kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ең ұлы есім - ашық сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

оқушылар басқалармен қарым-қатынас жасай береді;

басқаларды тыңдай білуге, кез келген жауапқа сыйластықпен және түсіністікпен қарауға үйренеді;

өз ойын топ алдында ашық айта алуға, қорғай білуге баулиды;

керек кезде өз көзқарасын дұрыс өзгерте білуге үйренеді, оның дамуын қамтамасыз етеді;

өз бетінше ізденуге ұмтылады;

сыни тұрғыдан ойлай білуге үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ең ұлы есім - ашық сабақ жоспары»

Қысқа мерзімді жоспар

ПӘНІ

Қазақ тілі

сынып

10 а,б,в

мерзімі

26.01.2018жыл

ТАҚЫРЫП

Ең ұлы есім



МАҚСАТЫ



«Бала есімі» тақырыбы төңірегінде сөйлей білуге үйрету. Топта бірлесе жұмыс жасай отырып, осы тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін сөйлемдерде дұрыс пайдалана білуге үйрену, өз ойын ашық, еркін айту, пікір алмасу, өзін-өзі, бірін-бірі бағалау.

ОҚЫТУ НӘТИЖЕСІ

оқушылар басқалармен қарым-қатынас жасай береді;

басқаларды тыңдай білуге, кез келген жауапқа сыйластықпен және түсіністікпен қарауға үйренеді;

өз ойын топ алдында ашық айта алуға, қорғай білуге баулиды;

керек кезде өз көзқарасын дұрыс өзгерте білуге үйренеді, оның дамуын қамтамасыз етеді;

өз бетінше ізденуге ұмтылады;

сыни тұрғыдан ойлай білуге үйренеді.

ТҮЙІНДІ ИДЕЯСЫ

Қазақ мәдениеті

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

СТО технологиясы, топтық жұмыс, зерттеушілік әңгіме, «ыстық орындық» әдісі, РАФТ стратегиясы, АКТ пайдалану.



КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

ДИФФЕРЕНЦАЦИЯ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

«Сәлемдесу» психологиялық тренингін өткізіп,Сабақтың басындағы оқушылардың көңіл-күйлерін біледі.Топтарға бөледі. Топ басшыларын таңдайды

Тренингке қатысып, тақтадағы «Сабақтың басы» атты смайл бейнелерінің тұстарына стикерлерді іледі. Топ басшылары өз командасын жинайды.



Смайл бейнелері, стикерлер

Үй тапсырмасы

5 минут

Оқушыларды шеңберге тұрғызып «оралған сұрақтар» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексереді.

Шеңберге тұрып сұрақ салынған ыдысты бір-біріне береді. Әуен тоқтаған кезде ыдыс кімнің қолында қалса сол оқушы ыдыстан сұрақ алып, сұраққа жауап береді.


Смайликтер арқылы бағалаймын

Сұрақтар жазылған кеспе қағаздар

Мағынаны тану

7 минут

Жаңа тақырыпты ой қозғау сұрақтарымен бастайды.

Интербелсенді тақтадан бүкіл әлемге әйгілі ұлы тұлғаларды көрсетеді. Осы арқылы жаңа сабақтың тақырыбын сұрайды.

Журналист оқушылардан интервью алады. Ол оқушылармен танысады, есімдерінің мағынасын сұрайды.

Әйгілі тұлғалардың есімдерін тауып, олардың қызметін атап шығады.

Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады.


Критерий бойынша бағалау

Интербелсенді тақта, слайдтар

Сөзмаржан

5минут

Жаңа сөздерге түсінік береді.

Сөздер жазылған парақты таратады. Орыс тілінде баламалар жазылған кеспе қағаздарын да таратады

Жаңа сөздердің орысша баламасын сәйкестендіреді

Жекелеген оқушыларға көмек көрсетіледі


Сөздік

Таным дерек

10 минут

Әр топқа өз топтарының атын қорғайтын постерлер таратады

Әр топ берілген ұлы есімдерге талдау жасап, жұмыстарын қорғайды.


Критерий бойынша бағалау

Тарихи мәліметтер, интернет материалдары.

Сергіту

3 минут

« 16 қыз» әуенімен сергіту сәтін қосады.

