Мұғалім : Кайсанова Санияш Наурызбаевна |
1 | Сыныбы | 3 «А» |
2 | Пәні | Дүниетану |
3 | Мақсаты | Оқушыларға өсімдіктің тіршілік ортасы туралы білімдерін қалыптастыру;өсімдіктер мен жануарлар әлемі туралы түсініктерін кеңейту. Бақылағыштықты , білімге деген белсенділігін дамыту, мәтінмен жұмыс істеуді үйрету. Табиғатты құрметтеуге, көгалдарды аялауға тәрбиелеу. |
4 | Сілтеме | Дүниетану оқулығы |
5 | Оқыту нәтижесі | Өсімдіктердің тіршілік ортасы , адам өмірі мен жануарлар тіршілігіндегі маңыздылығы , өсімдіктерді қорғаудағы адам әрекеті туралы біледі. |
6 | Түйінді идея | Қай тіршілік ортасы ең жақсы? |
7 | Сабақ түрі | Аралас сабақ |
8 | Модульдер | Бағдраламаның 7 модулі |
9 | Әдіс-тәсілдер | «Өсімдік әліппесі»,«Галлереяны шарлау», «Шеңбер бойымен әңгімелету», «Сәйкестендіру тест», Суреттер сөйлейді», «Қабырғадағы жазу», «Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы |
10 | Ресурстар | Бағалауға қажетті заттар, кеспе суреттер |
№ | Кезеңдері | Әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
1 | Ұйымдастыру | Шаттық шеңбері | Психологиялық дайындық | Әнұран Шаттық шеңберге тұрады. |
| | Топқа бөліну | Топ аты жазылған суреттерді тарату | Оқушылар Біржылдық өсімдіктер Екіжылдық өсімдіктер Көпжылдық өсімдіктер деген топтарға бөлінеді. |
| Ойашар | «Өсімдік әліппесі» | Әліпби ретімен 2 мин өсімдік аттарын жазып шығу | Топпен ақылдасып жазады |
2 | Үй тапсырмасын тексеру | «Шеңбер бойымен әңгімелету» Бағалау «Бағдаршам» арқылы «Сәйкестендіру тест» | Әр топқа дайындалуға Уақыт беру Топқа тапсырма беру Критерийлер бойынша сканмен бағалату. | Әр топ өз тобына қатысты мәліметтерді шеңбер бойымен әңгімелейді Әр топ сәйкестендіреді. Өзара бағалайды. |
3 | Білімді белсендіру | «Қабырғадағы жазу» | Әр топтан оқушылар қабырғадағы іс-әрекеттерді аралап, ұнағанын алады. | Сынып қабырғаларындағы карточканы алады. |
4 | Сабақтың мақсаты мен міндетін қою. | «Галлереяны шарлау» | Өзекті сұрақ «Тіршілік әрекетінің қайсысы қолайлы?» «Көңілді смайлик» арқылы бағалау | Оқушылар екі-екіден суреттерді қарап, қай жерлерде өсетінін анықтайды. |
| Сергіту сәті | | | |
5 | Жаңа материалды оқу | «Мені түсін» | Мәтін бөліктерін тарату «Бас бармақ» арқылы бағалау | 1-топ-Шалғын 2-топ-Орман 3-топ-Дала Мәтіндегі негізгі 10 сөзді таңдап алады. Сол бойыншы қысқаша мәтін құрайды. |
6 | Білімді бекіту | «Суреттер сөйлейді» | 3топқа 3 сурет ұсынылады. 1-топ-кесілген ағаш 2-топ-гүлдерді таптауға болмайды 3-топ-қоқыс тастамау «Үш шапалақ» арқылы бағалау | Әр топ 1 сөйлемнен жазып, келесі топқа береді |
7 | Өткенді қайталау | Ынтасы төмен оқушылармен жұмыс | Қатыспай қалған оқушыларды стикер арқылы анықтау | 1-өсімдік мүшелерін атау 2-өсімдікке қажет заттар 3-Өсімдіктің үш тобы |
8 | Қорытынды | «Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы | Мұғалім оқиды | Оқушылар сигналдық карточканы көтереді |
8 | Рефлексия | «Екі жұлдыз-бір тілек» | | Әр т оп парақты толтырады. |
9 | Үйге тапсырма | | 90-94 бет негізгі мәліметтерді мазмұндап, өсімдіктер туралы жұмбақ тауып, не құрастырып келу | Түртіп алу |