kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әлем елдерінің ұлттық тағамдары.

Нажмите, чтобы узнать подробности

   Әлем елдерінің ұлттық тағамдары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әлем елдерінің ұлттық тағамдары.»


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тамақтану мәдениеті

Мектеп: №1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспаған сандар:

Сабақтың тақырыбы

Әлем елдерінің ұлттық тағамдары. Тәжірибелік жұмыс.

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.4.2 Ұлттық тағамдар мен әлемнің басқа тағамдарының дайындау технолгиясын зерттеу және қолдану.

7.2.4.3 Дербес және дәмді тағамдарды дайындау үшін өнімдер, құрал-жабдықтарды таңдау бойынша шешім қабылдау.

Сабақ мақсаттары

- Әлем тағамдарын дайындау рецептерімен танысады.

-Ұлттық тағамдарды әзірлеу технологиясын біледі және практикада қолданады.

-Әлем халықтарының тағамдары мен әйгілі аспазшылырдың тағамдарын тәжірибе кезінде қолданады.

-Оқушыларды топпен жұмыс жасау арқылы ынтымақтастығын дамыту.

Бағалау критерийлері

-Әлем халықтарының ұлттық тағамдары жайлы қызықты әрі нақты ақпарат алады;

-Әр халықтың ұлттық тағамдарының атауы мен олардың құрамдарын біледі;

- Әлем тағамдарының бірі суши мен гамбургерді жасай алады.

-Ас үй бөлмесінің ережелерін біледі және ұстанады

Тілдік мақсаттар

Қазақша Орысша Ағылшынша

Әлем тағамдары – Мировая кухня- World cuisine

Ұлттық тағам - национальные блюда- national dishes

Суши- суши- sushi

Гамбургер – гамбургер- hamburger

Дәстүрлі – традиционный- traditional

Оқушылармен диалог жүргізу.

-Қазақтың ұлттық тағамдарын ата:

-Басқа қандай ұлттың тағамдарын білесіздер?

-Отбасымен көшеге шыққанда қандай дайын тағамдарды сатып аласыздар?

-Басқа қандай елдердің тағамдарын білесіз?

Құндылықтарды дамыту

Қазақтың және өзге елдердің тағамдарының айырмашылықтары мен ерекшеліктерін ескере отырып, ас әзірлеу мәдениетін дәріптеу. Өзге елдің мәдениетіне құрметпен қарау.

Пәнаралық байланыстар

Биология, тарих, география

АКТ қолдану дағдылары

АКТ арқылы суши мен гамбургер дайындау жолдарын көрсету.

Бастапқы білім

Әлем халықтарының тағамдарының түрлерін біледі,атайды. Көрші елдердің ұлттық тағамдарын біледі және кейбіреуін жасай алады.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Оқушылармен сәлемдесу – Әр ұлттың тілінде амандасу.

-Сәлеметсіздерме

-Здраствуйте.

-Hello

Кезекшіні анықтау, сабаққа қатысуды бақылау. Проблемалық жағдайларды шешу (жұмыс киімін, қажетті құралдарды әкелмеуін т.б.)

«Сіз білесіз бе?» ойыны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Ел атауы - Астанасы - ұлттық тағамдары

Өзбекстан- Ташкент- Палау

Украина- Киев- Борщ

Испания- Мадрид- Паэлья

Жапония- Токио- Суши

Корея- Сеул- суши

Германия- Берлин- Гамбургер

ҚБ: Дұрыс жауапқа тәттілер тарату.

2) Жаңа сабақты меңгерту

Жаңа сабаққа ақпарат беру. Сушидің және гамбургердің жасалу жолын суреттерінмен көрсету.










Суши мен гамбургерлердің суреттері,

Сабақ ортасы

25 минут

1)Топтық жұмыс

Сабақ барасын топтық әдіспен өткізу. Европа және Азия құрлығында орналасқан елдерді жазып үлестірме қағаздарын таратып, екі топқа бөлу.

Сарамандық жұмыс- 20 мин.

Кіріспе нұсқау-4мин.

Тапсырма: технологиялық нұсқау картасы арқылы

Азия тобы- Суши,

Европа тобы- Гамбургер жасайды.

Технологиялық нұсқау картасына талдау жасау, тарату. Жұмысты бастамас бұрын санитарлық - гигиеналық талаптарды және техника қауіпсіздігін қайталап шығу.

Ағымдағы нұсқау-13 мин.

Оқушыларды бақылау. Қ.Т.Е. сақтауын бақылау.

Қорытынды нұсқау – 3 мин. Дайын жұмыстарын қорғау.


ДЕСКРИПТОР

-Әлем халықтарының тағамдары туралы толық әрі қызықты ақпарат алды;

-Әр елдің ұлттық тағамдарының атауы мен олардың құрамдарын білді;

-Әлем тағамдары суши мен гамбургер жасай алды.

-Ас үй бөлмесінің ережелерін біледі және ұстанды

Нұсқаулық картасы, суши, нори жапырағы, пышақ, тақтай, ыдыстар, батон, шұжық, ірімшік, қызанақ, қияр,салат жапырағы, аскөк,моенез


Сабақтың соңы

5 минут


Желкен – өте керемет

Кеме – жақсы

Жағалау - орташа


Оқушылар бір-бірлерін дайындаған тағамдарын «Желкенді қайық» арқылы бағалайды.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді 2мин



Білемін?

Білдім?

Білгім келеді?








Бағалау қағазы








Рефлексия парағы




Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Барлық оқушылар:

Әлем халықтары туралы толық әрі қызықты ақпарат алады;

Ас үй бөлмесінің ережелерін біледі және ұстанады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Әр ұлттың ұлттық тағамдарының атауы мен олардың құрамдарын біледі;

Кейбір оқушылар:

Әлем тағамдары суши мен гамбургер жасай алады.

«Сіз білесіз бе?» ойыны барысында оқушылардың дұрыс жауаптарына тәттілер таратылды.

Сұрақтарға жауап берген оқушыларға қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.

Сарамандықта орындаған жұмыстарына байланысты

«Желкенді қайық» арқылы бағаланды.

«Мадақтау сөздер»,

Арнайы киімді киіп, қолды мұқият жуу керек.

Жұмыс соңында өз жұмыс орнын тазалайды. Асханада сақталатын қауіпсіздік ережесі:

1 Пышақ пен шанышқыларды бір- бірлеріңе тек сабын алға қаратып ұсыныңдар

2. Қолдану ережесі таныс емес құралдарды қолданбаңдар.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар сабақ мақсатына қол жеткізді ма? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?







Жалпы баға




Сабақты жақсы өткен екі аспектісі ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойлаңыз)

1.


2.



Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады ( оқыту туралы да, оқу туралы да ойлаңыз)


1.


2.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Әлем елдерінің ұлттық тағамдары.

Автор: Жиенбек Толқынай Бисенбайқызы

Дата: 06.06.2019

Номер свидетельства: 513582
