kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жазғы демалыста саяхатқа шығу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пәні: Сауат ашу

Мектеп : Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Сынып: 1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Уразымбетова Шалхар Памировна Қатысқандар саны: 174

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

                     Саяхат

Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттарың ( оқу бағдарламасына сілтеме ).

1.3.6.1.мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша (хат,құттықтау хат, хабарламаға нұсқаулық )шағын мәтін жай сөйлемдер құрап жазу.

Сабақ мақсаттары :

Барлық оқушы : Шағын мәтіндер мен жай сөйлемдер құрастырып жаза алады.

Оқушылардың басым бөлігі : құрастырған мәтіндерін айтып жеткізе алады.

Кейбір оқушылар : жай сөйлемдер құрастырып жаза алады

Бағалау критерийлері

 Біледі

Түсінеді

Қолданады

 Әр түрлі жанр бойынша шағын мәтін және жай сөйлемдер құрастырып жазуды  біледі.

Шағын мәтін және жай сөйлемдер құрастыруды түсінеді.

Мәтін және  сөйлемдер жазуды сабақта  қолданады.

Тілдік мақсаттар

Мәтін ,сөйлем, хат, құттықтау хат, хабарлама.

Құндылықтарды дарыту

Сыйластыққа, еңбексүйгіштікке, табиғатқа қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік  оқу.

Бастапқы білім

1.3.5.1. Тақырыпқа байланысты керекті сөздер сызбалар, суреттер белгілерін қолдана отырып,жай сөйлемдер  : мәтін құрастырып жаза алады.



 

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

 Ынтымақтастық атмосферасын құру

Жарқырап күнде ашылды

Айналаға нұр шашылды,

Қайырлы күн !

Біз көңілді баламыз.

Қайырлы күн !

 «Сұрақ-жауап» әдісін қолдана отырып топтасамыз.

-Ал қазір қандай жыл мезгілі ?

-Дала қандай ?

-Бүгін ауа райы қандай ?

Оқушылар сұраққа жұпта бірлесе жауап беруге дайындалады. Оқушылардың жұптағы жауаптары тыңдалады.  Жауаптарына сәйкес келген жұптарды топқа біріктіреміз.

І – топ          Хат

ІІ – топ        Құттықтау хат

ІІІ – топ       Хабарлама

Үй тапсырмасын пысықтау.

« Бірлесіп жазу әдісі» арқылы оқушылар «Ақтауға кел, өкінбейсің! », «Ақтаудың табиғатын тамашала» деген ұрандар жазады.

 Ортасы. Жаңа сабақ.

Жұмбақ жасыру

Аяғы жоқ, қолы жоқ

Таппай тұғын жолы жоқ...

Хат дегеніміз – біреуге жазған хабарламаңыз.Хатты қағазға немесе басқа да материалдарға жазады.

 Жалпы айтқанда хат деп – бір немесе бірнеше адамдардың қағазға немесе басқа да материалды қолданып бір -  біріне жазған хабарламалары.

І –тапсырма

 Топтық жұмыс «Бағытталған жазу » әдісі арқылы

 І-топ хат

ІІ- топ құттықтау хат

ІІІ- топ хабарлама  жазу

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз.

Алақанды ұрамыз,

Бір отырып, бір тұрып

Тез шынығып шығамыз.

ІІ- тапсырма.

Жұптық жұмыс.

«Ойлан тап»ойыны.

Берілген мәтіннің жанрын анықтау

Мамыр  айында мектебімізде спорттық сайыстар өтеді.Оған барлық сыныптар қатысуға болады. Сайыс жеңімпаздарына сыйлық бар.

Сені жылуы мен шуағы мол жаздың тамаша сәтіндегі туған күніңізбен шын жүректен құттықтаймын.

Мен досыма хат жазамын.Менің досым Астана қаласында тұрады Досымның жазған хаттарын сақтап қоямын.

ІІІ-тапсырма

Өзіндік жеке жұмыс

Анама хат Эссе

 Барлық оқушыларға тапсырма беріледі

Саралау қабілеті жоғары оқушы мәтіннің мағынасын сақтай отырып қатесіз сөйлем құрайды.

Дескриптор

Мәтін түрлерін біледі.

Мәтін құрастыра алады.

Мәтінді жанрына қарай ажырата алады.

Жанр түріне қарай мәтін құрастыра алады

Құрастырған мәтінді жаза алады.

1

1

1

          1

          1

 Соңы.

Кері байланыс

Бүгінгі сабақта не білдің ?

Бүгінгі сабақта не ұнады ?

Бүгінгі сабақта не қиын болды ?

Барлығы

«5» балл- «5»

«4»балл-«4»

Саралау-оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ?

Тақырыпқа байланысты жетекші сұрақтар қоюды жоспарлап отырмын.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Оқушылар бір –бірін «Басбармақ»

әдісі және пікір айту арқылы бағалайды.

-Керемет жұмыс істедің !

-Жақсы жұмыс істедіңдер ! –деген

Мақтау сөздер айтамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталуы.

Сабақ барысында қауіпсіздік  техникасы ның сақталуы туралы ескертілді.

Сабақ бойынша

Рефлексия

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың  жетістік қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет.

- жұппен жұмыс

- топпен жұмыс

- деңгейлік тапсырмалар арқылы

- сыни тұрғыдан оқушылар бір – біріне сұрақтар қою.

-келесі сабақта үлгерімі төмен оқушыларға әдіс –тәсілдерді  көбірек пайдалануға көңіл бөлемін.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жазғы демалыста саяхатқа шығу»

Пәні: Сауат ашу

Мектеп : Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Сынып: 1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Уразымбетова Шалхар Памировна Қатысқандар саны: 174

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Саяхат


Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттарың ( оқу бағдарламасына сілтеме ) .


