8 сынып
Күні: 8 Б – 27.01.16
Сабақтың тақырыбы: Мен не үйрендім?
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушылардың өткен модуль бойынша алған білімдерін тиянақтау, теориялық білімдерін практикалық тұрғыда тексеру.
2.Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылардың есте сақтау қабілетін, ынтасын арттыру, жүйелі сөйлей білуге дағдыландыру.
3.Бір-бірін мұқият тыңдау, орындалатын жұмыстар арқылы еңбекқорлыққа, жылдамдыққа, тіл өнерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қорытынды сабақ
Сабақтың әдісі: өзіндік жұмыс, әңгімелесу, сұрақ-жауап, интерактивті тақтамен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, тапсырмалар қағазы, компьютер, электрондық оқулық
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлемдесу
-Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жүргізуші: Бәрімен амандасып сабақтың тақырыбын жариялайды.
-Сәлеметсіздер ме, құрметті қонақтар, оқушылар.
-Бүгін Астана қаласындағы № 35 мектеп-лицейінде қазақ тілі пәнінен ашық сабақ өтеді.
Мұғалім: Абдрашитова Гульзада Балтабековна
Сынып: 8 Б
Сабақтың тақырып: Мен не үйрендім?
Кезекші мәліметі: 1 деңгейдегі бір оқушы шығады (Сания) ( раздаю листочки)
Қосымша сұрақтар қояды, оқушылар жауап береді.
Мен:
-Балалар, А4 қағаздарыңа өздерінің көңіл-күйлеріңді жазасыңдар. (сабақтың басында, сосын аяғында) (я спрашиваю)
Сабақтың мақсатын жариялау (интерактивті тақтада)
Мен:
-Осы өткен модуль бойынша біз қандай лексикалық тақырыптармен таныстық? (оқушылардың жауаптары)
-Грмматикалық тақырыптар ше?
-Жақсы, балалар.
-Әркім өз деңгейі бойынша берілген тапсырмаларды орындайды. (показать уровни)
Деңгейлік тапсырмалар. (интерактивті тақтада жазылып тұрады)
І тапсырма.
1 деңгей. «Ұлттық телеарна» мәтінін мазмұндау
2 деңгей. Теледидар туралы әңгімелеу (компьютермен жұмыс)
3 деңгей. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.
Сұрақтар қағазда жазылады.
1.Қазақстан Республикасында қандай телеарналар бар? Атап шығыңдар. («Қазақстан» телеарнасы, КТК, хабар агенттігі, 31 арна және тағы басқалары)
2. «Қазақстан» телеарнасы эфирге алғаш рет қай жылы шықты? (1958, 8 наурызда)
3. КТК телеарнасы нешінші жылдан бастап жұмыс істейді? (1991)
4. Теледидар дегеніміз не?
5. Сен қандай телеарнаны жиі көресің?
2,3 минуттан кейі деңгейлік тапсырмаларды тексеру.
ІІ тапсырма.
1 деңгей. Теледидардың зияны
2 деңгей. Теледидардың пайдасы
1,2 деңгей компьютермен жұмыс. Интернетке кіріңдер
3 деңгей. «Теледидар» сөзін септеу, бір сөйлем құрастыру.
Пока работает 1,2 уровень я работаю с 3 уровнем.
үшінші деңгейге сұрақтар қоямын.
-Қазақ тілінде неше септік бар?
-Септіктерді атап шығыңдар?
-Қандай септікте жалғау жоқ?
-Қандай септік буын үндестігіне бағынбайды?
-Бір оқушы тақтаға шығып септейді.
-1,2 деңгейді тексеру
ІІІ тапсырма.
-«Шарайна» бағдарламасы. (бір оқушы шығып, слайд көрсетеді )
IV тапсырма. Электрондық оқулық.
-Етістік дегеніміз не?
-Етістіктің неше шағы бар?
-Осы шақ дегеніміз не? ( Істің дағдылы түрде болып тұратыны немесе істің сөйлеп тұрған кезде орындалып жатқанын білдіреді)
V тапсырма. Грамматикалық тапсырмалар. (тақтада орындау)
1 деңгей. Сөйле – тұйық етістікте тәуелдеу
2 деңгей. Бар – тұйық етістікте септеу
3 деңгей. Берілген етістіктерді тұйық етістікте жазыңдар.
Бар,кел,сөйлес,жазба,шегеле
VI тапсырма. Блиц-опрос. Жылдам, қысқаша жауап береміз.
1.Қазақ тілінде неше сөз табы бар? 9
2. Жалғау түрлері нешеу? 4
3.Тұйық етістік не арқылы жасалады? У
4. «Теле» деген сөз қандай тілден шыққан? Грек
5. «Қазақстан» телеарнасы эфирге алғаш рет қай жылы шыққан? 1958
6. Есімше дегеніміз не?
7. Қандай септік буын үндестігіне бағынбайды? К.с
8. Өткен шақ көсемшенің жұрнақтарын ата? Ып,іп,п
9. Етістіктің неше шағы бар? 3
10. «Шарайна» бағдарламасының жүргізушісі кім? Рүстем Жүнісов
Рефлексия. Музыка қойылады.
Ал енді оқушылар А4 қағаздарыңа сабақтың соңында көңіл-күйлерің қандай жазыңдар.
Бір неше оқушыдан көңіл-күйлерін сұрау.
Жүргізуші:
-Сабақ қалай өтті?
