kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жемістер" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ылым:1.3.5.1. м??алімні? к?мегімен иллюстрациялы ша?ын м?тіннен ?ажетті а?паратты табу.

Жазылым:1.4.1.1. суретте берілген заттарды? сынын білдіретін с?здерді жазу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жемістер" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Сабақ:

Мектеп: №45 мектеп-гимназия

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тастанбекова А.Б.

Сынып: 1а

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы: Ж Е М І С Т Е Р

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

О. 1.3.5.1 мұғалімнің көмегімен иллюстрациялы шағын мəтіннен қажетті ақпаратты табу.

Ж.1.4.1.1 суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады: Жемістердің атауын біледі.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жемістердің дәмін, түсін ажырата алады, қандай екенін айта алады.


Кейбір оқушылар орындай алады: Жемістердің атауын үш тілде біледі және жаза алады.


ТМ.Тілдік мақсат

(Сіз оқушылардың сабақ соңында нені меңгеріп шыққанын қалайсыз?)


Оқушылар орындай алады:

  • Жемістердің атауын біледі, дұрыс жаза алады.

  • Қарапайым сұрақтар қоя алады және оларға жауап бере алады.

  • Жемістерді салыстыра сипаттай алады және атауларын үш тілде жаза алады, сәйкестендіреді.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тәтті, қышқыл, тәтті емес, қышқыл емес, шие, кішкентай, үлкен т.б

Яблоко-алма Груша-алмұрт Кислый-қышқыл Тәтті-сладкий

Дәмді –вкусный Шие-вишня Шабдалы-персик т.б

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Қышқыл ма?тәтті ме?үлкен бе, қызыл ма?, сары ма?т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Біздің қаламызда қандай жемістер өседі?

Не себепті …. деп ойлайсыз?


Ишара Мимика арқылы жемістердің тәтті, қышқылдығын көрсету.


Алдыңғы оқу:

Берілген суреттердің ішінен тек жемістердің суретін қорша.


Жоспарланған

уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Бағалау критерийлері

Басы

2-5мин






1.Ынтымақтастық атмосферасын құру. Сізге жаз мезгілінде жейтін не ұнайды?

Маған.....ұнайды.

2.Топқа бөлу: (кәмпиттерді таңдап алу «Бим-бом» қызыл түсті, сары түсті, жасыл түсті, қызғылт сары түсті)

Топта оқушылар қандай жеміс пен жидектің суреті екенін анықтайды және сол жеміс туралы білетін, естіген мәліметтерін айтады

Мысалы: Құлпынайдан тосап дайындайды.

1-топ:қызыл (құлпынай)

2-топ:сары(ананас)

3-топ:жасыл (алмұрт)

4-топ:қызғылт сары (мандарин)

Кәмпиттер,

ақ парақ А4, жемістердің суреті, слайд 1

Әр топ дұрыс мәлімет берсе, мақсатқа жетеді. Топаралық бағалау:

1-ші топ 2-ші топты,

2-топ 3-топты,

3-топ 4-топты,

4-топ 1-ші топты бағалайды.







Ортасы

Ширату жаттығулары 3-5 мин

1.Артығын алып таста

Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын көрсетіңіз

(олар сабақ мазмұнына бойлау үшін). Олар қай сөз немесе суреттің қалғандарына қатысы жоқ екенін анықтауы керек.

Кіріспе СМ.

1.Жемістердің атауы, білу, дұрыс жазу, сұрақтар қою.

2.Жемістерді сипаттай алу.

3.Үш тілде меңгеру, сәкестендіру.


1.Артығын алып таста

О.Оқушылар сөздікпен танысады

Жемістер-фрукты

Тәтті-сладкий

Дәмді –вкусный

Жұмсақ -мягкий

Қышқыл-кислый

Шие-вишня

Шабдалы-персик

Құлпынай-клубника

Алмұрт-груша

Жүзім-виноград

Алма-яблоко

Алхоры-слива

Тапсырма 1

Оқушының «тәтті, қышқыл, үлкен, кішкентай, қызыл,сары т.б.» сөздерін орынды қолдана білуіне бағытталған.

1.Алдымен оқушыларға тәтті нәрселер көрсетіледі, содан кейін лимонның суреті көрсетіледі, сонымен қатар үлкен, кішкентай, қызыл, жасыл, сары т.б. суреттер көрсетіледі.

2.Хормен айтамыз: «Тәтті, қышқыл, үлкен, кішкентай, қызыл, сары, жасыл, көк»,-деп.

