Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп: А.Тихоненко ЖОББМ Мерзімі № 6
Тақырып: Ізденген жетер мұратқа
Құндылық: «Сүйіспеншілік»
Қасиеттер: Ерік-күш, еңбекқорлық, табандылық.
Мұғалiм: Абылкасова Ж. К.
Класс: 6
Оқушылар саны:
Сабақ мақсаты: Оқушыларды ізденіске деген сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: 1. Оқушыларға мақсатқа ұмтылушылық, мұратқа жету туралы түсінік беру; 2. Оқушылардың ерік-күшін дамытуға ықпал ету; 3. Оқушыларды еңбекқорлыққа, табандылыққа тәрбиелеу;
| Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) | |
Сабақ барысы:
-Адам баласы неліктен үнемі талпыныс, ізденісте болады? - Ізденіс болмаған жағдайда не болады деп ойлайсыңдар? - Мақсатқа ұмтылушылықтың мәні неде? -Адамды қандай қасиеттер табысқа жетелейді? | Сабақ барысын талқылау: | |
Мать Тереза: «Ұлы нәрсе іздемеңдер, алайда кішкентай істі ұлы сүйіспеншілікпен қарау керек» - Ұлы нәрсе дегенді қалай түсінесіңдер? - Сүйіспеншілік дегеніміз не? Дәйексөзді дәптерге жазу |
| |
Аңыз айту.Оқулықта берілген А.Мырзабаев, Д.Манатауовтың «Әйгілі химиктер» кітабынан алынған үзіндіні оқуға беруге болады. 1.Ғалымды қандай қасиеттер алға ұмтылдырды? 2.Ғалымның табысқа жетудегі сыры неде? |
| |
Берілген оқу материалының мазмұнына эмоциялық сезімділік күймен тиімді қабылдау үшін оқулықта Қ.Толыбаевтың, «Құштарлық» әңгімесін оқушылардың рөлге бөліп, сахналап көрсету тапсырылады. Әңгіме барысына қатысушылар: Автор, Әбунасыр ғұлама, мүтәліп бала. Әрекет етуге, оны жоспарлай білуге үйретеді. Мақсат қою білуге, қойған мақсатыңа жетуге ұмтылдырады.
Жауапкершілік ала білуге бейімдейді. Белсенділікті арттырады. Болашаққа сеніміңді қалыптастырады. Өз мүмкіндігіңді шыңдай түседі. |
| |
«Аңса жаным» әні сөзі: М.Мақатаевтікі әні: Т.Төлендиевтікі |
| |
7-сабақ, 27-29 беттер оқуға |
| |
— Енді көзімізді жұмып, осы сабақта айтылған ойлар мен істерді ой елегінен өткізіп көрейікші. — Барлық айтылған жақсы ойларды жүрегіміздің түкпіріне апарып орналастырайық. — Енді көздеріңді аша қойыңдар. Сабақ аяқталды. Бүгінгі күндерің қуаныш әкелсін. |
|