kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

жазбаша көбейту  және бөлу  тақырыбы бойынша 3 сынып математика пәні бойынша сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.»


Бөлім:

Жазбаша көбейту және бөлу.

Күні:

21.02.23Ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау

Сабақтың мақсаты

23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданын есептер шығарады.

Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындайды

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру,

өзін –

өзі тексеру



3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.

  1. «Таңдау» әдісімен әртүрлі фигуралар суретін таңдатып, топқа бөлу.

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.

Оқу материалын жариялау: «домино»әдісі арқылы жүреді.

-Енді көбейту кестесін есімізге түсірейік.

48:7 63:9 27:3 35:5 72:8

54:9 49:7 9*5 8*8 5*4

7*6 6*4 7*8

- Керме жіпте қандай сөз тұр? (Қалдықпен бөлу)

- Ендеше бүгінгі сабағымызда да қалдықпен бөлуге берілген тапсырмаларды орындайтын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топтарға бірігеді.

Тапсырма тексертеді.Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.








«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.



әртүрлі фигуралар суреті









Жаңа білім

10 мин



















































17 мин



























Бекіту

10 мин


(Ұ, Д) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.

1) Есептеулерді орындап, жауаптарын кему ретімен орналастырыңдар. Ғарыш ғылымының негізін қалаушылардың бірі-К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқыңдар. Осы сөздердің мағынасын қалай түсіндіңдер?

56:2=28

38:2=19

96:6=16

75:5=15

84:6=14

Бүгін мүмкін болмаған нәрсе, ертең іске асуы мүмкін.

2) Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді орындаңдар.

679:5=135(4қалд.) 659:5=131(4қалд.)

949:8=118(5қалд.) 764:3=254(2қалд.)

537:5=107(2қалд.) 815:8=101(7қалд.)

554:4=138(2қалд.) 565:4=141(1қалд.)

3) Шешуін баған түрінде жазып, есепті шығар.

Конструкторда 338 бөлшек бар. 3 бала бөлшектерді бірдей мөлшерде бөліп алды. Қанша бөлшек қалды?

Ш: 338:3=112(2қалд.)

Ж: 2 бөлшек қалды.

(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

4)Есепті шығарыңдар. Шешуін өрнек түрінде жазыңдар.

Конструктордағы 3 қалтаның әрқайсысында 112-ден бөлшек бар. Ғарыш кемесінің моделін жасау үшін 289 бөлшек жұмсалды. Қанша бөлшек қалды?

Ш: 112*3-289=47

Ж: 47 бөлшек қалды.

5) Сызба бойынша есеп құрастырыңдар.

Ғарышкерлер туралы фильм қарауға келгендер арасында 50 әйел адам бар. Ал ер адамдар әйелдерге қарағанда 9 есе артық. Барлығы неше адам фильм көруге келді?

Ш: 50+50*9=500

Ж: Барлығы 500 адам фильм көруге келді.

6.а) Есепті шығарыңдар.

Конструкторда 145 қара түсті бөлшек бар, бұл ақ түсті бөлшекке қарағанда 40 дана артық. Конструкторда барлығы қанша бөлшек бар?

Ш: 145+(145-40)=250

Ж: Барлығы 250 бөлшек бар.

Ә) Есепті шығарыңдар.

Конструкторда 145 қара түсті бөлшек бар, ал ақ түсті бөлшектің одан 40-ы артық. Конструкторда барлығы қанша бөлшек бар?

Ш: 145+(145+40)=330

Ж: Барлығы 330 бөлшек бар.

ЕБҚ тапсырмасы

- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.

(Ж) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) Есепті шығарыңдар.

Тіктөртбұрыш пішінді жер телімінің ұзындығы 120м, ал ені ұзындығынан 3 есе кем. Осы жер телімінің периметрін тап.

Ш: (120:3+120)*2=320

Ж: жер телімінің периметрі 320 м.

8)Теңдеулерді шешіңдер.

56:x=(10+6):2 (67-23)+y=786-145

56:x=8 44+y=641

X=56:8 y=641-44

X=7 y=597

56:7=(10+6):2 (67-23)+597=786-145

8=8 641=641


x-340:10=12*5 484:4+x=210

x-34=60 121+x=210

x=60+34 x=210-121

x=94 x=89

94-340:10=12*5 484:4+89=210

60=60 210=210

ЕБҚ оқушыға:


Бөліндінің мәні тауып, жауаптарын кему ретімен орналастырады.

К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқып, мағынасын ашады.


Тапсырма орындайды















Билеп сергиді.


Тапсырма орындайды






































Тапсырма

орындайды


Дескриптор:

- Бөліндінің мәні тауып, жауаптарын кему ретімен орналастырады -2балл.









- Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді дұрыс орындайды-2балл.

Шешуін баған түрінде жазып, есепті шығарады-2балл.








Дескриптор:

- Есептің қысқаша шартын жазады, шешуін, жауабын табады-2балл.


































Дескриптор:

- Есептің қысқаша шартын жазады, шешуін, жауабын табады-2балл.

- Теңдеулердің шешуін табады, тексереді-2балл.



Оқулық, дәптер


























Оқулық, дәптер






































оқулық

Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: №9, 70-бет.

Тақырып бойынша түсінгенін айтады.

Тапсырма жазады.

ҚБ қойылады.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.

Автор: Алмабаева Айгуль Камаловна

Дата: 21.02.2023

Номер свидетельства: 626336
