kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Мені? о?у ??ралым" атты ?ыс?а мерзімді саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Мені? о?у ??ралым" атты ?ыс?а мерзімді саба? жоспары. 1сынып?а арнал?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Мені? о?у ??ралым" атты ?ыс?а мерзімді саба? жоспары»

Сабақ жоспары

Тақырыбы : Менің оқу құралдарым

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: а) Оқушыларға жаңа сөздерді таныстыру, оларды сөйлем құрастыруға үйрету. 

Дамытушылық: ә) Оқушылардың сөйлесу әрекетін, ойлауын, еске сақтауын, қиялын дамыту. 

Тәрбиелік: б) Оқу құралдарын күтіп, таза ұстауға тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, оқу, қайталау, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, сандар, бейнероликтер.

Сабақтың барысы:

 Оқу іс-әрекетінің кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Ұйымдастырушылық кезең

1.Оқушылармен амандасу

2.Сыныпты түгендеу

1.Мұғаліммен амандасады

2.Кезекші бүгінгі күнді, сыныпта жоқ оқушыларды,үйге берілген тапсырманы айтады.

ІІ.Сабақтың өзектілігі

Гүлдердің түрлерін қайталау.



ІІІ.Сөйлесім әрекеті

1.Өткенді қайталау

1.Бір жылда неше жыл мезгілі бар?

2.Қазір қай мезгіл?

3. Көктем айларын ата!

4.Көктемде ауа райы қандай болады?

1.Бір жылда 4 мезгіл бар.

2.Қазір көктем мезгілі.

3.Көктем айлары:наурыз, сәуір, мамыр

4.Көктемде ауа райы жылы болады.

2.Үй тапсырмасын сұрау




Гүлдердің атауын қайталап, олармен сөз тіркесін жасау.

Оқушылар гүлдер туралы сұхбаттасады.


ІҮ.Жаңа сабаққа көшу

1.Сұрақтарға жауап


Балалар біз мектепке сөмкемізге не салып келеміз?

Оның барлығын не деп атаймыз?


Оқушылар өздері білетін оқу құралдарын атайды.

Ү.Оқылым, тыңыдалым,жазылым,

сөйлесім әрекеттері

Жаңа сабақ

1)сөздік жұмысы

2)мәтінмен жұмыс

1.Жаңа сөздерді түсіндіру:

Оқу құралдары-школные принадлежность

Желім-клей

Бояу-краска

Ұштағыш-точилка

Өшіргіш – стирательная резинка

Кітап-книга

Қалам-ручка

Қарындаш-карандаш

ә) Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрастыру.2.Мәтінмен жұмыс.

Парақшада берілген мәтінді оқып, аудару.

1.Оқушылар жаңа сөздерді оқып, сөзерден сөйлемдер құрып, жаңа

сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.

2.Мәтінді мәнерлеп оқып , аударады.


ҮІ.Жаңа сабақты бекіту


1)Сұрақтарға жауап беріп, сұхбаттасу 2)Тапсырмалармен жұмыс

3-жаттығу. Сөйлеп үйрен.

Бұл- кітап емес, дәптер.

4-жаттығу. Сөздерді сәйкестендір.



1)Сұрақтарға жауап беріп, сұхбаттасады

2)Тапсырмалармен жұмыс








ҮІІ.Үй тапсырмасы

1.Сөздермен сөйлем құрау

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.

ҮІІІ.Бағалау

Оқушылардың білімдерін бағалау

Мұғалімге күнделіктерін беріп, бағаларын қойғызады.

ІХ.Қорытындылау

Нені өттік? Нені білдік ?деген сұрақтар арқылы сабақты қорытындылау

«Менің сызғышым, өшіргішім » тақырыбын өттік,

Х.Рефлексиялық-түзетушілік

Тапсырмаларды оқушылардың қалай орындағанын талқылап түзету

Тапсырма орындағанда жіберген қателерін түзетеді.


