Мақсаты: Студенттердің өзіндік бейнелері туралы психологиялық мінездеме беруді
негізге алады.
Нұсқау: Студенттер слайд арқылы көрсетілетін бейнелерден біреуін ойша таңдайды. Негізгі 6 бейне көрсетіледі. Таңдалған бейне бойынша оларға психологиялық мағлұмат беріледі. Бұл мағлұмат олардың жеке тұлғалық мінездік ерекшеліктерін, болашағына деген сенімділігін нығайтуды қамтамасыз етеді.
I.Тренинг ережесі
Өзін еркін ұстау
Сөзді бөлмеу
Берілген тапсырманы орындау
Бірігіп жұмыс жасау
Күлімсіреу
ІІ. Сабақтың барысы: Бүкіл әлемге, жер бетіне бар жылуын, шуағын, шапағатын, мейірімін төгіп тұратын, «Күн». Олай болса: Бірінші топ -«Шуақ» Екінші топ - «Жылу» Үшінші топ -«Жарық»
ІІІ.«Ой шақыру»: «Шуақ», Шұғыла, Жылу, Жарық, Сәуле» сөздерінің мағынасын қалай түсінесіздер?(Әр топ ойларын білдіреді). 1. «Амандасу» жаттығуы
Шеңбер - Өте мейірімді, басқаның қайғысын да қуанышын да бөлісе алады. Көпшіл,ынталы, достары мен таныстары көп, пейілі кең, түйсігі жақсы дамыған адам.
Зигзаг - Шығармашылық қабілеті басым, үнемі ізденіс үстінде жүреді, ойын – сауыққа құмар, шығармашыл, болашаққа талпынысы жоғары, білімге ынталы адам.
Шеңбер - Өте мейірімді, басқаның қайғысын да қуанышын да бөлісе алады. Көпшіл,ынталы, достары мен таныстары көп, пейілі кең, түйсігі жақсы дамыған адам.
Зигзаг - Шығармашылық қабілеті басым, үнемі ізденіс үстінде жүреді, ойын – сауыққа құмар, шығармашыл, болашаққа талпынысы жоғары, білімге ынталы адам.
Тік төртбұрыш - Жаңа идеяларға жақын, білуге құмар, ізденгіш, батыл, көңіл – күйі өзгермелі, өзін көпшілікке көрсете бермейтін адам.