kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қысқа мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспар

Пәні:  Математика

Мектеп: №46 орта мектеп

Күні:12.05.2017

Мұғалімнің аты:

Сынып: 1-сынып

Қатысқандар: 30

Қатыспағандар:

Тақырыбы: Пиктограмма

Ортақ тақырып: "Тағам және сусын"

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.4.2.3.Мәліметтер жинайды, пиктограмма, бағанды диаграммаларды жүйелейді

және құрастыра алады.

1.1.1.11.Салыстыру терминдерін қолдану, мысалы артық, кем, тең, сонша,  ұзын,

қысқа, ауыр, жеңіл,  қымбат, арзан

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Зерттеу мәліметтерін жинау және оларды  пиктограмма және  гистограмма арқылы түсіне біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

      Қолда бар материалдардың көмегімен кестелер мен диаграммаларды (пиктограммаларды) жүйелейді және салып құрастырады

Кейбір оқушылар:

Диаграммаларды құрудағы өз іс-әрекеттерін түсіндіреді

Бағалау критерийлері

Деректерге байланысты кесте жасайды.

Берілген ұғымдарды (артық,кем,тең,сонша,ұзын, қысқа,ауыр,жеңіл,қымбат, арзан) қолданады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Пиктограмма  құрудағы өз іс-әрекеттеріне түсінік береді

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Пиктограмма-пиктограмма-pictogram

Диаграмма – диаграмма-diagram

Гистограмма- гистограмма-histogram

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:ауызша жазбаша

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Пиктограмма туралы  не түсіндіңдер?
  2. Әрбір пиктограмма нені білдіреді?

 

Не себепті.деп ойлайсыз?

Пиктограмма мен диаграмманың айырмашылығы

Ишара:      тамаша                         көмек керек                            түсінбедім

Алдыңғы оқу:

     Салыстыру терминдерін қолдану, мысалы артық, кем, тең, сонша,  ұзын, қысқа, ауыр, жеңіл,  қымбат, арзан

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған  жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар

 

Басы

0-3 минут

Қызығушылықты ояту

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым бізге үйір болады,

Досың олар, табылатын қасыңнан.

Топқа бөлу  (кәмпиттің түстеріне қарай топқа бөліну)

  1. Қызыл
  2. Жасыл
  3. Сары
  4. Күлгін

Топ басшысын сайлау.

Муляждар немесе нағыз жемістер.

Кәмпиттер, түрлі-түсті  қағаздар

Ортасы

8 мин

6 мин

Мақсат қою (проблемалық жағдаят)

Біз жемістерді жақсы көреміз. Ол – пайдалы өнімдер. Есепке берілген сурет пен пиктограммаға қара. Әр қонаққа әр түрінен бір жемістен жете ме?

Жаңаны ашу

Бұл – пиктограмма затты белгілеу үшін қолданылатын сурет немесе таңба

  Бұл – диаграмма  тіктөртбұрыштардан немесе  шаршылардан тұратын сурет. Оның пиктограммадан айырмашылығы – онда суреттер қолданылмайды.

Белсендіру

№1 тапсырмада оқулықтағы жағдайды сипаттауды сұраймын.

Алма

Банан

Қараөрік

Алмұрт

Дескриптор:

1. Берілген тапсырма бойынша деректер жинақтайды

Жаңаны қолдану

Кестелердің жаңа  түрі- диаграммалар дәптерде құрастырылған.

Дәптермен жұмыс.

Сергіту сәті:«Тропикалық жауын»

жауын шашынның іс-әрекеттерін жасау

1-топ: Жеміс – жидектерден пиктограмма  жасау

2-топ: Сыныпта барлығы неше үстел бар? Сыныптағы

қай түсті үстелдер көп? (үстел пиктограммасы –

төртбұрыш)

3-топ:Көшеде немесе үйден пиктограммаларды

табыңдар?

4-топ: Сендер қандай шырынды жақсы көресіңдер?

(апельсин, қызанақ, алма,құлпынай шырындары)

Дескриптор:

1. Алынған мәлімет негізінде пиктограмма құрастырады.

Бағалау:Смайликтермен бағалау

Суретті стикерлер немесе   жеміс жидектердің электронды бейнесі.

Гистограмма жасау үшін текшелер жиынтығы немесе интерактивті тақта

Оқулық,  жұмыс дәптер

алма

банан

алмұрт

Соңы

3 мин.

Өз жұмыстарыңды табыс сатысында бағалау

  • 1 - ші баспалдағы *Мен... БІЛЕМІН,
  • 2 - ші баспалдағы *мен... ТҮСІНЕМІН,
  • 3 - ші баспалдағы *Мен... ЖАСАЙ АЛАМЫН

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерзімді жоспар»

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспар

Пәні: Математика

Мектеп: №48 орта мектеп

Күні:12.05.2017

Мұғалімнің аты: Куракбаева Гүлсим Садуакасовна

Сынып: 1-сынып

Қатысқандар: 30

Қатыспағандар:

Тақырыбы: Пиктограмма

Ортақ тақырып: "Тағам және сусын"


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.4.2.3.Мәліметтер жинайды, пиктограмма, бағанды диаграммаларды жүйелейді

және құрастыра алады.

1.1.1.11.Салыстыру терминдерін қолдану, мысалы артық, кем, тең, сонша, ұзын,

қысқа, ауыр, жеңіл, қымбат, арзан

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Зерттеу мәліметтерін жинау және оларды пиктограмма және гистограмма арқылы түсіне біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Қолда бар материалдардың көмегімен кестелер мен диаграммаларды (пиктограммаларды) жүйелейді және салып құрастырады

Кейбір оқушылар:

Диаграммаларды құрудағы өз іс-әрекеттерін түсіндіреді

Бағалау критерийлері

Деректерге байланысты кесте жасайды.

