kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ұлттық және отбасылық құндылықтар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.Мінездеме,құттықтау жазу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ұлттық және отбасылық құндылықтар»

Сагиева Саягул Есеновна Мұғалім портфолиосы

ПШО филиалы Өскемен 24.06.2022



Бөлім:


Ұлттық және отбасылық құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:


Сагиева Саягул Есеновна

Сыныбы:


6

Сабақтың тақырыбы:

Отан отбасынан басталады

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.4.1. мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау;

6.3.2.1. жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазу

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: мәтін негізінде жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды 1-2 сөйлеммен анықтайды, құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазады

Басым көпшілігі: мәтін негізінде жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды 2-3 сөйлеммен анықтайды,жанры және стиль бойынша кқұрылымын сақтай отырып құттықтау хат жазады

Кейбір оқушы: мәтіннің құрылымдық ерекшелігін ескере отырып, 3-4 сөйлеммен негізгі ойды анықтайды, жанрлық стильдік ерекшелігіне сай құрылымдық ерекшелігін сақтай отырып құттықтау жазады.

Бағалау критерийі





ЕБҚ бар оқушыға


  • мәтіннің құрылымдық ерекшеліктеріне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды

  • жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып құттықтау құрастырып жазады

  • мәтін мазмұны бойынша жетекші сұрақтар арқылы 1-2 сөйлеммен негізгі ойды анықтайды

  • жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, 3-4 сөйлеммен құттықтау жазады

Ойлау дағдылары деңгейі

қолдану










Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы






1.Сәлемдесу, жағымды ахуал туғызу.


2.Поэзия минуты


3.Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.

4. Отан, Отбасы туралы мақал қиындыларын құрастыру арқылы топқа бөлу.

1.Сәлемдеседі. Бір-біріне жағымды тілектер айтады.

2.Бақыт, Отан тақырыбында жатқа өлең оқу

3. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен танысады

4.Мақал-мәтелдер арқылы топқа бөлінеді







Мақал-мәтел қиындылары

Сабақтың ортасы






































































































































































































































І. Тыңдалым алды тапсырмасы

Тапсырманың мақсаты: мәтіннің құрылымдық ерекшеліктеріне назар аудара отырып, болжау дағдыларын дамыту.

Топтық жұмыс.

Аудиомәтіннің бірінші бөлігін тыңдап, келесі бөлігін «Мүмкін» әдісі арқылы болжап, айтыңыз. Топта талқылауға 1 минут беріледі.

  1. Патша ауылға келгенде қандай оқиға болуы мүмкін?

  2. Отбасының бақытты,тату-тәтті өмір сүруінің мәні неде болуы мүмкін?

ЕБҚ оқушы топпен бірлесіп, болжам жасайды.

Дескриптор:

- мәтіннің бөліктерін тыңдап, келесі бөлігіне болжам жасайды

ІІ. Тыңдалым тапсырмасы

Тапсырма мақсаты: мәтіндегі негізгі ойды анықтау арқылы оқушылардың тыңдалым дағдысын дамыту

Жеке жұмыс.

Мәтіннің құрылымдық ерекшеліктеріне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап, «Ақылды кесте» әдісі б.ша кестені толтырыңыз.

  1. Мәтіндегі отбасы бүкіл елді несімен таң қалдырды?

  2. Патша нені білгісі келді?

  3. Қария патшаның сұрағына қандай жауап берді?

  4. Мәтіннің негізгі идеясы не?

Кіріспе бөлім

Негізгі бөлім

Қорытынды бөлім

Негізгі ойды білдіретін тезис

Негізгі ойды білдіретін тезис

Негізгі ойды білдіретін тезис

Дескриптор:

-жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды

ЕБҚ оқушы үшін дескриптор:

-жетекші сұрақтар арқылы 2 сөйлеммен негізгі ойды анықтайды.

Дарынды оқушылар үшін қосымша тапсырма:

Берілген сұраққа «4 сөйлем» әдісі арқылы жауап беріңіз.

а ) Менің ойымша, ...
ә) Себебі .... 2 сөйлем.
б) Мысалдар мен дәлел келтіру

в) қорытынды ой

Сұрақ: Отбасы бақыты деген не?

Дарынды оқушы үшін дескриптор:

-«4 сөйлем» әдісі арқылы өз ойын айтады

ІІІ. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:

Тапсырма мақсаты: дұрыс жауаптарын табу арқылы тыңдау-түсіну дағдыларын дамыту

Жеке жұмыс «Дұрыс\бұрыс» әдісі арқылы тапсырманы орындаңыз.

