Сабақтың тақырыбы:Уақыт. Қанша? Сабақтың мақсаты:б)Оқушыларға грамматикалық тақырыпты лексикалық тақырыппен ұштастырып меңгерту, уақыттың өлшем бірліктерін білуге үйрету сан есімді пысықтау. Тәрбиелік: Уақытты дұрыс тиімді пайдалануға, тілді құрметтеуге тәрбиелеу. Дамытушылық: Оқушылардың тіл байлығын, ойлау қабілетін дамыту. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Оқыту әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу. Көрнекілігі: жұмбақ, кесте, сағат,сурет. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу,кезекшімен сөйлесу. Фонетикалық жаттығу .Ғ-дыбысы. Сұрақ-жауап әдісі ой қозғау. Қазір қай мезгіл? Көктем айларын ата?Бүгін нешесі? Санату.1-10 дейін.Ондықпен,жүздікпен,мыңдықпен. Сабақ сағат нешеде басталады? (Тақтаға сағаттың суреті ілінеді немесе сағатты көрсету) Сағатқа қарап нені білеміз? Ендеше бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы:Уақыт. жыл -год
ай-месяц
Уақыт апта-неделя (время) күн-день
Сағат-часы
сағаттың тілі-(здесь) стрелка оқу,сөз тіркесін,сөйлем құрату. Сөздік дәптерлеріне жазу Оқулықпен жұмыс(149,150б) 2-тапсырма.Мәтінді тізбекпен оқу,аудару. Сергіту сәті. Сағаттың тіліндей, Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей. Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай – ақ Дәптермен жұмыс. 3-тапсырма.Жұмбақты оқу,аудару,шешу. Шешуі сағат.Ендеше сағат сөзіндегі ғ-дыбысын көркем жазайық. Ғғ Сағат сөзіне дыбыстық талдау жасаңдар. 2-тапсырма. Мәтіннен қанша сұрағына жауап беретін сөздерді тауып,оны сөзбен жазайық. Бір минутта алпыс секунд бар. Бір сағатта алпыс минут бар. 5-тапсырманы оқу,аудару. Бекіту. Сандар сөйлейді. 12,30-31,7 4-т.Сөзжұмбақты шешу,сөйлесу. Деңгейлік тапсырмалар. ІІІ-д.1-тапсырма,уақыт өлшем бірлігін жаттау. ІІ-д. 5-т,сұхбат. І-д 1-т мазмұндау. Үйге .т.150 б,3-тапсырма жаттау,1- т, 5-т оқу. Бағалау.