Берілген ұғымдарды (артық,кем,тең,сонша,ұзын, қысқа,ауыр,жеңіл,қымбат, арзан) қолданады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Пиктограмма құрудағы өз іс-әрекеттеріне түсінік береді

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Пиктограмма-пиктограмма-pictogram

Диаграмма – диаграмма-diagram

Гистограмма- гистограмма-histogram

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:ауызша жазбаша

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Пиктограмма туралы не түсіндіңдер?

  2. Әрбір пиктограмма нені білдіреді?


Не себепті......деп ойлайсыз?

Пиктограмма мен диаграмманың айырмашылығы


Ишара: тамаша көмек керек түсінбедім


Алдыңғы оқу:

Салыстыру терминдерін қолдану, мысалы артық, кем, тең, сонша, ұзын, қысқа, ауыр, жеңіл, қымбат, арзан

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар


Басы

0-3 минут


Қызығушылықты ояту

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым бізге үйір болады,

Досың олар, табылатын қасыңнан.


Топқа бөлу (кәмпиттің түстеріне қарай топқа бөліну)

  1. Қызыл

  2. Жасыл

  3. Сары

  4. Күлгін

Топ басшысын сайлау.


Муляждар немесе нағыз жемістер.


Кәмпиттер, түрлі-түсті қағаздар



Ортасы


8 мин










































6 мин











































Мақсат қою (проблемалық жағдаят)

Біз жемістерді жақсы көреміз. Ол – пайдалы өнімдер. Есепке берілген сурет пен пиктограммаға қара. Әр қонаққа әр түрінен бір жемістен жете ме?

(МК)

Жаңаны ашу

Бұл – пиктограмма затты белгілеу үшін қолданылатын сурет немесе таңба

10



9


8


7


6


5

4

3

2

1

Бұл – диаграмма тіктөртбұрыштардан немесе шаршылардан тұратын сурет. Оның пиктограммадан айырмашылығы – онда суреттер қолданылмайды.

10




9



8



7



6



5




4




3




2




1




Белсендіру

№1 тапсырмада оқулықтағы жағдайды сипаттауды сұраймын.


Оқушылар берілген тізімнен сүйікті жемістерін көрсетулерін өтініңіз, мысалы алма, банан, құлпынай, қараөрік және т.б. Пиктограмма жасай отырып, тақтадағы бағандарға (немесе тақтаның бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана отырып, электрондық түрде сурет қоса алады) сол жемістің суретін қойып, талқылайды.


Алма

Банан



Қараөрік






Алмұрт





Дескриптор:

1. Берілген тапсырма бойынша деректер жинақтайды



Жаңаны қолдану

Кестелердің жаңа түрі- диаграммалар дәптерде құрастырылған.

Дәптермен жұмыс.

Оқушылар тағам мен сусын туралы мәліметтерді қалай жинайтыны туралы ойлауын сұраңыз. Оқушылар қойылған сұрақтарға суреттер арқылы жауап алып, пиктограммалар құрастырады

Сергіту сәті:«Тропикалық жауын»

жауын шашынның іс-әрекеттерін жасау

(Ұ)

Сыныпта басқа зерттеулер жүргізіп көріңіз. Мысалы, оқушылар мектепке келерде үйлерінде не ішетінін сұраңыз. Шәй, сүт, жеміс шырыны және т.б. сусындар тізімін ұсыныңыз. Оқушылар өздерінің таңдауларын түрлі-түсті текшелерден мұнара ретінде жасайды, оларды гистограмма ретінде көрсету үшін мұнараларды бірінің қасына бірін қойып жасайды немесе осыған ұқсас етіп интерактивті тақтаға сызуларына болады.

Т

1-топ: Жеміс – жидектерден пиктограмма жасау

2-топ: Сыныпта барлығы неше үстел бар? Сыныптағы

қай түсті үстелдер көп? (үстел пиктограммасы –

төртбұрыш)

3-топ:Көшеде немесе үйден пиктограммаларды

табыңдар?

4-топ: Сендер қандай шырынды жақсы көресіңдер?

(апельсин, қызанақ, алма,құлпынай шырындары)


Дескриптор:

1. Алынған мәлімет негізінде пиктограмма құрастырады.

Бағалау:Смайликтермен бағалау












Суретті стикерлер немесе жеміс жидектердің электронды бейнесі.















Гистограмма жасау үшін текшелер жиынтығы немесе интерактивті тақта














Оқулық, жұмыс дәптер





















































алма

банан

алмұрт

Соңы







3 мин.

Өз жұмыстарыңды табыс сатысында бағалау

  • 1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН,

  • 2 - ші баспалдағы *мен.................. ТҮСІНЕМІН,

  • 3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН


Қосымша мәліметтер



Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

1. Пиктограммаға арналған тапсырмаларды орындайды.
2. Амал есептерді шығарады.
3. Геометриялық фигураларды ажыратады.

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау. Бірін-бірі бағалау.

Пәнаралық байланыс көркем еңбек,

сауат ашу сабағы

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТмен байланыс (компьютер, проектор) Құндылықтармен байланыс Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

1.

2.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Қысқа мерзімді жоспар

Автор: Ташекеева Перизат Сейткасымовна

Дата: 01.02.2018

Номер свидетельства: 454134
