САБАҚ: | Қазак тілі |
14. 04. 2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Мекембай Азиза |
Сыныбы:7»Б» | Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Тақырыбы: | ЕҢ биік |
Осы сабақ арқылыжүзеге асатын оқу мақсаттары | Негізгі ойды анықтау. Сабақтың такырыбын түсіндіру.Ең биік шың,ен биік мұнара,ен биік тау.Әлемдегі ең биік ағаш,әлемдегі ең биік тау,әлемдегі ең биік шың. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады. Барлық оқушылар негізгі ойды айта алады,тақырыпка еркін сенімді жауап береді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сұрақтарға жауап бере алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Өз бетінше ойланады,мәтін бойынша сөйлем құрайды,бағалаушы сұрактарға жауап бере алады.Тыңдаған материал туралы өзінің қарапайым пікірін білдіре алады. |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты сөздік қор: Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестар: |
Бағалау критерийлері: | Казак тілінде ауызекі сөйлеу тілі дамиды. Өз ойын толық жеткізе алады.Сөйлемді дұрыс құрау, өз бетінше ізденіп оку қабілеттерін артады. |
Алдыңғы оқу | Диктант «Жалғыз дән» |
Басы 5мин | Модульдер Оқыту мен ойлау оқудағы жаңа әдіс тәсілдер Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. | Мұғалімнің іс-әрекеті Психологиялық дайындық «жүректен жүрекке»шеңбері Топқа бөлу,балалар бір біріне жаксы тілектерін білдіреді,сыныптың тазалығына назар аударамын,окушыларды түгендеймін. | Оқушының іс-әрекеті Оқушылар бөлінген тобына қарай орындарына жайғасады.Өздері топ басшысын,уақыт сақшысын,баяндамашыны сайлап алады. | Күтілетін нәтиже Үйге берілген тапсырманы орындады | Ресурстар
окулық |
ОРТАСЫ 15МИН | Окыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқыту мен окуды акпараттық коммуникативтік технологияларды пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Деңгейлік тапсырмалар
| Жана сабақ: Балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз Ен биік деп аталады.Ал айтыңдаршы балалар ен биік шыңды білімізбе? Ендеше бүгін сендермен осы такырыпта сабақтың максатын жариялайық.Қазақстанда ең биік тау Тянь-шань,Шынның атауы –Хан тәңірі.Биіктігі-6995м.Ал Гималай ілемдегі ең биік тау.Гималай таудың мұздық көлемі 33мың,ең биік ағаш-секволл,Ең салқын аймақ-Антрактида,Ең биік ғимарат-Дубайда орналаскан Бурж Хиниф.Биіктігі-828м 1-тапсырма.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз. 2-тапсырма Мәтінде карамен жазылған сөздерден өздік есімдік жасаңдар. 3-тапсырма сөздерді аудар. | Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру. Тапсырмалармен жұмыс.
Деңгейлік тапсырмалар | | |
15мин | Окыту мен окудағы жаңа әдістері | Жаңа сөздер Ең биік-самый высокий Тау-гора Әлем-мир Ағаш-дерево Ғимарат-здание
| Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады,жаттайды | Алған білімдерінің нәтижесін анықтау | Тақта,бор,оқулық. |
Соңы 10мин | Жаңа оқыту тәсілдері менметодикасы | Білімді бекіту :Сабаққа немен келдім?Қандай біліммен келдім? Сабақта не білдім? НЕ түсінбедім? Тағы не білгім келеді?Бағалау : Сабаққа қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады. Үйге: | Оқушыларға берілген тапсырмаларды орындайды Үй тапсырмасын орындау амалдарын түсіндіру. |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
| Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қанай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |