Просмотр содержимого документа
«Кіріктірілген сабақ жоспары»
Бекітемін: Атырау облысы
Қызылқоға ауданы
«Қызылқоға аграрлы – техникалық колледжі»
Пән аты: қазақ әдебиеті, ағылшын тілі
Пән мұғалімі: Азимова.С
Сабақ жоспары №
Сабақтың тақырыбы- Ыбырай Алтынсарин (үш тілде)
Сабақтың мақсаты: Қазақ даласының дара ұстазы ЫбырайАлтынсариннің ұстаздық жолы мен келешек ұрпақтың қамы үшін жүргізілген еңбектері туралы оқушыларға түсіндіре отырып, сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру.
а) Білімділік-Таным саласындағы нысана: ағартушы- педагог туралы білімдерін үш тілде кеңейту. Обобщение и расширения знаний студентов об Алтынсарине. Generalization and extension of students knowledge about the greatest enlightener I.Altinsarin. ә) Тәрбиелік-Сана-сезім саласындағы нысана: Ана тілін сүюге, өзге тілді құрметтей білуге тәрбиелеу. Воспитывать любовь к родному, государственному и английскому языкам.To teach them to love their native, Russian and English languages.
б) Дамытушылық- Іс-әрекет шеберлігі саласындағы нысана:Ауызекі үш тілде сөйлеу дағдыларын дамыту. Развивать навыки устной речи на трех языках.To develop their habits and skills in orall speech in 3 languages.
Сабақтың әдісі-кіріктірілген сабақ. Сабақта қолданылған инновациялық технологияның түрі: Нысаналы оқыту технологиясы. Целевая технология обучения Нысаналы. Nysanali teaching technology.
Пән аралық байланыс: қазақ, орыс тілдері, тарих. Kazakh, Russian languages, history.Сабақтың көрнекілігі :слайд, видео үзінділері,буклет, кітаптар.
Visual aids: Slides,video extracts, books.
САБАҚТЫҢ ЖҮРІСІ-НЫСАНАҒА ЖЕТУ ЖОЛЫ:
I.Ұйымдастыру бөлімі: Студенттерді түгендеу
II.Байқап көру: Кімнің 125 жылдығы аталып өтілуде? Ы.Алтынсарин туралы не білесіздер? "Миға шабуыл" тенденциясы бойынша Ы.Алтынсарин кім? деген сұраққа жауап іздейміз. Ы.Алтынсарин - то он? По стратегии " Мозговой штурм " студенты отвечают на вопросы.Brain storm. I.Altinsarin - who is he? Students answer this question.
III. Нысанаға жетелеу: Студенттердің берген жауаптарына қарай оқытушы толықтырады.Бейне таспадан Ы.Алтынсаринның алғашқы сабақ бергені, ашқан мектебі, ауылдағы өмірі көрсетіледі.
Видеофильм об Алтынсарине, об его первых уроках, о школе, который он сам построил.Словарная работа.
Переведите на русский и на английский: ағартушы, қоғам қайраткері, этнограф, оқытушы,аудармашы, негізін қалаушы, т.с.с.
Working with dictionary. Translation of the words enlightener,educater,pedagogue-innovator, public figure,interpreter,propenent, writer,creator,etc.
Video extracts about Altisarin`s life, his first lesson and his school which was opened by him.
IV.Нысанаға жету:
Ы.Алтынсарин қашан және қай жерде өмірге келді? Алғаш рет ашылған мектебі қай жерде? Қандай еңбектерін білесіздер?
Где и когда родился Ы.Алтынсарин? Что вы знаете об его творчестве?
Какие стихи его знаете наизусть?
V. Нысанаға жеткен-жетпегенін тексеру: Студенттер 3топ бойынша 3тілде постерлерін қорғайды. Алтынсарин- ағартушы, қоғам қайраткері, этнограф, аудармашы, т.с.с .екендігін жазады.
Каждая группа защищает свой постер. Алтынсарин-просветитель, общественный деятель, этнограф, переводчик, основатель казахского алфавита, педагог- инноватор и.т.д
When and where was born I.Altinsarin ? Where is his first school which he opened? What kids of his poems do you know? Recite it, please.
VI.Нысананы қолдану:
Студенттердің берген жауаптарына қарай баға беріледі, түртіп алу стратегиясы бойынша "Білемін. Білдім. Білгім келеді" деген парақшаны толтырады.
Выполняем схему "Знаю" ."Узнал". "Хочу знать".
Using the schems we make up conclusion, that Ibirai Altinsarin was an enlightener, public figure, ethnographer, educator, pedagogue- innovator proponent, creator, ets. "Кел, балалар, оқылық" өлеңін 3тілде жатқа айтады.
Оқу,білім туралы мақал – мәтелдерді 3тілде жазады.
Proverbs in 3 languages. Live and learn. Better late than never. It is never late to learn.
VII. Нысананы қолдану: Үш тілде Ыбырай Алтынсаринның өлеңінен үзінді жаттау. Оқу, білім туралы мақал-мәтел жаттау.
Выучить стихи Алтынсарина на3-х языках. Выучить пословицы о знании, о школах.
Home task. Learn poems of Altinsarin by heart, proverbs about knowledge.