22/11 | 4 Қонақ үй тобы | 2 күн |
Сабақтың тақырыбы | Басқару шешімдерінің түсінігі, мазмұны |
Мақсаты | Басқару шешімдері туралы мағлұмат алады. Басқарушы шешімдерінің аспектілерін үйренеді. |
Міндеттері | Басқару шешімін және басқару түрлерінің мағынасын ашу. Оқушылардың белсенділігін, сабаққа қызығушылығын, ойлау, есте сақтау, ой жинақтау, еркін сөйлеу қабілеттерін арттыру, жеке пікірін айта білуге жетелеу Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын, сүйіспеншілігін қалыптастыру және патриоттыққа, Отанын құрметтеуге тәрбиелеу. |
Ресурстар | Интер белсенді тақта, лекция жинағы, бағалау бетшелері. А-3, фломастер. |
Әдіс- тәсілдер | Топтық жұмыс. Топты рөлдерге бөлу. «Джиксо» әдісі. Крестиктер-нөлдіктер. Постер қорғау. «Кемені бояу» әдісі. Кәмпит арқылы бағалау. |
Оқу нәтижесі: | Студенттерге басқару анықтамасын, басқару шешімін және басқару түрлері туралы көзқарастарын өмір қажеттіліктеріне жаратуға үйренеді. |
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут | Оқушылардың назарларын сабаққа аудару . Оқушыларды түгендеу. Студенттерді топқа бөлу, бағалау парағы, Топты рөлдерге бөлу әдісі Топ басшы Хатшы Спикер Дизайнер Тайм кипер |
Үй жұмысы бойынша 12 минут | Оқытушының әрекеті | Студенттің әрекеті |
Басқару дегеніміз не? Өндіріс дегеніміз не? Өндірісті ұйымдастыру деген не? Өндіргіш күштерге нелер жатады? Өндірістік қатыгастар дегеніміз не? Өндірістік процес неше сатыдан тұрады? Өндірістік тұтыну деген не? Өндірістік емес тұтыну деген не? Мамандану деген не? Үздіксіздік деген не? Параллелділік деген не? Дәлдік деген не? Қарқындылық деген не? Техникалық жабдықтау деген не? Икемділік деген не? | Слайд арқылы баяндайды. Топ басшысы шарлардан сөз құрастыруы керек. Карточкамен жұмыс Шарлардан сөз құрастыру Ребус шешу |
Үй жұмысын қорыту 2 минут | «Кестемен жұмыс» № | Тұжырымдама | дұрыс | дұрыс емес | 1 | Өндіріс – адамдардың | | | 2 | Игіліктер деп қажеттіліктерді | | | | Слайд қорғау: Өндірісті басқару теориясы Өндірісті басқару бөлімдері Өндірісті ұйымдастыру Процестерді бірлестіру және үйлестіру қағидалары |
Сергіту сәті 1 минут | Көңілді жаттығу | Музыка ырғағымен билейді. |
Жаңа тақырып Негізгі кезең 3 минут | 1-тапсырма Басқару шешімдерінің түсінігі, мазмұны Басқару қызметі процесінде шешім қабылдау ең қиын мәселе. Шешім қабылдау басқару процесінің міндетті, қажетті бөлігі. | Ақсарай қонақ үй тобы Абат қонақ үй тобы Басқару шешімінің мәні, қасиеті, рөлі туралы тыңдайды. |
15 минут | 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Джиксо» әдісі бойынша тақырыпты 2 бөлімге бөлу. 1.Нөмерлері бойынша жеке мәтінмен танысу. (3 мин) 2.Сараптама тобын құрып жұптық талқылайды. (3 мин) 3.Бастапқы топқа қайта келіп талқылаған бөлімдерін жеткізу | 1.Нөмерлері бойынша жеке танысады,жеке оқиды. 2.Бастапқы топқа қайта келіп бөлімдерін топта талқылайды. |
Бағалау 4 минут | Топ басшыларына критерий бойынша бағалау бетшелерін толтырғанын оқыту | Топ басшы топты бағалайды |
Қорыту кезеңі 5 минут | «Крестиктер - нөлдіктер» Қорыта айтқанда | «Басқару шешімдерінің түсінігі, мазмұны» Басқару шешімі деген не? Басқару шешімінің маңызды талабы? Шешім қабылдау дегеніміз не? Басқарушы шешімдер неше аспектіден тұрады? Басқару обьектісі бойынша шешімдерді ата? Ықпал ету обектісі бойынша шешімдерді ата? Уақыт өлшеміне қарай шешімдерді ата? Алқалы шешім дегеніміз не? Творчестволық шешім деген не? |
Үйге тапсырма 1 минут | Топтық тапсырма Қонақ үй кәсіпорындарын ұйымдастырудың құрылымы | Алдарындағы парақтан қарайды
|
Кері байланыс 1 минут | «Кемені бояу» әдісі
| «Кемені бояу» әдісі Жасыл түс: барлығын түсіндік Сары түс енді: түсініп келеміз Қызыл түс: түсінбедік |