Оқушылар әуенге билейді, әрі сол әндегі қыздардың аттарын есте сақтайды. Есте сақтаған қыздарды атап шығады


Өзін-өзі, бірін-бірі бағалайды.

Интерактивті тақта

«16 қыз» әні

5 минут

Топтастыру стратегиясы:



Әдемі Әйгілі адамдардың

есімдері

Есімдерді қалай қою керек?



ақын ешен



саясаткер

кино кейіпкерлері


Батырлардың

есімдері



сыйлы кісілердің



Қоғам қайраткері








Рефлекция

5 минут

РАФТ стратегиясы бойынша әртүрлі формада (хат, өлең, мақала, эссе) жазуды ұсынады.

Сабақтың соңындағы көңіл-күйлерін білу үшін кері байланыс стикерлерін таратады.

Оқушылар өз қалауы бойынша жазады. Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады және «Сабақтың соңы» атты смайл бейнелерінің тұсына жапсырады.


«Үш шапалақ» әдісі бойынша бағалау

А-4

Стикерлер, смайл бейнелері

Сабақты қорытындылау

2 минут

Үйге тапсырма беру: Жаңа сөздерді есте сақтау. Сөз тіркестерін құрастыру.











Қысқа мерзімді жоспар

ПӘНІ

Қазақ әдебиеті

сыныбы

11 ә

ТАҚЫРЫП

Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романы



МАҚСАТЫ

Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романы туралы білім беру.

ОҚЫТУ НӘТИЖЕСІ

Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романы туралы білім алады.

ҚОЛДАНЫЛАТЫН МОДУЛЬДЕР

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес білім беру мен оқыту, ОүБ мен ОБ

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

жұптық, топтық жұмыстар, диалог, анықтау, талдау, ауызша баяндау.



КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

РЕСУРСТАР

І. Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлеметсіздер ме? Балалар көңіл-күйлеріңіз қалай? Сыныпта бүгін кезекші кім? Сабақта кім жоқ?

Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерін смайликтер жапсыру арқылы көрсетеді. Тренингке қатысады.

Топтарға бөлініп, өз топтарына отырады.

Смайликтер

ІІ. Білу кезеңі. Үй тапсырмасы

(5 минут)

Үйге берілген тапсырманың орындалу барысын тексереді.

Оқушылар бірі-бірінің жауаптарын тыңдайды, сұрақтар қояды.

Дәптер,оқулық

ІІІ. Түсіну кезеңі. Мағынаны тану (10 минут)

Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романына байланысты материалдарды түсіндіреді.

Жаңа ақпаратты өз бетінше, кейін топпен бірге отырып талқылайды, сосын топтар бір-біріне түсіндіреді, сұрақтар қояды.

интерактивті тақта, оқулық, слайд

ІY. Қолдану кезеңі. Топтық жұмыс

(10 минут)

Топтарға тапсырмаларды орындауға бағыт береді.

Топтарға тапсырма беріледі. Әр топ тақырыпты өз беттерімен оқып шығып, жоба қорғайды.

1-топқа- Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романы туралы,

2-топқа- Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романының кейіпкерлері туралы,

3-топқа- Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романының идеясы мен құрылысы туралы тапсырмаларды орындайды.

интерактивті тақта

Сергіту сәті

(3 минут)

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

Сергіту сәтіне қатысып, көңіл-күйлері көтеріледі.

аударма сөздік

Y. Сабақты бекіту.

( 3минут)

Кері байланыс стикерлер тарату.

Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады.




Кластер әдісі

Қорқыт

Қорқыт

Кеспе қағаздар

стикерлер

YІ. Сабақты бағалау. (5 минут)

Бүгінгі сабаққа оқушылардың қатысуына байланысты бағалайды.

Оқушылар бірі-біріне баға береді.


YІІ. Рефлексия

(5 минут)

Бүгінгі сабаққа кері байланысын беруді тапсырады.

Оқушылар кері байланыс парағына жазады

Стикерлер, қабырға газеті

YІІІ. Үйге тапсырма

(2 минут)

Міржақып Дулатұлының «Бақытсыз Жамал» романына байланысты қосымша материалдар іздестіру, романнан үзінділер оқу тапсырылады.





19. 09. 2016 жыл








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ең ұлы есім - ашық сабақ жоспары

Автор: Елубасиева Ботагоз Бекшораевна

Дата: 08.11.2018

Номер свидетельства: 484367