Күтілетін нәтиже:

Біледі: Сөздерді тәуелдеуді меңгереді

Үйренеді:Мәтін бойынша қойған сұрақтарға жауап беруді үйренеді

Игереді: Оқу құралдарына байланысты сөздерді қолдануды игереді.











































Сабақ жоспары

Сыныбы: 7 «И» Күні: 10.03.2016 жыл

Сабақтың тақырыбы: Наурыз өлең, жарлар, тақпақтар.
1. Мақсаты: а) білімділігі: өлеңді мәнерлеп түсініп оқыту, сұрақтарға жауап беру, сөз тіркестерін дұрыс айту, мақалдың мағынасын түсіну.
ә) дамытушылық: Наурыз туралы түсініктерін кеңейту, бата, тілектермен таныстыру, Наурыз туралы өз білгендерін әңгімелеу, шығармашылық белсенділігін арттыру.
б) тәрбиелік: оқушыларды қазақ халқының салт - дәстүрлерін құрметтеуге, мемлекеттік тілді құрметтеуге, Отанын сүюге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың типі: білім беру
Әдіс - тәсілдер: деңгейлеп саралап оқыту.
Көрнекіліктер: мақал жазылған плакат, Наурызға байланысты суреттер, карточка.
Сабақ барысы.
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын тексеру. Малдың баласын сүюі. Торпақ деген не? Қоңыр деген қай төл? Боташым деген не? Ол қай малдың төлі? Лақ қай малдың төлі? Құлын ше?
Өлеңді жатқа айту.
Сұрақ:- Қой баласын қалай сүйеді?- Сиыр баласын қалай сүйеді?- Түйе баласын ше?- Ешкі баласын қалай сүйеді?- Жылқы баласын қалай сүйеді?- Сендерге қай малдың төлі ұнайды?- Неліктен?
Әңгімелеу. Жаңа сабақ - Бүгінгі біз сендермен оқыған қандай халық ауыз әдебиетіне жатады?- Тұрмыс - салт жырлары.- Тұрмыс - салт жырларының қандай түрлері бар?
а) Төрт түлік малға байланысты.
ә) Наурыз жыры. Біз сендермен төрт түлік малға байланысты жырды өттік, енді не қалды?-
Наурыз жырлары. Наурыз деген сөз сендерге таныс. Ол "нау" жаңа, "рыз" күн деген парсы сөзі. "Жаңа күн" деген сөз.
- Ол қашан болады?- көктемде
- Ол біздің елімізде қалай аталады?- Мейрам күні.-
Наурыз күнін қалай мерекелейміз?- Наурыз көже пісіреміз, бата - тілектер айтамыз. Адамдар бір - біріне жақсылық тілеп, жыл бойы молшылық болсын деп тілейді

- Ендеше бүгін біз сендермен Наурыз өлеңдері деген тақырып өтеміз.
Кітаппен жұмыс(мұғалім мәнерлеп оқиды). 3 оқушы оқиды.
Сөздік жұмысы. Сөздіктерді, өздеріне түсініксіз сөздерді оқимыз.
Сөз тіркестерін оқу аудару
Ұлыс күні, оң, ақ, бақты, пәле - жала, бата беріскен, тілек.

Сұраққа жауап беру.- Наурыз қандай мейрам?- Наурыз мейрамын халық қалай атаған?- Ұлыс күні кәрі - жас қалай атаған?- Адамдар бір - біріне не айтқан?- Үлкен адамдар не берген?- Наурыз күні қандай тағам жасалады?- Оны неге толы жасайды?"Ақ мол болсын! Төрт түлік ақты болсын!" деген сөз тіркестерін қалай түсінесіңдер? Ұлыс күні кәрі - жас құшақтасып көріскен деген тіркесте антонимді табыңдар.

Дәптермен жұмыс. Батамен ел көгерер, Жаңбырмен жер көгерер. Оқып мағынасын түсіндіру. Бекіту. 3 деңгейдегі жаттығулар: Өлеңде малдардың берген батасын оқыңдар.

2 деңгейдегі оқушылар: Қай өлеңде тілек айтылған, тауып оқып, мағынасын түсіндіру.
1 деңгейдегі оқушылар: Наурыз туралы өз білетіндерін, Наурыз мейрамын қалай өткізгенін әңгімелеу.
Қорытынды.- Наурыз өлеңдері қалай халық ауыз әдебиетіне жатады?- Наурыз қандай мейрам?
Үйге тапсырма. а) Наурыз өлеңдерін жаттау (өзіңе ұнаған бөлігін), сұраққа жауап беру. ә) Наурыз туралы өздерің сурет салыңдар.







































































Сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Сен білесің бе?

