Оқу ісінің орынбасары: А.А. Алмағанбетова
Күні: Сабақ: Пәні: Тақырып: | 15.11.2017 Математика Жақындау жылдамдығына байланысты есептер. |
Сынып: 4 « Д» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсат тары) | 1. Жылдамдық, уақыт және қашықтық туралы түсінікті толықтыра отырып, кері жай есептер құруға, шығаруға дағдыландыру 2. Есепті өздігінен талдап шығара білу және математикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту; 3. Ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа және топтық қарым қатынасты нығайту; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: кестелік көбейту мен бөлуді орындай алады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейте алады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды.Бір -біріне түсіндіреді. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Білім алушы өзінің тәжірибесі мен оқып білгенін байланыстыра отырып жеке, топ арасында есеп арқылы өрнектерді құрып, шығара алады ерекшеліктерін айта алады, мысалдар арқылы дәлелдеп береді. |
| Оқушылар: |
| Бағандап көбейту мен бөлуді шығара отырып, есептерге өрнек құра алады. |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: өрнекті түсіндіру барысында, есепті талдау барысында |
| |
Алдыңғы оқу: | Үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді еске түсіру. Санды теңдіктер мен теңсіздіктер,өрнектер,теңдеулер. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарлан -ған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз.) | Ресурстар |
Басы | Ұйымдастыру Топқа бөлу Ұшқыштар,велосипедшілер,шаңғышылар,салт аттылар Психологиялық дайындық Амандасу үш тілде Армысың жарқыраған күн Армысың көгілдір аспан Армысың мұғалім Армысың мен және сен Добрый день солнышко Добрый день небо Добрый день учитель Добрый день я и ты Good afternoon sun Good afternoon sky Good afternoon teacher Good afternoon I and you Ұй тапсырмасын тексеру Кім тез ойыны № 5 № 8 30408*5=152040 60747*6=364482 80009*7=560063 3040:5=608 2535:5=507 450450:5=90090 Жақындау жылдамдығы | |
Ортасы | Ой ашар тақырыпты ашу Толықтыру тесті 1.Қашықтықты табу үшін,қозғалыс жылдамдығын уақытқа көбейту керек. 2.Қозғалыс жылдамдығын табу үшін,қашықтықты уақытқа бөлу керек. 3.Уақытты табу үшін,қашықтықты қозғалыс жылдамдығына бөлу керек. 4.Бір-біріне қарама-қарсы бағытта қозғалу кезінде жақындау жылдамдығы жылдамдықтардың қосындысына тең болады. Кестемен жұмыс № 1 20км сағ*2=40км 70км сағ*2=140км 12км саг*2=24км 15км саг*2=30км Есеп құрастыр № 2 постер қорғау (20+70)*2 20*2+70*2 (12+15)*2 12*2+15*2 Ойлан- жұптас –ой бөліс жұптық жұмыс №3 №4 Нан зауыты-3 кезең жұмыс істейді Әр кезең сайын-12т ақ нан ж/е 5т тоқаш Бір тәулікте-? ақ нан ж/е тоқаш Ш 12+5=17 17*3=51 Ж Бір тәулікте 51 тонна тоқаш пен ақ нан пісіреді №4 Жөнелтілді-12т нан Бір дүкенге-2070кг Екіншісіне-? 3 есе артық Үшінші д-? 2070*3=6210 2070+6210=8280 12000-8280=3720 Ж Үшініші дүкенге 3720 кг нан әкелінді. Демалыс сәті Әуенмен жаттығу жасау Кім шапшаң ойыны №5 №6 №7 1089:2=544 қ 1 6907:6=1151 қ 1 92072:3=30690 қ 2 6781:8=847 қ 5 89031+11069=100100 357462+42538=400000 100000-59876=40124 30801-17009=13792 Қай топ жетті бағалау | Қалам, қарындаш Плакат, маркер |
Соңы | Рефлексия РефлексияКері байланыс Үйге №8,№9 94-бет Сабақты қорытындылау Үш тілде қоштасу | |
Қосымша ақпарат Ізденіс жұмысы (қандай сандар екіге бөлінбейді болжау) |
Саралау | Бағалау Бүгінгі сабақ барысындағы әр топтың жұмысын қорытындылау, оқушылар білімін топ басшысы арқылы саралау және бағалау | Пәнаралық байланыс бейнелеу |
Рефлексия |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? | |
Бүгін оқушылар не білді? | |
Сабақтың уақыттық кезеңі | |
Сабақ жоспарында қандай ауытқу болды? | |
Жалпы баға |
Сабақтың жақсы өткен 2 аспектісі. (оқытуда, оқу да) 1 2 | |
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды? ( оқыту да, оқу да) 1 2 | |
| |