-Сабақ қызықты болды ма?
Бағалау
Үй жұмысы: диктант
8 сынып
Күні: 8 Б – 27.01.16
Сабақтың тақырыбы: Мен не үйрендім?
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушылардың өткен модуль бойынша алған білімдерін тиянақтау, теориялық білімдерін практикалық тұрғыда тексеру.
2.Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылардың есте сақтау қабілетін, ынтасын арттыру, жүйелі сөйлей білуге дағдыландыру.
3.Бір-бірін мұқият тыңдау, орындалатын жұмыстар арқылы еңбекқорлыққа, жылдамдыққа, тіл өнерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қорытынды сабақ
Сабақтың әдісі: өзіндік жұмыс, әңгімелесу, сұрақ-жауап, интерактивті тақтамен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, тапсырмалар қағазы, компьютер, электрондық оқулық
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлемдесу
-Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жүргізуші: Бәрімен амандасып сабақтың тақырыбын жариялайды.
-Сәлеметсіздер ме, құрметті қонақтар, оқушылар.
-Бүгін Астана қаласындағы № 35 мектеп-лицейінде қазақ тілі пәнінен ашық сабақ өтеді.
Мұғалім: Абдрашитова Гульзада Балтабековна
Сынып: 8 Б
Сабақтың тақырып: Мен не үйрендім?
Кезекші мәліметі: 1 деңгейдегі бір оқушы шығады
Қосымша сұрақтар қояды, оқушылар жауап береді.
Мен:
-Балалар, А4 қағаздарыңа өздерінің көңіл-күйлеріңді жазасыңдар. (
Сабақтың мақсатын жариялау (интерактивті тақтада)
Мұғалім:
-Осы өткен модуль бойынша біз қандай лексикалық тақырыптармен таныстық? (оқушылардың жауаптары)
-Грмматикалық тақырыптар ше?
-Жақсы, балалар.
-Әркім өз деңгейі бойынша берілген тапсырмаларды орындайды.
Деңгейлік тапсырмалар. (интерактивті тақтада жазылып тұрады)
І тапсырма.
1 деңгей. «Ұлттық телеарна» мәтінін мазмұндау
2 деңгей. Теледидар туралы әңгімелеу (компьютермен жұмыс)
3 деңгей. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.
Сұрақтар қағазда жазылады.
1.Қазақстан Республикасында қандай телеарналар бар? Атап шығыңдар. («Қазақстан» телеарнасы, КТК, хабар агенттігі, 31 арна және тағы басқалары)
2. «Қазақстан» телеарнасы эфирге алғаш рет қай жылы шықты? (1958, 8 наурызда)
3. КТК телеарнасы нешінші жылдан бастап жұмыс істейді? (1991)
4. Теледидар дегеніміз не?
5. Сен қандай телеарнаны жиі көресің?
2,3 минуттан кейі деңгейлік тапсырмаларды тексеру.
ІІ тапсырма.
1 деңгей. Теледидардың зияны
2 деңгей. Теледидардың пайдасы
1,2 деңгей компьютермен жұмыс. Интернетке кіріңдер
3 деңгей. «Теледидар» сөзін септеу, бір сөйлем құрастыру.
үшінші деңгейге сұрақтар қоямын.
-Қазақ тілінде неше септік бар?
-Септіктерді атап шығыңдар?
-Қандай септікте жалғау жоқ?
-Қандай септік буын үндестігіне бағынбайды?
-Бір оқушы тақтаға шығып септейді.
-1,2 деңгейді тексеру
ІІІ тапсырма.
-«Шарайна» бағдарламасы. (бір оқушы шығып, слайд көрсетеді )
IV тапсырма. Электрондық оқулық.
-Етістік дегеніміз не?
-Етістіктің неше шағы бар?
-Осы шақ дегеніміз не? ( Істің дағдылы түрде болып тұратыны немесе істің сөйлеп тұрған кезде орындалып жатқанын білдіреді)
V тапсырма. Грамматикалық тапсырмалар. (тақтада орындау)
1 деңгей. Сөйле – тұйық етістікте тәуелдеу
2 деңгей. Бар – тұйық етістікте септеу
3 деңгей. Берілген етістіктерді тұйық етістікте жазыңдар.
Бар,кел,сөйлес,жазба,шегеле
VI тапсырма. Блиц-опрос. Жылдам, қысқаша жауап береміз.
1.Қазақ тілінде неше сөз табы бар? 9
2. Жалғау түрлері нешеу? 4
3.Тұйық етістік не арқылы жасалады? У
4. «Теле» деген сөз қандай тілден шыққан? Грек
5. «Қазақстан» телеарнасы эфирге алғаш рет қай жылы шыққан? 1958
6. Есімше дегеніміз не?
7. Қандай септік буын үндестігіне бағынбайды? К.с
8. Өткен шақ көсемшенің жұрнақтарын ата? Ып,іп,п
9. Етістіктің неше шағы бар? 3
10. «Шарайна» бағдарламасының жүргізушісі кім? Рүстем Жүнісов
Рефлексия. Музыка қойылады.
Ал енді оқушылар А4 қағаздарыңа сабақтың соңында көңіл-күйлерің қандай жазыңдар.
Бір неше оқушыдан көңіл-күйлерін сұрау.
Жүргізуші:
-Сабақ қалай өтті?
-Сабақ қызықты болды ма?
Бағалау
Үй жұмысы: диктант