3.Мәтін бойынша бір-бірінің қолындағы жемістің суретіне байланысты сұрақ қойып, жауап беруді үйреніп, жеміс атауларын жазады.

Мысалы:

-Алмұрт қышқыл ма?

-Жоқ, алмұрт қышқыл емес.

-Алмұрт тәтті.

-Лимон тәтті ме?

-Жоқ, лимон қышқыл.

-Алма үлкен бе?

-Шие кішкентай ма?

-Шие алмаға қарағанда қандай?

-Алма шиеге қарағанда қандай

Сергіту сәті.

«Жемістер туралы жұмбақтар»

Тапсырма 2

Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойыңдар.

Алм..рт, ш..е, ал..а, қ...лпынай, л...мон, ана...ас, ж..зім, м...ндарин, бан...н, алх...ры, ..рік, шабдал...

Тапсырма 3

Екі тілде жауабын тауып жазады, ағылшын тілінде сейкестендіреді.

Жеміс

тің

суреті

Қазақ

ша

атауы

Ағыл

шын

ша атауы


Құл

пынай

Apple


Банан

Pear


Алма

pine

apple


Ал

мұрт

stamberry


ананас

banana







Суреттер әр топқа таратылады+слайдта көрсетіледі







Слайд2







Слайд3
























Слайд4


Слайд 5





Дұрыс тапса, мақсатқа жетті.Топтық бағалау.













Жетістік критерийлері:

«тәтті, қышқыл, үлкен, қызыл т.б.» сөздерін орынды қолдана алса және сұраққа дұрыс жауап берсе,қарапайым сұрақтар қоя алса мақсатқа жетеді.

3 смайлик жинаса топ мақсатқа жетеді

Бағалау:

Оқушы жинаған смайлигі бойынша өзіне баға береді.














№2 тапсырмаға

Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қою арқылы дұрыс жазуды үйренеді.

Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қоя біледі.

Өзара бағалау.

Слайдтан жауабы шығады,сол бойынша тексереді.


№3тапсырма

Екі тілде жауабын тауып жазады, ағылшын тілінде сейкестендіреді.


Екі тілде жауабын тауып жазады, ағылшын тілінде сейкестендіре алады.












Соңы


20 сұрақ-иә не жоқ деген жауап

1.Лимон қышқыл ма?

2.Алма тәтті ме?

3.Жемістерді жеу үшін қолды жуу керек пе?

4.Алма әрқашанда қызыл болады ма?

5.Лимонның түсі әрдайым сары ма?

6.Банан жұмсақ па?

7.Өріктің дәнегін шағып жеуге болады ма?

8.Жүзім шырын бар ма?

9.Мандарин қызғылт сары ма?

10.Ананас біздің қаламызда өседі ме?

11. «Қызыл өрік» деген ән бар ма?

12.Апорт алманың түрі ме?

13.Қыста жемістерден тосап қайнатыды ма?

14. Жемістер жазда піседі ме?

15.Тұмауға құлпынайдан тосап пайдалы ма?

16.Жеміс атауындағы қала бар ма?

17.Маймылдар банан жейді ме?

18.Анардың шырыны гемоглобинді көтеруге пайдалы ма?

19.Алхоры ағашта өседі ме?

20.Шабдалы көкөніс пе?

Слайд6

Әр топқа 5 сұрақтан беріледі.

«5» дұрыс жауап үшін 3 смайлик

«4» дұрыс жауап үшін 2 смайлик

«3» дұрыс жауап үшін 1 смайлик

Қосымша ақпарат







Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).


1.Саған қандай жеміс ұнайды?

2.Жемістерді қалай жеу керек?

3.Қандай жемістер біздің қаламызда өседі?

4.Тұмау тигенде қандай жемісті көп жеу керек?















Рефлексия



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта

берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Сабақтың мақсаты

мен оқу

міндеттері

орындалды ма?

Бүгін оқушылар

не үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Жоспарланған

саралау жақсы

іске асты ма?

(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай

пайдаландым?

Жоспарыма

қандай өзгеріс

енгіздім жəне

неге?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:




Бағалау критерийлері

Оқушының аты-жөні

«Жеміс туралы мәлімет»

«Артығын алып таста»

«Қандай? Салыстыр!»

Сәйкес

тендіру

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қою

20 сұрақ

барлығы

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Жемістер" 1-сынып ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Тастанбекова Айгул Бимырзаевна

Дата: 14.06.2016

Номер свидетельства: 334514