Тапсырма

Дұ

рыс

Бұ

рыс

Отбасындағы адамдар саны шағын болса да, бөлек тұрыпты



Оларда ұрыс-керіс, дау-жанжал деген атымен болмайды.



Патшаның көңілі толып, ерекше шаттыққа бөленіпті.



Патша жолда кездескен жас баладан отбасындағы татулық пен бірлікке қалай жеткендерін айтуын өтінеді.



Үш сөзді оқыған патша таңқалып: Бәрі осы ғана ма? – деп сұрайды.



ЕБҚ оқушы 3 дұрыс жауап табады

Дескриптор:

-дұрыс ақпараттарды табады

І. Жазылым алды тапсырма

Тапсырма мақсаты: құттықтау түрлерін табу арқылы жұпта жұмыс істеу дағдыларын дамыту

Жұптық жұмыс

«Көршіңе айт» әдісі арқылы құттықтаудың түрлерін топтастыр.

Туыстарыңды мерекесі, туған күндері кезінде құттықтаудың қандай түрін қолданасың

ЕБҚ оқушы дарынды оқушының көмегімен, жұптаса отырып, құттықтау түрлерін топтастырады.

Дескриптор:

-құттықтаудың түрлерін топтастырады

ІІ. Жазылым барысындағы тапсырма:

Тапсырма мақсаты: Функционалдық сауаттылығын дамытуда құттықтау жазу арқылы креативті жазу дағдысын дамыту

Жеке жұмыс:

Өз ұялы телефондарыңызға ватсап желісі арқылы отбасы қүні мерекесіне арналған ата-ана, туыстарыңызға құттықтау құрап «SMS хабарлама» әдісі арқылы жазыңыз.

Дескриптор:

-ватсап желісі арқылы құттықтау мәтінін жазады

-Стильдік және жанрлық ерекшелігіне сай құрылымын сақтайды

ЕБҚ оқушы үшін дескриптор:

- 3-4 сөйлеммен құттықтау жазады

ІІІ. Жазылымнан кейінгі тапсырма

Тапсырма мақсаты: мәтін құрылымының ерекшеліктерін қолдану дағдысын дамыту.

Жеке жұмыс:

«Ыстық орындық» әдісі арқылы жазған құттықтауыңызды сынып алдында таныстырыңыз.

ЕБҚ оқушы жазған құттықтауын 3-4 сөйлеммен таныстырады.

Дескриптор:

-жазған құттықтауын сынып алдында таныстырады

Дарынды оқушыларға арналған қосымша тапсырма.

Құттықтау мәтіні қай стильде жазылады?

Дескриптор:

-құттықтаудың стильдік және жанрлық ерекшеліктерін ажыратады

Әр топ сұрақтарға жауап беру арқылы өз болжамын ұсынады














Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды




















ЕБҚ оқушы жетекші сұрақтар арқылы 2 сөйлеммен негізгі ойды анықтайды

Дарынды оқушылар «4 сөйлем» әдісі арқылы берілген сұраққа жауап береді









«Дұрыс\бұрыс» әдісі арқылы тыңдалымнан кейінгі тапсырманы орындайды



















Құттықтаудың түрлерін топт астырады









Ватсап желісі арқылы отбасындағы адамдарға арнап құттықтау жазады











Жазған құттықтауларын сынып алдында таныстырады










Стильдік және жанрлық ерекшеліктерін айтады

Топтар «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды










Дескриптор арқылы өзін өзі бағалау































«Мұғалімнің сындарлы кері
байланысы» әдісі арқылы дарынды оқушыны бағалау












Дескриптор арқылы бірін- бірі бағалау































Мұғалім ЕБҚ оқушыны «бағалайды.




































Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалау




htths://znanija.com/task/45784646




Мүмкін





htths://znanija.com/task/45784646





























































































Сабақтың соңы




Рефлексия. «Табыс сатысы» әдісі арқылы қорытындылау.



Үй тапсырмасы: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып отбасының бір мүшесіне мінездеме жазу


Оқушылар «Табыс сатысы» әдісі арқылы нені білетінін, нені түсінетінін және нені жасай алатынын айтады



https://images.app.goo.gl./4QkehtM5ginnFaVg6



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ұлттық және отбасылық құндылықтар

Автор: Сагиева Саягул Есеновна

Дата: 19.02.2023

Номер свидетельства: 626031
