kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жануарлар- тірі ағза

Нажмите, чтобы узнать подробности

Табиғатта өз бетинше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар дейді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жануарлар- тірі ағза»

Сабақ барысы

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жаратылыстану


Жануарлар

Сынып: 1


Сабақ тақырыбы:


Жануарлардың қандай түрлері болады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.2.2 Жабайы және үй жануарларын ажырату

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Жабайы және үй жануарларын атайды, ажыратады.

Көптеген оқушылар:  жабайы және үй жануарларының тіршілік ортасы, қоректенуі туралы әңгімелейді.

Кейбір оқушылар:жануарлардың төлдерін анықтайды



Бағалау критерийлері

-Жабайы және үй жануарларын атайды, мекендеу ортасын біледі.

- Жабайы және үй жануарларын ажыратады,үй жануарларының күтімі туралы біледі.



Тілдік мақсат


Жабайы жануарлар, үй жануарлары, төл
-Қандай жануарларды білесіздер?

-Адам үй жануарларын қалай күтіп баптайды?

Құндылықтарды дамыту


Жануарларды күту , қамқорлық жасау(құрмет)

Пәнаралық байланыстр

Көркем еңбек "Ата және боя" әдісінде жануарлардың суретін бояйды

"Тобымды тап" әдісінде желімді пайдаланады.

Математика "Төлімді тап" ойынында математикалық фигуралар қолданады.

Сауат ашу «жалғастыру» әдісінде жабайы жануарларды-Ж, Үй жануарларын- Ү әріптерімен белгілейді.


Бастапқы білім

Жануарлар – тірі ағзалар


Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы



























Сабақтың ортасы


Ұ.Ж.Ширату

«Сөзді тап» әдісі

Дескриптор

- сөзді қимылмен көрсетеді.

- жануарды табады.



Сұрақ:

  1. Сендер қандай жануарларды бейнеледіңдер?

  2. Қазақстанда тіршілік ететін қандай жануарларды білесің?


Топқа бөлу

«Мозайка»әдісі

І-топ Үй жануарлары

ІІ-топ Жабайы жануарлар

Дескриптор

-жабайы жануардың суретін құрастырады.

- үй жануарының суретін құрастырады.


Б.К.1 Жабайы және үй жануарларын атайды,мекендеу ортасын біледі.


Ұ.Ж.«Сұрақ менен,жауап сізден» әдісі


Сұрақ:

-Суреттегі жануарлардың қайсысын білесіңдер?

-Олар туралы не айта аласыңдар?

-Қайсысы біздің өлкемізде тіршілік етеді?

Дескриптор

-Жануарлары атайды, мекендеу ортасы туралы әңгімелейді.

-Топқа бөледі.

Есте сақта!

Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар деп атайды.

Адамдар күтіп – баптайтын жануарлар үй жануарлары деп аталады
























































































































Т.Ж «Бұл қандай жануар?» ойыны

Дескриптор:

  • суретке сәйкес келетін жануарды табады.

  • жануарлардың тіршілік ортасы туралы айтады.

Үш шапалақ арқылы қолдау көрсетемін


Ж.Ж"Көршіңе әңгімелеп бер"әдісі

Дескриптор

-өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды

-адамның қамқорлығындағы жануарларды атайды

- мекендеу ортасы туралы жұпта талқылайды.


Бағалау: смайлик арқылы бірін-бірі бағалайды.

- жануарларды атай аламын, мекендеу ортасын білемін.

жануарларды атай аламын, мекендеу ортасын айтуға қиналамын.

жануарларды мүлде атай алмаймын


Б.К.2 Жабайы және үй жануарларын ажыратады,

үй жануарларының күтімі туралы біледі.


Ө.Ж "Жалғастыр" әдісі


Дескриптор

-Суреттегі жануарлар атайды,тобын айтады.

- Ж ,Ү әріптерімен белгілейді

Қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін.





Т.Ж «Тобымды тап»әдісіЖабайы және үй жануарларын ажыратады.