Сыныбы: 3 «И» Күні: 01.03.2016 жыл

Сабақтың мақсаты :

1.Білімділік. Модуль бойынша оқушылардың алған білімдерін бақылау. Оқылым, тыңдалым, жазылым әрекеттерінің меңгерілуін тексеру.

2.Тәрбиелік.Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндітер беру және бақылау.

3. Дамытушылық.Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамытуды жалғастыру.

Сөздік қорын толықтыру.

Сабақтың корнекілігі : тақырыпқа байланысты суреттер, кестелер.

Әдіс-тәсілдер :оқу, тыңдау, жазу,  сөйлесу.

                                      Сабақтың жоспары

І. Ұйымдастыру кезені.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Сабақтың мақсатың, барысын айту.

ІҮ.Бекіту.

Ү.Үй тапсырмасы.

                                      Сабақтың барысы

І.Сәлемдесу. Сабаққа дайындығын тексеру.(Кезекшімен сөйлесу)

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Сұраққа жауап бер.(Ауызша)

Анаңа не сыйладың ?

Мен анама «5» деген баға сыйладым.

Мен анама кітап сыйладым.

Мен анама  торт сыйладым.

Мен анама гүл  сыйладым.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Сөздік жұмысы.    

1.Жаңа сөздермен таңыстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.

3.Әр түрлі әдіс -тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.

Тақтаға бір оқушы шығып, жаңа сөздерді қазақ тілінде жазып тұрады, ал сол сөздің аудармасын дұрыс тапқан оқушы тақтаға келіп, аудармасын жазады.  

Білесің бе ?- знаешь?

Мұғалім-учитель

Қашан-когда ?

ІҮ. Тапсырмалармен жұмыс.

1-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде «Кімге не сыйлауға болады ?»

Атты сұрақпен сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.

                                     


Кімге не сыйлауға болады ?

Анаңа                                       Мұғалімге                          Досыңа

«5» баға                                      гүлшоғы                         кітап

гүлшоғы                                    кітап                                 ойыншық

 Үлгі :

                                                                                        

Мен анама «5» деген баға сыйлаймын

Мен анама гүлшоғын сыйлаймын.

2-тапсырма. «Біліп ал» айдарымен берілген тапсырманы жазбаша дәптерлеріне орындатар алдында ауызша жұмыс жүргізіп алу. Оқушылардың қисынды ойлау қабілеттерін «Білесің бе ?» сұрағымен жандандыру.

 Дүйсенбіде Дүйсенбек туған.

Сейсенбіде   Сейсенбек туған.

Сәрсенбіде   Сәрсенбек туған.

Бейсенбіде   Бейсенбай туған.

Жұмада          Жұмабай туған.

Сенбіде          Сенбек    туған.

Жексенбіде Жексенбай туған.

3-тапсырма. Оқу техникасын жандандыру мақсатында берілген сергіту бойынша жұмыс жүргізу.

                                      Сергіту

Санауды біз бастаймыз,

Саусақтарды дайындап.

Бір, екі, үш, төрт,

Бір, екі, үш, төрт.

Санау төрттен асқанда,

Бес деп оны қостаймыз.

Бес,алты,жеті,сегіз,

Бес,алты,жеті,сегіз.

Сегіз деген сәнді сан,

Белі оның майысқан.

Тоғыз, он,

Тоғыз, он.

Енді орныңа қон.

ІҮ.Бекіту.4-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген тапсырманы жеке жұмыс түрінде бастау. Сыныптағы оқушылардың барлығын тақырып бойынша сөйлету.

Тапсырманы жазылым әрекетімен ұштастыру . І және ІІ жақта сөйлеу үлгелерін меңгерту. Сауатты сөйлем құрап үйренуге баулу.

          Кім қашан туды ?

Мен қаңтар айында тудым.

Сен наурыз айында тудың.

Ү. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.

ҮІ. Үй тапсырмасын беру. 5-тапсырма .Сөйлем құрап үйрен.                                                                                                                                  


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
"Мені? о?у ??ралым" атты ?ыс?а мерзімді саба? жоспары

Автор: Шегирова Назым Багдатовна

Дата: 16.05.2016

Номер свидетельства: 327381
