2. 2014-2015 о.ж/2015-16 оқу жылындағы білім сапасының салыстырмалы анализі
№
Аты,тегі
Туған күн,айы
жылы
ұлты
Пәні
Сыныбы
санаты
Еңбек өтілі
2015-2016 о/ж ІII тоқсан бойынша білім сапасы
2015-2016 о/ж IV тоқсан бойынша білім сапасы
2015-2016 о/ж жылдық бойынша білім сапасы
үлгерім
сапа
үлгерім
сапа
үлгерім
сапа
14.
Уябаева Гулбахар
27.03.1970
қазақ
Қазақ тілі және әдебиет пән мұғалімі
7 «Ә»
2
14
100
100
47,3
100
Қазақ тілі 50% 50%
Әдебиет
45% 55%
3.Іс-тәжірибе алмасу
Мұғалімнің аты- жөні
Пәні
Тақырыбы
Сыныбы
Қандай модуль қамтылды
1.
Уябаева Гулбахар
Қазақ тілі
Қазақ тілі-ана тілім
Сайыс сағат
7«Ә», 7«Б»
СТО,АКТ,оқытудың жаңа әдіс-тәсілдер, бағалау
2.
Уябаева Гулбахар
Әдебиет
С.Мұратбеков «Жусан иісі»
7 «Б»
СТО,АКТ,оқытудың жаңа әдіс-тәсілдер, бағалау,
5. Сайттарда жариялануы:
№
Мұғалімнің аты-жөні
Сайттарда жариялану
Тақырыбы
Жариялау түрі
Сайттың адресі
Жарияланған мерзімі
1.
2.
3.
в) Ғылыми-тәжірибелік конференциялар, оқулар:
№
Мұғалімнің аты-жөні
Ғылыми-тәжірибелік конференциялар, оқулар
Тақырыбы
Секция
Жинақ атауы
Жарияланған мерзімі
г) Кәсіби байқаулар:
№
Мұғалімнің аты-жөні
Байқаулар
Атауы
Нәтижесі
Қатысқан мерзімі
IV тоқсан бойынша 7 «Ә» 7 «Б» сыныбында екі пәннен деңгейлік бойынша сабақ өттім.
Пәні: Қазақ тілі
Тақырыбы: «Қазақ тілі-ана тілім»
Мақсаты: Қазақ тілі туралы түсінік беру. Екі сыныпты сайыстыра отырып ізденушілікке талпындыру. Деңгейлік тапсырмалар беру.
Күтілетін нәтиже:
-мәтінді өздері оқиды, ана тілі жайлы түсініктері артады;
-жеке,топпен жұмыс жасай отырып, сыни ойлауға бағытталады;
- алған білімін қолдана отырып, тақырыптың мәнін ашады, ойын дәлелдейді.
Оқушылар қима суреттерді құрастыру арқылы төрт топқа бөлінді. Қолданылған әдістер бойынша жұмыстар жүргізілді.
Қолданылған модулдер: Сыни тұрғыдан ойлау,диологтік оқыту, АКТ,Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту.
Пәні: Әдебиет
Тақырыбы: С.Мұратбеков «Жусан иісі»
Мақсаты: 1. Оқушыларға табиғат көрінісін суреттеу, достық туралы әңгімелесу. 2. Оқушылардың логикалық қабілеттерін, есте сақтау, айта білу дағдыларын дамыту. 3. Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Күтілетін нәтиже:
-логикалық ойлау қабілеттері артады
- жеке топпен жұмыс істей отырып, сын тұрғысынан ойлауға бағытталады;
- алған білімін қолдана отырып, тақырыптың мәнін ашады, ойын дәлелдейді.
Оқушылар санау арқылы 3 топқа бөлінеді
Осы тоқсанда өткен сабақтарымнан кeйiн oқyшылapдың өз ой–пiкiрлeрiн тыңдай келе, өз ойлaрын жeткiзудe мынaдaй қорытындығa кeлдiм: оқушылaр топтық жұмысты қaлaйтындықтaрын, топтық жұмыспен өткен сабақтар оларға қызықты болатынын, сол aрқылы бiр – бiрiмeн тiл тaбысa aлaтынын ұғындым.
Оқушылар бiрлeсe отырып, бiр-бiрiн бaғaлaуды, бeлгiлi критeрийлeр бойыншa бaғaлaуды, топ aрaсындa бaғaлaуды мeңгeрiп, үйрeндi.
Ал өзімнің өткізген сабақтарыма талдау жасай келе, мынадай қорытындыға келдім:
Сабақтартың сәтті тұстары:
- мәтінді өз беттерінше оқу, ойлану арқылы мазмұнын меңгерді;
-әр түрлі тәсілдер арқылы білімдерін жеткізе білді;
- сыни тұрғыдан ойланды;
-жеке,топпен жұмыс жасай отырып, көшбасшылар көрінді;
- талантты және дарынды балалар қабілеті дамыды;
- сабақ барысында оқушылар ынтымақтастықта болды;
Сабақтың сәтсіз тұсы:
- Топтық ережені толық сақтамау ( қабаттаса сөйлеу, пікірді айтуға таласу);
- кейбір оқушылардың өз ойларын қысқа, нұсқа жеткізе білмеуі;
- кейбір жіңішке сұрақтарға жауап бере алмауы.
Кездескен кедергілер:
Уақыттың жетпеуі;
Оқушылар ережеге бағынбауы,өздерін бағалауды әлі де толық білмейді.
Кейбір оқушыларда үстірт тыңдалымның орын алуы.
Шешу жолдары:
Сабақ жоспарын уақытқа жеткілікті етіп жоспарлау;
Критерийлер арқылы бағалауды үйрету;
Оқушылардың белсенділігін арттыратын тиімді тәсілдерді қолдану.