1.3.6.1.мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша (хат ,құттықтау хат , хабарламаға нұсқаулық )шағын мәтін жай сөйлемдер құрап жазу.





Сабақ мақсаттары :


Барлық оқушы : Шағын мәтіндер мен жай сөйлемдер құрастырып жаза алады .

Оқушылардың басым бөлігі : құрастырған мәтіндерін айтып жеткізе алады .

Кейбір оқушылар : жай сөйлемдер құрастырып жаза алады


Бағалау критерийлері

Біледі

Түсінеді

Қолданады


Әр түрлі жанр бойынша шағын мәтін және жай сөйлемдер құрастырып жазуды біледі .

Шағын мәтін және жай сөйлемдер құрастыруды түсінеді.

Мәтін және сөйлемдер жазуды сабақта қолданады .



Тілдік мақсаттар



Мәтін ,сөйлем , хат , құттықтау хат , хабарлама .


Құндылықтарды дарыту



Сыйластыққа , еңбексүйгіштікке , табиғатқа қамқорлық жасауға тәрбиелеу .



Пәнаралық байланыстар


Әдебиеттік оқу .

Бастапқы білім


1.3.5.1. Тақырыпқа байланысты керекті сөздер сызбалар , суреттер белгілерін қолдана отырып ,жай сөйлемдер : мәтін құрастырып жаза алады .



Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Басы

Ынтымақтастық атмосферасын құру




Жарқырап күнде ашылды

Айналаға нұр шашылды ,

Қайырлы күн !

Біз көңілді баламыз .

Қайырлы күн !


«Сұрақ-жауап» әдісін қолдана отырып топтасамыз.

-Ал қазір қандай жыл мезгілі ?

-Дала қандай ?

-Бүгін ауа райы қандай ?

Оқушылар сұраққа жұпта бірлесе жауап беруге дайындалады. Оқушылардың жұптағы жауаптары тыңдалады . Жауаптарына сәйкес келген жұптарды топқа біріктіреміз.

І – топ Хат

ІІ – топ Құттықтау хат

ІІІ – топ Хабарлама

Үй тапсырмасын пысықтау .

« Бірлесіп жазу әдісі» арқылы оқушылар «Ақтауға кел, өкінбейсің! », «Ақтаудың табиғатын тамашала» деген ұрандар жазады.

Ортасы. Жаңа сабақ .

Жұмбақ жасыру

Аяғы жоқ, қолы жоқ

Таппай тұғын жолы жоқ ...........


Хат дегеніміз – біреуге жазған хабарламаңыз.Хатты қағазға немесе басқа да материалдарға жазады.

Жалпы айтқанда хат деп – бір немесе бірнеше адамдардың қағазға немесе басқа да материалды қолданып бір - біріне жазған хабарламалары.

І –тапсырма

Топтық жұмыс «Бағытталған жазу » әдісі арқылы

І-топ хат

ІІ- топ құттықтау хат

ІІІ- топ хабарлама жазу














Сергіту сәті


Орнымыздан тұрамыз .

Алақанды ұрамыз ,

Бір отырып , бір тұрып

Тез шынығып шығамыз .




ІІ- тапсырма .












Жұптық жұмыс .

«Ойлан тап»ойыны .

Берілген мәтіннің жанрын анықтау

Мамыр айында мектебімізде спорттық сайыстар өтеді .Оған барлық сыныптар қатысуға болады . Сайыс жеңімпаздарына сыйлық бар.


Сені жылуы мен шуағы мол жаздың тамаша сәтіндегі туған күніңізбен шын жүректен құттықтаймын .

Мен досыма хат жазамын .Менің досым Астана қаласында тұрады Досымның жазған хаттарын сақтап қоямын .















ІІІ-тапсырма


Өзіндік жеке жұмыс

Анама хат Эссе


Барлық оқушыларға тапсырма беріледі

Саралау қабілеті жоғары оқушы мәтіннің мағынасын сақтай отырып қатесіз сөйлем құрайды .


Дескриптор

Мәтін түрлерін біледі .

Мәтін құрастыра алады .

Мәтінді жанрына қарай ажырата алады .

Жанр түріне қарай мәтін құрастыра алады

Құрастырған мәтінді жаза алады .

1

1

1

1

1

Соңы .

Кері байланыс

Бүгінгі сабақта не білдің ?

Бүгінгі сабақта не ұнады ?

Бүгінгі сабақта не қиын болды ?



Барлығы


«5» балл- «5»

«4»балл-«4»

Саралау-оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ?

Тақырыпқа байланысты жетекші сұрақтар қоюды жоспарлап отырмын .

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Оқушылар бір –бірін «Басбармақ»

әдісі және пікір айту арқылы бағалайды .

-Керемет жұмыс істедің !

-Жақсы жұмыс істедіңдер ! –деген

Мақтау сөздер айтамын .

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталуы.

Сабақ барысында қауіпсіздік техникасы ның сақталуы туралы ескертілді .

Сабақ бойынша

Рефлексия



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі ?



Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет.





- жұппен жұмыс

- топпен жұмыс



- деңгейлік тапсырмалар арқылы

- сыни тұрғыдан оқушылар бір – біріне сұрақтар қою.


-келесі сабақта үлгерімі төмен оқушыларға әдіс –тәсілдерді көбірек пайдалануға көңіл бөлемін.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жазғы демалыста саяхатқа шығу

Автор: Уразымбетова Шалхар Памировна

Дата: 11.10.2017

Номер свидетельства: 431802