Желіммен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережесін еске түсіру.










Жабайы жануарлар

Үй жануарлары








Дескриптор

-1 топ жабайы жануарларды анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады.

-2топ үй жануарларын анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады.

Бағалау: Топтар бірін - бірі бағалайды.


Сергіту сәті:Бейнеролик


Ж.Ж "Жанды фотосурет" әдісі

Дескриптор

- 3 суретті зерделеу арқылы қоректенуі туралы айтады.

- жануарлардың күтімі туралы біледі.

Ө.Ж"Ата және боя"әдісі

Дескриптор

-Жануарларды атайды.

- әр жануарды сәйкес кестеге нөмірлейді.

-үй жануарларын бояйды.


Қарқыны жоғары оқушыға"Төлін тап"ойыны









Дескриптор

-Түйені төлімен белгілейді

-Сиырды төлімен белгілейді

-Жылқыны төлімен белгілейді

-Қойды төлімен белгілейді


Қарқыны аз оқушыға қолдау көрсетемін.


Бағалау: Бағдаршам көздерімен өзін-өзі бағалау

Жасыл түс- жануарларды екі топқа ажырата аламын, үй жануарларының күтімі туралы білемін.

Сары түс - жануарлар тобын ажырата аламын, күтімі туралы айтуға қиналамын.

Қызыл түс- жануарлардың күтімі туралы мүлде білмеймін.





























































Желім


























































Түрлі-түсті қарындаштар



























Сабақтың соңы

РЕФЛЕКСИЯ

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет –әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсіндім Сұрағым бар Түсінбедім


"Білім баспалдағы" оқушылар бағаланады


Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Жабайы және үй жануарларын ажырату мақсатында "Жалғастыр" әдісінде қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін.

"Ата және боя" әдісінде қарқыны аз оқушыға сұрақтар қою арқылы қолдау көрсетемін.

Қарқыны жылдам оқушыға "Төлін тап" ойынын беремін.Мұнда оқушылар үй жануарларын өз төлімен бірдей фигурамен белгілейді.













Бағалау: смайлик арқылы бірін-бірі бағалайды.

- жануарларды атай аламын, мекендеу ортасын білемін.

жануарларды атай аламын, мекендеу ортасын айтуға қиналамын.

жануарларды мүлде атай алмаймын.

Бағалау: Бағдаршам көздерімен өзін-өзі бағалау

Жасыл түс- жануарларды екі тапқа ажырата аламын, үй жануарларының күтімі туралы білемін.

Сары түс - жануарлар тобын ажырата аламын, күтімі туралы айтуға қиналамын.

Қызыл түс- жануарлардың күтімі туралы мүлде білмеймін.








Желіммен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережесін еске түсіремін.


Түрлі -түсті қарындаштарды пайдаланған кезде бірін біріне қарындаштың ұшын тигізіп алмау керектігін ескертемін.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаттары дұрыс қойылды.Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді.Сабақта қолданған«Ата және боя»,«Тобымды тап» әдістері тиімді болды. Оқушылардың қажеттіліктеріне байланысты топтық және жұптық жұмыстар жүргізілді.Саралау жұмысы тиімді жүргізілді.Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін ақпараттарды білді.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

1. «Ата және боя» әдісі

2. «Тобымды тап» әдісі

Сабақты жақсартуға не әсер етеді?

1.Жабайы және үй жануарларын ажыратуға топта «Айналмалы бекеттер» әдісін қолданар едім

2.Жұптық жұмыс кезінде «Арқаға сурет салу» әдісін қолданар едім.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік,қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1.Қолдауды көп қажет ететін оқушыларға көңіл бөлуім қажет.

2.Қарқыны жоғары оқушыларға тапсырмаларды көбірек беруім қажет




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жануарлар- тірі ағза

Автор: Наурызалы Жанар Қанатқызы

Дата: 10.06.2019

Номер свидетельства: 514283
