kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жақсы" деген немене?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақ тілінен сабақ жоспары. План урока по казахскому языку

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жақсы" деген немене?»

«БЭСТ» гимназиясы»КММ
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

_____ «Жақсы деген немене? »_______________________________________________

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні

Айсакова Айымгүл Ертайқызы

Күні:

29.09.2021

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Жақсы деген немене»_______________________________________________

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

А.3.2.4.1-жоспар және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау.

О.3.3.2.1-жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну

Сабақ мақсаты

Барлығы: Қарапайым сөйлемнің мағынасын түсінеді.


Көбі: сұрақтарға дұрыс жауап береді, өзара диалогке қатысады, сөздерді дұрыс қолданады.

Кейбірі:  Белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді..


     

Сабақ барысы


Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресуртар

Сабақтың басы

5 мин

Оқушылармен амандасу.Психологиялық ахуал

«Жылы тілек» тренингі. Оқушыларды екі қатарға тұрғызып, сәлемдеседі, түгендейді.

Үй жұмысын тексеру

«Миға шабуыл» әдісі

  • Сен кімге көмектесесің ?

  • Сенің ойынша, қандай әрекеттер дұрыс?

  • Саған көмектескен ұнайды ма?

  • Үйдегі адамдарға көмектесесің бе?

Сабақ мақсатымен таныстыру
Оқыған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырамын.


Жаңа сөздермен жұмыс. Сабақ тақырыбына байланысты жаңа сөздермен таныстырады, сөздермен бірнеше сөз тіркес құрауды ұсынады.

  • Еңбекқор

  • Ақылды

  • Мейірімді

  • Үлгілі

  • Тентек

Оқушылар бір- біріне сәттілік тілейді.





Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбын ашады.










Орындап болған соң, кезекпен жұптар жауаптарын оқиды. Қалған оқушылар келісетіндерін/келіспейтіндерін айтады.















Шапалақ» әдісі арқылы бағалау









«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау

-Өте жақсы

-Таңғажайып

-Жарайсың.






















Сабақтың ортасы (25 минут)

Мәтінмен жұмыс.

Тыңда.Қайтала.Оқы. (38-бет)

Оқулықтағы оқылымға арналған мәтінді тыңдатады.Сөздердің мағынасын түсіндіреді.Мәтінді тыңдатады,қайталатады.

Мәтіннен бүгін танысқан жаңа сөздер мен сөз тіркестерін атауды сұрайды.

Ойлау деңгейлері

Бағалау критерийлері

Білу және түсіну

Тақырып бойынша сөздерді атайды, көрсетеді, есте сақтайды.

Мәтінніің мазмұнын түсінеді.

Қолдану

Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады.


Бағалау критерийлері

Дискрипторлар

Ұпай

Тақырып бойынша сөздерді атайды, көрсетеді, есте сақтайды.

Диалогтың мазмұнын түсінеді.

-бата тақырыбына байланысты сөздерді біледі.

-суреттердегі сөздерді көрсетеді.

-сөздердің аудармасын біледі.

- диалогты оқиды

1

Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады.

-жаңа сөздерді пайдаланады.

-үлгі бойынша сұрақтар құрастырады.

1










Топтық жұмыс. 3-тапсырма. «Жақсылық пен жамандық» ертегісі бойынша түсірілген мультфильмді көру.





(Т) Оқулықта берілген екі сурет бойынша бірнеше сұрақ дайында Жауаптарын түсіндіреді.
«Фотосуреттер» әдісі.





Сергіту сәті





Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 4-тапсырманы орындатады.





Оқушылар мәтіндімұқият тыңдайды,оқиды, жаңа сөздерді қайталайды, сұраққа жауап беру арқылы бір-бірімен сөйлеседі.

















Тапсырманы орындайды










Сол мультфильмнен қандай жаман әдеттер мен жақсы қасиет- тер туралы білгендерімен ой бөлісу.




Оқушылар бір-бірімен сөйлеседі. Осы тапсырма барысында оқушылар ауызекі тілдерін дамытады.












Оқушылар тапсырманы орындайды






Мұғалім тексеріп, оқушыларды дискриптор арпқылы бағалайды.

























Бір-бірің бағалайды






«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау













«Шапалақ»әдісі арқылы бағаланады



Оқулық





















Оқулық





























Компьютер



Оқулық

Сабақтың соңы

(10 минут)


«Жақсы» сөзің жіктеу





Рефлексия. «Бас бармақ»










Үй жұмысы: жаңа сөздерді жаттау

Тапсырманы орындайды





Оқушылар сабақ ұнаса үлкен бармағын жоғары көтереді. Ұнамаса, төмен көтереді

бір-бірін бағалайды








дәптер








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"Жақсы" деген немене?

Автор: Айсакова Айымгуль Ертаевна

Дата: 01.10.2021

Номер свидетельства: 587859
