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкенді жасыл түске боя; Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя; Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя; | 6-бет. 6- бет |
Үйге тапсырма: Оқулықтағы 5-6 бет, Жаңа сөздері жаттау; |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
| Тапсырмалардығы түрлі әдістерді тиімді қолдану арқылы оқушылардың білімін бағалаймын | Жаңа Қазақстандық Патриотизмді қабылдауға бағытталған «Мәңгіліек Ел » жалпыұлттық идеясының базалық құндылықтары |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Менің ойымша сабақтың мақсаты мен міндеті орындалды. Оқушылар жаңа сөздермен танысты, әр сөздің абстракциялық суретін салды; сөздерді дұрыс түсінді; орфоэпиялық нормаға сәйкес дыбыстады; сөз және сөйлем ішінде орынды қолдануына қарай талдады; сұрақ-жауап арқылы сабақты пысықтады. Сабақ жоғары деңгейде өтті деп ойлаймын. Топтық және жұптық жұмыс аясында, сондай-ақ бүкіл сынып орындайтын жұмыста мұғалімнің жетекшілік етуімен оқыту мен өзара қарам-қатынастың маңызы зор болды. |
|
|