kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашықт сабақтың тақырыбы: Еңбек - ер атандырады.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сурет арқылы сабақтың тақырыбын табу мақсатында ой шақыру сұрақтары қойылады. Сабақ тақырыбы, мақсаты ашылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашықт сабақтың тақырыбы: Еңбек - ер атандырады.»

Бөлім:

Мектеп: №5 мектеп -лицей

Күні:06.12.21

Мұғалімнің аты-жөні: А.С.Ешмұханова

Сынып: 8А

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Еңбек ер атандырады

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.3.2.1 - публицистикалық стильдің (жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау; 8.3.3.1 - прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, кейіпкердің іс -әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрайды;


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушыныңтәрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

















































Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

«Ойна, - Сыйла» әдісі арқылы әр топты қолдарынан ұстатып бірінші қарсылас команаға жылы лебіз білдірту, сосын өз командаларына тілек айту.

Үй тапсырмасын тексеру.

Тақырыпты болжап көріңіз.

Қызығушылық ояту.«Галерея» тәсілін қолданып, интербелсенді тақтаға еңбек тақырыбына байланысты суреттерді көрсетемін, ой шақыру сұрақтарын қоямын.

  1. Бұл суреттерде кім бейнеленген?

  2. Олар не істеп жатыр?

  3. Бұл екі суреттің қандай ұқсастығы бар?

Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді, сабақтың тақырыбын жазыңыздар.

Оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен танысады.

Сабақ соңында тағылатын төс белгілер көрсетіледі

Мәтіналды жұмыс. Интербелсенді тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту, оқу, оқушыларға оқыту, сөз тіркесін құрастыру, сөйлем құрастыру.

Қызметші – рабочий

Жекпе-жек – поединок

Қарсыластар – соперники

Жарыстар – соревнования

Атақ – звание

Жеңіліс – поражение

Табыс табу – зарабатывать

Кейіпкерлер – герои

Кедей – бедный

көшіп-қону – переезжать

жастйынан – с ренних лет

жасыру – прятать

тиын-тебенге – за копейки

құптамаған – не поддержал

сазайын тартқызған - наказывал

4- тапсырма. Сөздерді пайдаланып, сөйлем құра.

Бәсекеге қабілеттілік, экономикалық өсiм, бизнес-орта, тубегейлі ту, отбасылық кәсіпкерлікті дамыту, кешенді шаралар, инновациялык ғырту, берекелі ел, қажырлы еңбек, жетістік, маңдай тер​.​

Дескртптор:

  • Сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды.

7-тапсырма. Төмендегі сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлем құра.

1. Мұрнына су жетпеді (уақыты болмады). 2. Ақ саусақ (қолынан еш нәрсе келмеу). 3. Бел шешпеді (тоқтамай жұмыс істеді). L. Бел жазды (сәл демалды). 5. Өкпесі өшті (шаршады). 6. Ауызбастырық (пара, ақы).

Дескртптор:

  • Төмендегі сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлем құрайды.

Жазылым. 9-тапсырма.

Етістіктерді пайдаланып сөйлем құра. Жаңғыртайыншы, қой, қамтамасыз, етесің, жақсартыңыз, кеңейтсін, жүргізіңдер, алайыншы, қолдаңыз, жетілдірсін, даматыңдар, ұсынсын, айтайыншы.

Дескртптор:

  • Етістіктерді пайдаланып сөйлем құрайды;

Жылы лебіз білдірту, сосын өз командаларына тілек айтады.





«Галерея» тәсілін қолданып, интербелсенді тақтаға еңбек тақырыбы бойынша сұрақтар қойылады















Жаңа сөздермен танысады.





















Сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды.











Төмендегі сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлем құрайды









Етістіктерді пайдаланып сөйлем құрайды




ҚБ

Мадақтау сөздер











ҚБ

Мадақтау сөздер

















ҚБ

Мадақтау сөздер

















ҚБ

Мадақтау сөздер






ҚБ

Мадақтау сөздер








ҚБ

Мадақтау сөздер


«Ойна, - Сыйла» әдісі








«Галерея» тәсілі






















Жаңа сөздер



















Оқулық


















Жазылым





Сабақтың соңы



К ері байланыс.

Сұрақтар салоны Текше-әр бұрышы нөмірленген.

  1. Уолт Дисней нешінші жылы туылған?

  2. «Қарсылас», «Кейіпкер» сөзінің қазақша аудармасы

  3. Генадий Головкин неше жекпе-жекке шықты ?

  4. Уолт Дисней қандай отбасында дүниеге келген?

  5. Генадий жылына қанша табыс табады?

  6. Уолт Дисней салған суретерін не істеді?

«Ағаштың қай шетіндемін?» арқылы өз-өзін бағалау және кеудесіне шағын «Ер» орденін тағып алу

Үйге тапсырма. «Мен еңбек ері боламын» тақырыбына шағын эссе жазып келу

Оқушылар сұраққа жауап береді

ҚБ

Мадақтау сөздер




Сұрақтар салоны















«Ағаштың қай шетіндемін?»

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:



Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Франшиза – қандай да бір, атағы бар брендті, заңды түрде өндіруге немесе сол сияқты мақсаттарда қолдануға рұқсат алу. Мысалы Doner – ді кез-келген ірі, тіпті шағын қалалардан да кездестіруге болады, бірақ ол басқа елге, қателеспесем Америкалық бренд, дегенмен кез-келген қалада ашуға болады, яғни солардың логотипін, ас дайындау мәзірін, тағы да атын пайдаланып. Бұл дегеніміз франшиза деп аталады.


Комикс – ағылшын тілінде comic – күлкілі деген мағына береді. Комикс – суретпен салынған хикая.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашықт сабақтың тақырыбы: Еңбек - ер атандырады.

Автор: Ешмұханова Айнагүл Сандишқызы

Дата: 01.01.2022

Номер свидетельства: 596689
