Пәні технология
Сынып 11
Күні 10.10.2016
Тақырыбы
Костюм түсі.
Сабақ мақсаты:
Костюм түсін таңдауда жыңылыспай,түстік үйлесім заңдылықтарын ескеруді үйрету.
Нәтижесі
Киімдегі түс үйлесімін анықтай алады.
Костюм композициясындағы түстердің мәніне мән береді.
Кезең
Уақыт
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Әдіс-тәсілдер
Бағалау
Ресурстар, кабинет жабдықталуы, көрнекіліктер
Кіріспе
Негізгі бөлім
қорытынды
Психологиялық ахуал туғызу. Түс таңдау.
Ашық сұрақтар.
Киімді дүкеннен сатып алар кезде онын несіне қараймыз?
Гардеробыңдағы киімдеріңді қалай таңдайсың? Дәптерге өз гардеробындағы бұйымдардың суретін салдыру.
Мәтінді оқу.Костюм түсі.
Мәтіннен алған білім бойынша жоба сызу тапсырылады.
Оқушылар түс таңдайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Өз гардеробындағы киімдерді түс үйлесімділігіне қарай дәптерге суретін салады.
Мәтінмен танысады.Мәтіндегі негізгі мағына құрайтын сөздердің астын сызады.
Бір-біріне жылжытып дұрыс деп тапқан сөздерге баға қояды. Көп ұпай жинаған оқушы жеңімпаз атанады.
Оқушылар мәтіннен алған түсінік бойынша өздері қалауларымен жұптасып эскиз сызады. Модельге сәйкес мата үлгілерін таңдайды.
Ой қозғау
«Мән-мағына» ойыны
Жеке жұмыс
Жұптық жұмыс
Сарамандық тапсырма
Мадақтау ишаралары
Жеңімпазды мадақтау
Бағалау критериі бойынша
1.Үлгінің силуэтінің дұрыстығы.
2.матаны дұрыс жапсыруы.
3Түстердің үйлесімділігі.
үлестірмелі материалдар,
интернет материалдары
Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс- әрекеті
Қажетті ресурстар.
Тікелей сұрақтар қою
Түстерді алғашқы жүйелеген кім?
Шугаев қандай төрт түсті анықтады?
.Сұрақтарға 1,2,3,4 деп санау арқылы жауап береді.
Кері байланыс
Жесть белгісі бойынша