Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: 2 Мектеп: №46 орта мектебі
Күні: Мұғалімнің аты: Мадреймова Шамсия
Сынып: 1 Ортақ тақырыбы: «Өзім туралы»
Бөлім:Жануарлар Сабақтың тақырыбы: Жануарлардың қандай түрлері болады?
Пәні: Жаратылыстану
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
1.2.2.2 Жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушы орындай алады:
Жабайы жануарлар мен үй жануарларын атайды
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Жабайы және үй жанурларын суретке қарап әңгімелейді.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Тапсырманы нақты орындай алады.
Сұрақтарға нақты жауап береді.
Бағалау критерийлері *Жабайы жануарлар мен үй жануарларын атайды
* Жабайы жануарларды үй жануарларымен салыстырады.
*Үй жануарларына қамқорлық жасау керектігін түсінеді.
*Жабайы және үй жануарларының төлдерін атайды.
Тілдік мақсат
Оқушылар
Жануарлар туралы жалпы ұғымды біледі.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Жабайы жануар,үй жануар, төл.
Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Үй жанурларымен жабайы жануарлардың айырмашылығы неде?
Не себепті.деп ойлайсыз?
1. Не себепті үй жануары дейміз?
2. Не себепті жабайы жануар дейміз?
Алдынғы оқу: Жанурлар - тірі ағзалар
Бейне таспа
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) ресурстар
Басы
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Өсеміз біз күліп – ойнап
Он саусақтың саласындай
Өсеміз біз күліп-ойнап
Бір адамның баласындай
Балаларды суреттер арқылы топқа бөлу
1 – топ үй жануар
2- топ жабайы жануар
Шаттық шебері
Суреттер,кима қағаздар
Ортасы
Мағынаны тану.
Оқулық пен жұмыс.
Сергіту сәті
Жанурлар -бұл тірі ағзалар.Олар тыныс алады,өседі,қозғалады,қоректенеді және көбейеді.
Жануарлар дүниесі.
Суретпен жұмыс.
Жануарларды ата, оларды топқа бөл.
Қандай топтар шықты?
Неліктен?
Жабайы және үй жануарлары.
Топтық жұмыс.
Екі топқа суреттер таратылады оларды салыстырады.
1-топ иттің іс әрекеті туралы әңгімелейді.
2- топ құндыздың іс әрекетін айтады.
Суреттер
Қима қағаздар
Соңы
Ойлан тап
«Жалғастыр» ойыны арқылы келесі тапсырма орындатады.
Дәптермен жұмыс: Ереже жазу. Сурет салу.
Зерттеу:
Оқушылар топпен талдап, адам әрүй жануары үшін не істей алатындығын сәйкестендіреді.
Қорытынды:
«Орман» және «үй» «ішіне сыртына» әдісі арқылы сабақты бекіту
Кері байланыс. Тілек ағашы
Бағалау. смайликтер
Үлестірмелі қағаздар
Жабайы және үй жануарларының суреттері.
Қосымша мәліметтер
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Оқу жоспары бойынша
Смайликтер бір-бірін бағалау
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)