Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық
Сабақтың мақсаты:
- Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну, сурет бойынша 2-3 сөйлем құрату.
- Мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру, топпен жұмыс істеу және тілдік дағдыларын қалыптастыру.
- Бір-бірін тыңдай білуге үйрету, ұқыптылыққа, тазалыққа, адамгершілік асыл қасиеттерге баулу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс –тәсілі: түсіндіру, мәтінмен жұмыс, ойын, жаңылтпаш, сөзжұмбақ шешу, топпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,слайд.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі
Кезекшінің есебі
II. Үй тапсырмасын сұрау
3-тапсырмадағы өлеңді жатқа сұрау
III.Өткен сабақты бекіту
Таңғаларлық сәт:Сиқырлы қорапшадан үй жануарларының ойыншық мүсіндерін көрсету арқылы бекіту
-Балалар, бұлар нелер?
-Мынау не ? Ал, мынау ше ?
- Жылқы, сиыр, қой,ешкі
- Балалар бұлар қандай жануарлар?
-Үй жануарлары
Шаттық шеңбері:
Алақанды ашайық,
Күннің нұрын салайық
Жүрекке жылу сыйлайық,
Жиналған жылы шуақты
Қонақтарға шашайық!
Оқушыларды «Мен бақыттымын» сөз тіркесі арқылы екі топқа бөлінеді.
«Мен»
«бақыттымын» .
I топ «Мен»
II топ «бақыттымын »
«Қазына табу» әдісі бойынша оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру.
IV. Мақсат қою
Жаңа сөздермен таныстыру, тапсырмаларды ойын арқылы ойнату барысында сөйлеу тілін жетілдіру.
V. Жаңа сабақ
Сөздікпен жұмыс
Ойнайды-играет
Тамақ жейді-ест,кушает
Ұйықтайды-спит
Ол-он,она
Тышқан –мышь
Кім жылдам? ойыны арқылы жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрау
Күшігім ойнайды.Күшігім тамақ жейді.Мысығым ұйықтайды.
Сергіту сәті
Іі, Ғғ дыбыстарын көркем жазу
VI. Түсінгенін тексеру
1-тапсырма мәтінді оқып,орыс тіліне аудару екі топқа жеке-жеке
4-тапсырма Сөйлемдер оқып, жаз.
Жаңылтпашты тез оқып үйрену. Екі топқа оқыту.
VII.Бекіту
Сөзжұмбақ шешу
1.два
2.большой
3.три
4.красивый
5.маленький
к |
ү |
і |
к |
ш |
ы |
м |
1.кошка
с |
2.шесть
3.желтый
ы |
4.девять
қ |
5.белый
VIII.Үйге тапсырма 52- бет, жаңылтпаш жаттау.